Skocz do zawartości


Zdjęcie

Konkursy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 12 10 2008 - 20:12

Dawno nie odbywały się żadne konkursy.. Może by tak coś urządzić.?
Ostatnio mało osób brało udział, bo nagrody były mało praktyczne, ale za telefon komórkowy sam chętnie wezmę udział i to ze sporą aktywności, ponieważ ostatnio mi się zepsuł ;)

Po prostu odpowiedni dobór nagród zagwarantuje aktywność, a sam konkurs przyciągnie nowych userów.
Biorąc pod uwagę, że za reklamę znajdą się sponsorzy to zostają same plusy B)

  • 0

#2 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 12 10 2008 - 20:31

Jestem za , ostatnio zgłosiłem się do konkursu ale został zawieszony.

Podajcie jakiś temat tego konkursu.

  • 0

#3 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 12 10 2008 - 20:32

Moim zdaniem bardzo fajny był pierwszy etap konkursu z tutorialami. Na forum pojawiło się wiele cennych publikacji z różnych dziedzin ;)
  • 0

#4 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 13 10 2008 - 13:52

Jestem w trakcie rozmów z jednym ze sklepów internetowych.. może coś z tego wyniknie :)
  • 0

#5 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 13 10 2008 - 18:32

Tylko niech nagrody nie będą takie jak ostatnio miały być.. To musi być konkretne i praktyczne :)
  • 0

#6 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 13 10 2008 - 19:48

no właśnie nie jakieś zabawki , najlepiej coś do kompa .
  • 0

#7 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 13 10 2008 - 19:56

Najlepiej telefon.! :)
Kurczę ile razy mam pisać, że mi się zepsuł :)
  • 0

#8 Jakub566

Jakub566

    Pedobear

  • 897 postów

Napisano 13 10 2008 - 20:03

No dobra wymyślić nagrodę to łatwiej :)
Trzeba wymyślić jakieś dobre hasło i coś ciekawego, a nie jaka to będzie nagroda
  • 0

#9 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 13 10 2008 - 20:11

Telefon a najlepiej iPhona lub N96 :)
  • 0

#10 db45

db45

    Emerytura

  • 945 postów

Napisano 14 10 2008 - 09:14

Albo jakieś chłodzenie do kompa. Przydałoby mi się, na BOX'ie dużo nie wycisnę :)
  • 0

#11 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 14 10 2008 - 10:06

to ja chcem dobrą płytę pod intela na 775.

  • 0

#12 trixxx17

trixxx17

    Początkujący

  • 141 postów

Napisano 14 10 2008 - 11:14

Od razu może całego kompa, bo muszę wymienić :)

  • 0

#13 Chinka

Chinka

    Seal of Approval

  • 426 postów

Napisano 14 10 2008 - 12:04

to ja chcem dobrą płytę pod intela na 775.


Wielu ludzi ma w kompach jakieśno-name'y. Dobry zasilacz o sporej mocy by się przydał i nie dziwię się, że mógłby być atrakcyjną nagrodą. A pomysł z płytką też ciekawy.
  • 0

#14 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 14 10 2008 - 12:08

A ja sugeruję aby, zastanowił się nad nagrodami i tak / pierwsza nagroda Komputer (Jednostka centralna bez dodatków kawiszy, myszy, itp) o wartości nie większej jak do 1200 zł a i bez karty graficznej, karta zintegrowana. Druga nagroda jakiś monitor LC 19" do 22" o wartości nie większej jak 600 zł cena detaliczna. Trzecia nagroda drukarka atramentowa wielofunkcyjna o wartości nie większej jak 350zł. Czwarta nagroda to telefon komórkowy o wartości nie większej jak do ?. Lub podzielić to na cztery pierwsze miejsca w czterech konkursach.
Ale konkurs tylko dla członków forum zarejestrowani co najmniej od 6 miesięcy i mający co najmniej 3 wypowiedzi dziennie.
I konkurs to pytania związane z komputerem, sprawy techniczne, bezpieczeństwo, programy, itp.
II konkurs to pytania związane z monitorami sprawy techniczne, itp.
III konkurs to pytania związane z obsługą urządzeń wielofunkcyjnych.
IV konkurs to pytania związane z telefonią komórkową.
Chodzi o to by uczestnik wykazał się że biorąc udział w danym konkursie ma jakąś wiedzę na ten temat i ten co będzie więcej wiedział ten wygrywa.
A warunek uczestnictwa w konkursie jaki opisałem gwarantuje że wygrany nie będzie jakiś przypadkowy user który ma parę postów ale to będzie powodowało że ludzie wiedząc o takiej stałej zasadzie będą starali się stale mieć kontakt z forum tweaks a nie zaraz uciekał gdzie indziej. Czas spędzony na forum będzie niejako nagrodą do prawa brania udziału w wszelkich konkursach a tym samym prawa do nagród.
To proszę potraktować jako sugestię z którą można się nie zgodzić ale warto przedyskutować albo w tym wątku lub innym.
  • 0

#15 Gość_unitraxxx_*

Gość_unitraxxx_*

Napisano 14 10 2008 - 12:16

conndor chyba troche przesadziłeś z tymi cenami

ja bym był za tym by było więcej nagród mniejszej wartości :)
  • 0

#16 Chinka

Chinka

    Seal of Approval

  • 426 postów

Napisano 14 10 2008 - 12:27

Ale konkurs tylko dla członków forum zarejestrowani co najmniej od 6 miesięcy i mający co najmniej 3 wypowiedzi dziennie.


zauważ, że wtedy konkurs jest ograniczony tylko do liczby 31 użytkowników
  • 0

#17 Gość_unitraxxx_*

Gość_unitraxxx_*

Napisano 14 10 2008 - 12:48

ja bym powiedzial że to co brutus mówi jest dobre ale nie do końca, konkurs powinien być dla tych co coś kolwiek piszą a nie dla przybłęd co- odpowie w konkursie, czeka na wyniki i znika a reszta go wali , ale nie wszystko jest takie piękne

cóż według administratora im więcej userów tym lepiej- więcej kasy wpada i wogóle , nawet jeśli userów będzie 4x więcej jak postów to liczy sie jedno- kasa , i tyle mam do dodania,

nawet jeśli my działamy w celu zatrzymania ilości / liczby userów to administracji na tej liczbie zależy i nic się nie poradzi , będzie czynione wszystko by userów było jak najwięcej
  • 0

#18 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 14 10 2008 - 13:01

Mam prośbę nie krytykujcie mnie, ani mojej sugestii, bo to tylko sugestia, macie lepsze pomysły by z jednej strony nie było tak jak Unitraxxx pisze że przyjdzie wygra i ucieka, a ci co poświęcają wiele czasu na forum mają guzik z pętelką. Takie postępowanie budzi nie smak. Po drugie ja proponowałem w pewnych granicach cenowych ale to tylko granice, bo nie wiem czy wiecie ale po przekroczeniu pewnej granicy płaci się podatek 10% od wartości wygranej. Więc komputer za 2000zł odpada, chyba że sponsor jeszcze dopłaci wartość podatku. to tyle temat do rozwinięcia dla dobra tweaks i jego założyciela.
  • 0

#19 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 14 10 2008 - 13:06

Najlepiej aby konkurs był dostępny dla ludzi z minimum 50 postami.

Aha i wątpie czy znajdzie się sponsor na takie nagrody typu komp czy monitor.
  • 0

#20 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 14 10 2008 - 13:44

Chwileczkę nie zrozumieliście, nic na hura, wszystko po kolei jak administrator/właściciel pozałatwia nagrody, wiadomo sponsor też coś będzie chciał uzyskać. Dziś może być urządzenie wielofunkcyjne, jutro co innego.
Skorzystałem z okazji, napominając o pewnym problemie dotyczącym udziału członka forum w konkursie. Bo tak Tweaks jest jak na razie spokojnym forum, wszelkie sprawy na górze są załatwiane tak że nie dezorganizuje to forum, widać i tak trzymać forum jest tolerancyjne, ale stanowcze, user który próbuje wszczynać zamęt zostaje wyautowany. Dzięki temu nie ma kłótni i zadym w stylu FIDG. A to przyciąga ale oczywiście to za mało, konkursy tak ale nie dla tych co się arejestruje wygra i ucieka. Konkurs ma za zadanie udowodnić, że na forum są ludzie posiadający pewną wiedzę, że są na tym forum udzielić porad, sugestii, czyli wszelkiej pomocy innym, a w szczególności integrację z ludźmi bez względu na wiek, wykształcenie, kolor skóry itp.
Dlatego każdy kto zapozna się z regulaminem i dowie się że po iluś tam postach i czasie może brać udział w różnych konkursach i możliwość wygrania bardzo przydatnych rzeczy (nie koniecznie o dużej wartości), zapisze się i będzie brał udział na forum.
Oczywiście taki latający Holender co lata z jednego na drugie forum odpada, a forum zyskuje poważnego i rzetelnego forum na którym warto bywać.

Oczywiście my tu gadu gadu ale to wszystko zależy od imć szanownego pana Makensis, więc może niech się wypowie czy konkurs ma być, ogólnodostępny czy też tylko dla aktywnych członków forum, jako premia możliwość uczestniczenia w konkursie. Tym bardziej że tak jak tweaks tak wygrywający zobowiązani by byli do czasowego reklamowania produktu danej firmy, a taki latający Holender to zero (0) gwarancji na reklamę.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych