Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komputer stacjonarny za 2000 zł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 kronos1194

kronos1194

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 06 11 2015 - 15:18

Witam!

Z racji totalnej niewiedzy w zakresie urządzeń i przymusu kupna nowego komputera, piszę ten temat. Proszę zatem Was o zaproponowanie mi wszelkich podzespołów wraz z obudową i ich ceną. Oczywiście chodzi o stacjonarkę nową. Nie chcę żadnych używanych sprzętów. Komputera potrzebuję do pracy. Nie zależy mi w ogóle na grach. Najprawdopodobniej nie będę na nim w ogóle grał, a jeśli już nawet tak się zdarzy... nie będzie to nowsza gra od Gothic 3. Tak więc, komputer przystosowany do programów. Używałem do tej pory Corel VideoStudio pro x4 i Photoshopa CS4 - to te najcięższe. Na nowym chciałbym przerzucić się na wersję PS CS6 i VideoStudio pro x6. Poza nimi chciałbym zacząć korzystać z Adobe Premier i Adobe After Effects. System operacyjny Windows 7. Antywirus Kaspersky 15. Dysk myślę, że 1Tb powinien mi wystarczyć. Na pewno jednak będę potrzebował napędu z możliwością wypalania płyt zarówno DVD jak i CD, a jeśli byłaby możliwość, nie pogardziłbym możliwością wypalania płyt tych tak zwanych DVD9 - bo do tej pory miałem tylko ich odczyt. Cena jaką mogę na ten zakup przeznaczyć to do 2000 zł. Wydaje mi się, że napisałem wszystkie najważniejsze informacje...

Wiem, że nie jest to odpowiednia cena, ale to wszystko co mogę przeznaczyć obecnie, a nie mogę dłużej czekać, muszę kupić to jak najszybciej. 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!



  • 0

#2 Ationx

Ationx

    Zaawansowany użytkownik

  • 840 postów

Napisano 06 11 2015 - 15:22

System operacyjny Windows 7. Antywirus Kaspersky 15.

Z tego oprogramowania zamierzasz korzystać czy je też trzeba wliczyć do ceny?



  • 0

#3 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 06 11 2015 - 18:52

http://www.morele.net/inventory/info/YI5R41/


  • 0

#4 kronos1194

kronos1194

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 09 11 2015 - 15:57

Windows 7 zakupię, ale osobno, a Kasperkyego mam wykupionego od iluś tam lat już. Korzystałem do tej pory z K'13 ale przestał być wspierany i muszę przejść na 15. Co prawda już przeszedłem bo na starym kompie na ostatniej prostej jego życia jeszcze to zainstalowałem ale strasznie mi spowalniało system - nawet mnie to nie dziwiło. Tak czy siak, programy nie są wliczane w cenę. 2k mam na sam sprzęt. 

 

Płyta główna z zintegrowaną grafiką? Lepsze rozwiązanie niż oddzielne podzespoły? 


Użytkownik kronos1194 edytował ten post 09 11 2015 - 16:04

  • 0

#5 Ationx

Ationx

    Zaawansowany użytkownik

  • 840 postów

Napisano 09 11 2015 - 16:08

Ze zintegrowaną grafiką to jest procesor, a nie płyta główna.

 

Nie jest to oczywiście szczyt marzeń, ale skoro komputer do grafiki to głównie potrzebujesz mocnego procesora, a integra obraz i tak Ci wyświetli. Wyżej polecony zestaw jest ok, możesz go kupować.

 

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.
Obecnie sklep oferuje dwie różne usługi montażu.
Pierwsza przeznaczona jest dla osób, które w swoim zestawie nie dokupują dodatkowego
chłodzenia na procesor, lecz zamierzają korzystać z dodawanego przez producenta procesora
http://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-bez-dodatkowego-chlodzenia-266770/
to ta usługa.
Druga natomiast została przeznaczona dla osób, które dokupują do zestawu oddzielne
chłodzenie na procesor
http://www.morele.net/montaz-komponentow-od-3-elementow-wraz-z-dodatkowym-chlodzeniem-690846/
W przypadku obu powyższych usług przy zamawianiu zestawu w polu "kod promocyjny" należy wpisać
O44Y129AC8
i naciśnąć obok wyślij. Wtedy koszt montażu zmieni się na 1 złoty, a wysyłka będzie darmowa.
Alternatywnie zamiast montażu możesz dodać do koszyka pendrive SanDisk Cruzer Blade 8GB
http://www.morele.net/pendrive-sandisk-cruzer-blade-8gb-288751/
Wtedy  przy zamawianiu skorzystaj z kodu
WP35ZXZG5A
i postępuj analogicznie jak w przypadku promocji na montaż.


  • 0

#6 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 09 11 2015 - 17:36

grafa to odatkowo 450 w góre


  • 0

#7 kronos1194

kronos1194

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 12 11 2015 - 01:57

No tak, z tymże jak teraz kupie kompa, zapewne nie będę szybko inwestował w niego kolejne pieniądze. Więc ta karta jest zintegrowana czy jej w ogóle nie ma i na samym procesorze ma działać komputer? Jest ona jakkolwiek niezbędna, czy do takiego zastosowania komputera całkowicie zbędna? Nawet jeśli parametry miałyby opaść w dół, wolałbym kupić od razu w tej cenie wszystko, by potem nie musieć dokupywać pojedynczo podzespołów. Aa i też co mi się rzuciło w oczy to czy nie za mały/słaby zasilacz? 


  • 0

#8 Ationx

Ationx

    Zaawansowany użytkownik

  • 840 postów

Napisano 12 11 2015 - 12:49

Układ graficzny jest zintegrowany z procesorem, do Twojego zastosowania wystarczy. Kupowanie osobnej karty skoro nie będziesz grał jest bezcelowe. No chyba, że będziesz korzystał ze wsparcia GPU w owych programach, ale wtedy wzięcie jakiejś konkretnej karty znowu bardzo odbije się na procesorze. Ja bym zostawił jak jest.

 

Zasilacz ma kupę zapasu do tej konfiguracji.


  • 0

#9 kronos1194

kronos1194

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 20 11 2015 - 15:22

Po przemyśleniu jednak wolałbym pełny zestaw wraz z kartą graficzną. Wciąż też wydaje mi się, że zasilacz jest za mały. Jak ja w swoim starym pc miałem większy a podzespoły nieporównywalnie słabsze od tych zaprezentowanych. Może ktoś jak najszybciej (!) zaproponować sprzęt ze wszystkimi podzespołami, kompatybilny, z elementami potrzebnymi mi o których pisałem w pierwszym poście, do 2k? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!


  • 0

#10 Ationx

Ationx

    Zaawansowany użytkownik

  • 840 postów

Napisano 20 11 2015 - 15:40

Wciąż też wydaje mi się, że zasilacz jest za mały.

No właśnie, wydaje Ci się.

 

Żeby karta graficzna miała jakikolwiek sens to mniej niż GTX 750 Ti bym tu nie wsadzał, a wtedy to trzeba będzie zejść z procesorem do Pentiuma. Bez sensu.


  • 0

#11 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 20 11 2015 - 16:13



Po przemyśleniu jednak wolałbym pełny zestaw wraz z kartą graficzną. Wciąż też wydaje mi się, że zasilacz jest za mały. Jak ja w swoim starym pc miałem większy a podzespoły nieporównywalnie słabsze od tych zaprezentowanych.

Jak wyczarujesz jeszcze z ~500pln to będzie zestaw z kartą. Jeżeli chłopaki mają wliczyć GPU w cenie 2000 to procesor zostanie zmieniony na 2 rdzeniowy i nie będzie 16GB ram, wtedy zyskasz wydajność ale w grach a cała obróbka/praca z grafiką znacznie i odczuwalnie się wydłuży. 

Zasilacz jest OK, jeżeli nie będziesz tego rozbudowywał o kartę graficzną za 1000pln i 10 dysków HDD to wystarczy nawet dla dwóch takich PC. Jeżeli cie to nie przekonuje to za 15 zł więcej możesz wziąć XFX Core TS 430.

Ja w zestawie jackass'a zmieniłbym tylko pamięci na dowolne 1600MHz CL9 lub 1866MHz CL10. 



  • 0

#12 kronos1194

kronos1194

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 20 11 2015 - 19:06

Panowie... przez 2 lata ostatnio działałem na programach montażowych i graficznych iście amatorskich, przy czym mój komp i tak nie wydalał. Cięło się, zawieszało, filmy 10min renderowały się do 4h. Jak czytam (nie mówię, że tu, ale ogólnie spotkałem się z takimi "pomocnymi" opiniami), że za tyle hajsu, to filmy 60min renderować mi się będą 5h, to ogarnia mnie śmiech. Nie zależy mi na super maszynie, bo na tę sobie kiedyś zarobie. Zależy mi na jakimkolwiek sprzęcie do dalszej możliwej pracy. Tak więc... ja poszperam, popytam, może 500zł jeszcze uda mi się dozbierać, ale póki co, proszę o mniejszy zestaw za 2k. :)



  • 0

#13 kronos1194

kronos1194

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 20 11 2015 - 21:12

a powiedzmy, że udało mi się wykombinować dodatkowy hajs... jaką wobec tego kartę graficzną i za ile proponujecie do tego zestawu. co z procesorem, który ponoć jest zintegrowany. inny, czy pomimo dodania grafiki zostaje ten sam?


  • 0

#14 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 22 11 2015 - 09:56

dodaj GTX750Ti do zestawu wyżej o masz zestaw z osobna grafa


  • 0

#15 kronos1194

kronos1194

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 22 11 2015 - 20:54

A takiej mówisz? http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-750-ti-2gb-gddr5-128-bit-hdmi-2xdvi-gtx750ti-ph-2gd5-632005/


  • 0

#16 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 22 11 2015 - 22:15

Tak, może być ten Asus. 


  • 0

#17 kronos1194

kronos1194

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 22 11 2015 - 23:40

Mhm. Po podliczeniu wychodzi ponad 2600, więc sporo wystaje poza początkowy budżet. Bez wątpienia procesor jest najważniejszy, ale i najdroższy. Nie znam się, więc pytanie może być zgoła głupie, ale czy jeśli jest zintegrowany z grafiką... czy trzeba takowy, nie ma tańszej wersji, bez tej grafiki? Lub czy jest jakiś element możliwy do zamiany, by suma była mniejsza? 


  • 0

#18 Ationx

Ationx

    Zaawansowany użytkownik

  • 840 postów

Napisano 23 11 2015 - 10:20

Nie znam się, więc pytanie może być zgoła głupie, ale czy jeśli jest zintegrowany z grafiką... czy trzeba takowy, nie ma tańszej wersji, bez tej grafiki?

Rany chłopie odczep się już wreszcie od tej zintegrowanej grafiki. Intel obecnie do wszystkich procesorów "dla ludzi" pakuje zintegrowane układy graficzne. Nie ma tańszych bez tego układu.

 

Jak chcesz trochę oszczędzić to możesz wziąć tą płytę

http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-b85m-d3h-a-b85-dualddr3-1600-sata3-hdmi-dvi-d-sub-matx-767360/

Zawsze trochę do przodu.


  • 0

#19 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 23 11 2015 - 16:54

grafe mozesz w kazdej chwili dokupic



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych