Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komputer wolno działa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 iPatyq

iPatyq

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 05 08 2010 - 00:03

Mój problem zaczął się jakiś tydzień temu. Uruchomiłem komputer i... no właśnie. Zaczął się strasznie mulić, bardzo wolno chodził. Wszystko uruchamia się bardzo wolno, filmy na takich serwisach jak youtube strasznie się przycinają, to samo zresztą jest przy odpalaniu filmu na komputerze w jakimś programie. Gry, które chodziły płynnie i bez problemu, teraz ledwo się odpalają a o grze można zapomnieć. Najpierw wyczyściłem komputer programami takimi jak: ccleaner, odkurzacz; przeczyściłem rejestr regseeker i regcompact oraz przeskanowałem komputer antywirusem Nod32 i Ad-Aware. Nic to nie pomogło, w takim razie zdecydowałem się na format wszystkich dysków. To również nic nie dało, więc zacząłem sprawdzać sprzęt. Najpierw wyczyściłem komputer, nie pomogło. Podmieniłem kartę graficzną - nic. Podmieniłem ram - nic. Zresetowałem BIOS, łudząc się, że może to pomoże, również nic. Nie wiem, co może być przyczyną tego problemu. Mój sprzęt nie jest "świeży". Ogólnie skończy 8 lat w grudniu, chociaż nie do końca, bo 2 lata temu spaliła się płyta główna z zasilaczem, która została wymieniona na nową, to samo tyczy się dysku twardego. Poniżej zamieszczam jeszcze mój sprzęt:
System:
Windows XP Professional Service Pack 3
Procesor:
Intel® Celeron® CPU 3.41GHz
Pamięć:
1.0 GB RAM
Karta Graficzna:
ATI RADEON 9250 (podczas podmiany, zamieniony na NVIDIA GeForce FX 5500).

  • 0

#2 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 05 08 2010 - 12:20

Zainstaluj sobie taki program : Pobierz XP-AntiSpy 3.96-8 pl ,
oraz :Pobierz Windows Worms Doors Cleaner 1.3 .

  • 0

#3 iPatyq

iPatyq

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 05 08 2010 - 15:57

Jakaś nieznaczna poprawa jest, ale wciąż daleko do możliwości komfortowego korzystania z komputera. :D
Dodam, że oprócz użycia XP-AntiSpy i Windows Worms Doors Cleaner, przeskanowałem komputer Spyware Doctor oraz Registry Mechanic, również nic nie dało.

Użytkownik iPatyq edytował ten post 05 08 2010 - 15:58

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: zacinanie komputera przycinanie komputera powolny komputer wolny komputer



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych