Skocz do zawartości


Zdjęcie

Konfiguracja serwera FTP w sieci lokalnej i zewnetrznej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 jack7777

jack7777

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 08 07 2007 - 16:13

Witam.
Mam pytanie:
W domu do internetu podłączony jestem poprzez routera D-Linka DI-524. Posiadam stały adres IP zewnętrzny. Chcę zrobić serwer FTP, który będzie widoczny w sieci lokalnej i na zewnątrz. Zastanawiam się jak to zrobić. Na Allegro znalazłem obudowę zewnętrzną na dysk z możliwością podpięcia jej do routera (coś w rodzaju serwera) Welland ME-740AN LAN (wbudowane dwa serwery plików SAMBA i FTP) http://www.allegro.pl/item209565369_siecio..._w_jednym_.html
Czy jest możliwość skonfigurowania go w taki sposób aby serwer FTP był widziany w sieci LAN i WLAN. A jeżeli tak to czy Router musi posiadać jakieś opcje udostępniania FTP na zewnątrz, które trzeba skonfigurować. Może macie jakieś inne rady ze zrobieniem tego FTP-a. Nie chce tego robić na jakimś programie FTP, którego trzeba instalować na kompie. Chce żeby FTP był niezależny od PC.

  • 0

#2 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 09 07 2007 - 12:54

Witam.

Przyznam, że takiego urządzenia jeszcze nie konfigurowałem ale z tego co zdążyłem się zorientować:

Czy jest możliwość skonfigurowania go w taki sposób aby serwer FTP był widziany w sieci LAN i WLAN.

Urządzenie to posiada dwie aplikacje FTP, Samba to aplikacja rodem z Linuxa i w tym przypadku różnią się one nieznacznie. Co do samej konfiguracji to należy określić czy ip będzie przydzielany automatycznie przez router czy definiujemy go sami. Możliwe, że na routerze konieczne będzie przekierowanie portu 21 dla tego ip - zarówno UDP jak i TCP. Następnie tylko dodajesz pliki jakie mają być udostępnione, ew włączasz opcje logowania i tworzysz konta z przypisanymi prawami - to wszystko. Taki serwer jest widziany zarówno w sieci lokalnej jak i po za routerem - przekierowany port i zewnętrzne ip Ci to zapewnia. Myślę, że urządzenie warte swej ceny bo dodatkowym atutem jest złącze usb.


---
Pozdrawiam
Hugster

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych