Skocz do zawartości


"Konfigurowanie Funkcji Systemu Windows" Windows8


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_newkarol_*

Gość_newkarol_*

Napisano 04 04 2013 - 21:51

Witam,
mam "mały" problem przy uruchamianiu komputera ponownie.
Otóź podczas ponownego uruchamiania laptopa pojawia mi się komunikat: "Konfigurowanie Funkcji Systemu Windows".
Na 10 ponownych rozruchów, 8 załącza się wraz z tą konfiguracją, która przeważnie trwa 30 minut - co bardzo irytuje.
Za pomocą wujka Google, przeczytałem że przyczyną są aktualizacje - ja się z tym stwierdzeniem nie zgadzam,
gdyż wielokrotnie przed ponownym uruchomieniem spędzałem za pomocą Windows Update czy są nowe aktualizacje.
Nie pobierał żadnych aktualizacji, ani ich nie instalował, a konfiguracja funkcji i tak następowała.
Po drugie, wykluczyłem operacje Konserwacji Systemowej (z centrum akcji) - wszystko tymczasowo wyłączyłem :P
Po trzecie, nie zmieniałem nic w rejestrze, ani w usługach systemowych.
Jak to wyłączyć, abym mógł normalnie uruchomić komputer ?
Mój system to Windows 8 - 64bit

Użytkownik newkarol edytował ten post 04 04 2013 - 21:53

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 05 04 2013 - 16:07

Może system pobrał wcześniej jakieś aktualizacje i się konfiguruje. Mogą to potrwać przez kilka uruchomień jeszcze, zależy ile tego było.Poczekaj jeszcze trochę.Jak problem nie ustąpi to będziemy myśleć dalej.

  • 0

#3 Gość_newkarol_*

Gość_newkarol_*

Napisano 06 04 2013 - 17:21

W porządku. Mam tylko pytanie: dlaczego nie instaluje tych poprawek kiedy wyłączam komputer,
tylko zawsze przy ponownym uruchomieniu ?
  • 0

#4 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 06 04 2013 - 20:48

Przy ponownym uruchomieniu to system się raczej konfiguruje po tych poprawkach
  • 0

#5 Gość_newkarol_*

Gość_newkarol_*

Napisano 09 04 2013 - 18:27

Wczoraj wieczorem, laptop zawiesił się i musiałem go zresetować za pomocą przytrzymanego przycisku zasilania. Po tej operacji system uruchomił się z pięknym napisem "Konfiguracja Funkcji Systemu Windows" wraz z % opisem operacji - trwało to ok. 30 min. Od tej pory mogę normalnie, ponownie uruchomić system.
Temat trochę przetrzymam, gdyż "licho" nie śpi Dołączona grafika
  • 0

#6 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 26 04 2013 - 10:52

Moze masz uszkodzone pliki? Na wszelki wypadek na ekranie kafelkowym wpisz cmd. Wyswietli ci sie program, ktory musisz kliknac prawym klawiszem myszki i wybrac z menu: Uruchom jako Administrator. Nastepnie w linii komend CMD wpisz: sfc /scannow i kliknij enter. Jest jeszcze taka nowa komenda: dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
  • 0

#7 Gość_newkarol_*

Gość_newkarol_*

Napisano 26 04 2013 - 16:19

Moze masz uszkodzone pliki? Na wszelki wypadek na ekranie kafelkowym wpisz cmd. Wyswietli ci sie program, ktory musisz kliknac prawym klawiszem myszki i wybrac z menu: Uruchom jako Administrator. Nastepnie w linii komend CMD wpisz: sfc /scannow i kliknij enter. Jest jeszcze taka nowa komenda: dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth


Skanowanie zakończone pomyślnie i nie wykryto żadnych problemów :) Dzięki za porady (nawet nie wiedziałem o istnieniu tej nowej komendy :blink:), bardzo się przydadzą w przyszłości. Od 2 tygodni problem z "konfiguracją" przy ponownym uruchamianiu nie występuje - no może raz ;]. Od tamtego "incydentu" normalnie moge uruchamiać komputer.
Dzięki Qauke i makensis za pomoc ! Macie po 5 gwiazdek :)

Przy okazji wątek można zamknąć

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych