Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komputer się nie uruchamia - ClassPNP.sys


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Soplica

Soplica

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 18 10 2015 - 02:24

Witam, mam otóż taki problem. Mój komputer po włączeniu staję na ekranie ładowania systemu windows 7, a w trybie awaryjnym zatrzymuję się na pliku ClassPNP.sys. Próbowałem też opcji "Napraw" i ostatnia dobra konfiguracja, ale także czekałem w nieskończoność i się nie doczekałem. Nie wiem czy to awaria systemu czy sprzętu, ale raz po około godziny oczekiwania komputer się włączył, ale strasznie wolno chodził. Chciałem wtedy spróbować przywracania systemu ale jak włączyłem panel sterowania to za chwile było "brak odpowiedzi" i komputer się zwieszał.

Chciałem zobaczyć w środku komputera co nieco. Fakt jest on w środku trochę zakurzony. Tam gdzie mogłem się dostać do delikatnie wyczyściłem pędzelkiem, ale nie chcę więcej nic ruszać bo komputer jest na gwarancji a ja nie jestem informatykiem. Jak myślicie może być to przyczyna kurzu w środku czy czegoś innego? - Jakie mogę czynności podjąć?

Mój system windows: Windows 7 Ultimate X64
Bios:Uefi



  • 0

#2 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 18 10 2015 - 11:21

Jeśli po opcji "Napraw" komputer a włąściwie system nie chce się otworzyć, pozostaje reinstalacja systemu ale sugerował bym abyś całą partycję systemową C na nowo sformatował.

Dobrze by było użyć do tegoo programu GParted i aby format był solidny wykonaj pierwszy format pod system linux-a a po nim ponowny format pod Windowsa.

Przy instalacji sytemu Wndowsa zapyta cię on o formatowanie i możesz zrezygnować z formatowania lub nie. Musisz wiedzieć że Windows wykonując format wyznacza coś jakby wolną przestrzeń wielkości 100MB na swoje pewne dane. Do których nikt ani ty nie masz dostępu. Nawet przy reinstalcji czy naprawie system jedynie z tej wydzielonej przestrzeni odczytuje pewne ustawienia systemu. Gdybyś zrezygnował z formatowania w czsie instalacji sytemu taka przestrzeń zostaje wyznaczona na partycji D.

Sugeruję wykonać format trochę sprawa się przeciągnie ale masz pewność że przez przypadek nie usuniesz tego pliku.

Dlaczego powinieneś skożystać z GParterd-a, ponieważ program ten umożliwia wykonanie formatu w innym systemie a to daje gwarancję że jeśli masz wirusa w 100% zostanie on usunięty, takiej gwarancji nie daje wykonywanie formatu w tym samym systemi. Sam miałem taki problem i tylko w ten sposób rozwiązywałem problem, stosuję tę metodę nawet jeśli wiem że nie mam wirusa tak na wszelki wypadek.

Powodzenia



  • 0

#3 Soplica

Soplica

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 19 10 2015 - 00:28

Czyli mam wypalić ten program na płytce CD/DVD i potem tak samo jak w przypadku formatowania komputera robić?


  • 0

#4 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 19 10 2015 - 07:55

ściągasz w iso potem wypalasz na CD lub DVD, następnie ustawiasz w komputerze w BIOS-ie aby pierwszy odczyt był z nagrywarki.

Robiłeś kiedyś reinstalację systemu i czy masz ustawione że po włączeniu komputera i odczycie BIOS-sa pierwszy odczyt jest z nagrywarki.

To jest tak jakbyś inbstalował na nowo Windowsa.


  • 0

#5 Soplica

Soplica

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 19 10 2015 - 15:59

ściągasz w iso potem wypalasz na CD lub DVD, następnie ustawiasz w komputerze w BIOS-ie aby pierwszy odczyt był z nagrywarki.

Robiłeś kiedyś reinstalację systemu i czy masz ustawione że po włączeniu komputera i odczycie BIOS-sa pierwszy odczyt jest z nagrywarki.

To jest tak jakbyś inbstalował na nowo Windowsa.

 

Robiłem, no to jak jest tak samo jak w przpadku instalacji na nowo windowsa to powininenem sobie poradzić ;p


  • 1

#6 Krycha123291

Krycha123291

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 19 10 2015 - 19:36

Witam mam problem z komuterem.Komputer po włączeniu się gdy załaduje się pulpit po minucie wyskakuje mi niebieski ekran i napis jak czytałem na internecie to prawdo podobnie jest do wymiany ram lub dysk twardy.Nie jestem jakimś informatykiem i nie znam się na takich rzeczach i niewiem co wymienić ram czy dysk twardy więc zwracam się o pomoc do was.Mogę udostępnić zdj tego ekranu


Użytkownik Krycha123291 edytował ten post 19 10 2015 - 19:37

  • 0

#7 Soplica

Soplica

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 19 10 2015 - 19:55

Witam mam problem z komuterem.Komputer po włączeniu się gdy załaduje się pulpit po minucie wyskakuje mi niebieski ekran i napis jak czytałem na internecie to prawdo podobnie jest do wymiany ram lub dysk twardy.Nie jestem jakimś informatykiem i nie znam się na takich rzeczach i niewiem co wymienić ram czy dysk twardy więc zwracam się o pomoc do was.Mogę udostępnić zdj tego ekranu

 

Może byś tak założył nowy temat a nie za przeproszeniem się wpier**lasz.


  • 0

#8 Warka82

Warka82

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 19 10 2015 - 21:57

Witam mam problem z komuterem.Komputer po włączeniu się gdy załaduje się pulpit po minucie wyskakuje mi niebieski ekran i napis jak czytałem na internecie to prawdo podobnie jest do wymiany ram lub dysk twardy.Nie jestem jakimś informatykiem i nie znam się na takich rzeczach i niewiem co wymienić ram czy dysk twardy więc zwracam się o pomoc do was.Mogę udostępnić zdj tego ekranu

No fakt, wcisnąłem się jak wróbel w nie swoje gniazdo. Daj zrzut ekranu to zobaczymy, ale raczej wygląda to na wymianę Ramu.


  • 0

#9 Soplica

Soplica

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 20 10 2015 - 19:18

Okej wracając do mojego problemu... Wypaliłem ten Gparted na płytce. Przetestowałem go jeszcze na starym kompie i tam momentalnie po załadowaniu programu wyświetliły mi się partycję, a na tym nowym komputerze, gdzie mam problem z jego odpaleniem program niby bez problemu się załadował, ale na pasku programu pisało ciągle "Searching /dev/sda partitions. Czekałem 2 godziny i nic się nie zmieniło i dałem sobie spokój.


  • 0

#10 Soplica

Soplica

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 22 10 2015 - 15:25

@ Odświeżam.


  • 0

#11 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 22 10 2015 - 17:48

Jeżeli Gparted nie może znaleźć dysku to albo nie ma sterowników do mobo, albo dysk padł... Spróbuj wyłączyć tryb UEFI i włączyć Legacy BIOS.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych