Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komputer się nie uruchamia/zawiesza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2663 odpowiedzi w tym temacie

#81 Gość_mickey_*

Gość_mickey_*

Napisano 08 09 2006 - 17:53

Czy musze kupić zasilacz 24pin + 4 pin ATX? Czy ten mój 20pin + 4pin ATX wystarczy??

  • 0

#82 mishkaaa

mishkaaa

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 08 09 2006 - 22:55

słuchajcie...wymieniłem zasilacz stary na nowy 400watt i nic to niedało dalej są zwiechy... :/ myslalem ze moze to jeszcze wina dysku twardego ale tez raczej odpada bo sprawdzilem.. jak myslicie co moze byc jeszcze wadliwe?? bo jak bede tak wymieniał to zaraz wszystko w kompie wymienie i lipa a kasy zbytnio mi juz sie niechce wydawac..
POZDRO

  • 0

#83 Manieczki

Manieczki

    Początkujący

  • 59 postów

Napisano 09 09 2006 - 11:31

ja miałem dokładnie tak samo. czy twój komputer stoi w jakimś biurku(czyli jest z wszystkich stron zabudowany tylko widac jego przód i tył) ?
  • 0

#84 Gość_mickey_*

Gość_mickey_*

Napisano 09 09 2006 - 18:00

kupiłem zasilacz ATX 24pin i nadal nie działa!Dołączona grafika!Dołączona grafika

najdziwniejsze jest to, że kiedy odłącze ATX (to z 4piny obok procka) to się "uruchamia" tzn. wiatraki się kręcą a na tym koniec. a jak podłącze ATX to tylko próbuje się włączyc (3sek i pada) i dlatego myślę, że to może być procesor!

Co myślicie??
  • 0

#85 TW Michał

TW Michał

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 14 09 2006 - 18:47

Witam, od jakiegos czasu istnieje problem; otoz komputer po pewnym czasie pracy zacina sie, nic nie da sie zrobic (trzeba zresetowac), tzn. kursor staje w miejscu i na ekranie 'nic sie nie dzieje'. Pare dni temu towarzyszyly temu jeszcze traski w glosnikach podczas zawieszania, wiec znajomy informatyk polecił odłaczenie karty muzycznej. Teraz komputer zacina sie o wiele rzadziej podczas np. przegladania internetu, ale gdy włącze gre, praktycznie zawsze po 1-2 minutach wystepuje problem i trzeba zresetować komputer.
Prosze o rade czego to moze byc 'wina' i jak to ewentualnie sprawdzić.

Pozdrawiam.
  • 0

#86 ykoops

ykoops

    Stały użytkownik

  • 377 postów

Napisano 14 09 2006 - 19:11

Trzaski jak dla mnie nie są (powtarzam, jak dla mnie) powodem do usunięcia karty. Przy zawieszce kiedy próbujemy ruszać myszką lub naciskać klawisze po "przepełnieniu bufora" (to moje określenie, nie fachowy termin) komp zaczyna wydawać takie odgłosy (doświadczyłem tego kilka razy na kilku kompach). Powodami mogą być:
1. uszkodzenia pamięci (zrób memtest)
2. przegrzewanie się proca / problemy z zasilaniem (chociaż tu raczej pojawiałyby się restarty) - spawdź wartości
3. wirus/spyware/adware obciążający stopniowo system aż do jego zablokowania - przeskanuj kompa

Konflikty sprzętowe wykluczyłbym skoro problem pojawia się dopiero po jakimś czasie. Jeśli masz włączone przywracanie systemu spróbuj cofnąć system do okresu przed pojawieniem się tych zawieszek.
  • 0

#87 TW Michał

TW Michał

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 15 09 2006 - 16:12

Sciagnalem z http://www.hcidesign.com/memtest/ program do testowania pamieci i wyskoczylo w cholere bledow... To znaczy ze pamiec jest uszkodzona i nic sie z tym nie da zrobic czy mozna cos przestawic, itp.?

2. przegrzewanie się proca / problemy z zasilaniem (chociaż tu raczej pojawiałyby się restarty) - spawdź wartości

Jakie wartości mam sprawdzic? Czy chodzi o takie okno z biosu z temperatura cpu, itp.? Jesli tak to zalaczam zdjecie i prosze napisac czy coos jest nie tak
Dołączona grafika

No a wirus to chyrba raczej nie jest ale i tak pozniej sprawdze.
  • 0

#88 pluszek

pluszek

    Początkujący

  • 39 postów

Napisano 15 09 2006 - 16:15

temp ok...


Jesli pamieci na gwarze to je oddawaj do serwisu jesli nie to praktycznie sie do niczego nie nadaja.....
  • 0

#89 nuriel

nuriel

    Początkujący

  • 79 postów

Napisano 15 09 2006 - 16:19

napiecia jakies takie niskie ?chyba
  • 0

#90 pluszek

pluszek

    Początkujący

  • 39 postów

Napisano 15 09 2006 - 16:32

napiecia jakies takie niskie ?chyba



bios moze nie podawac poprawnych napiec... :unsure: pozycz sobei od kogos pamieci i sprawdz na innych....
  • 0

#91 Titan2005

Titan2005

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 15 09 2006 - 20:04

napiecia jakies takie niskie ?chyba


Napięcia nietrzymają sie najczęściej z powodu słabego zasilacza, chodzi tutaj o markę.

  • 0

#92 ykoops

ykoops

    Stały użytkownik

  • 377 postów

Napisano 15 09 2006 - 22:11

bios moze nie podawac poprawnych napiec...

mozliwe, ale obstawiam zasilacz, spadki na +5 i wzrost na 12V nie świadczy dobrze o zasilaczu, np. na mojej płycie GA-8IPE-1000G fabryczny BIOS zawyżał temperaturę procka, GigaByte informował o tym na stronie i poprawił w kolejnej wersji BIOSu. Nie znam tego programu do testu pamięci, ja korzystam z testera zawartego na krążku liveCD Slaxa i mam do niego względne zaufanie... Błędy pamięci mogą wynikać ze spadku napięcia 3,3...
Tajny Współpracowniku Michale, opisz konfig kompa (proc, karta graf. ile dysków/napędów) i moc zasilacza, czy komp jest w jakiś sposób podkręcany.

  • 0

#93 TW Michał

TW Michał

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 16 09 2006 - 13:48

płyta główna Mercury KOB 815ep FSX
procesor Intel Celeron 1.0 Ghz (tu trzeba jakichs dokladniejszych informacji? i ew. jak to sprawdzic?)
grafika NVIDIA GeForce4 MX 440 with AGP8X 64MB
dwa napedy (dvd i nagrywarka); 1 dysk twardy
Jak sprawdzic moc zasilacza?
Komputer nie był podkrecany

a sprawdzalem jeszcze pamiec testerem z plyty Ubuntu i nie znalazlo bledow...
  • 0

#94 Titan2005

Titan2005

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 16 09 2006 - 16:47

płyta główna Mercury KOB 815ep FSX
procesor Intel Celeron 1.0 Ghz (tu trzeba jakichs dokladniejszych informacji? i ew. jak to sprawdzic?)
grafika NVIDIA GeForce4 MX 440 with AGP8X 64MB
dwa napedy (dvd i nagrywarka); 1 dysk twardy
Jak sprawdzic moc zasilacza?
Komputer nie był podkrecany

a sprawdzalem jeszcze pamiec testerem z plyty Ubuntu i nie znalazlo bledow...


rozkręć obudowe i zobacz na zasilaczu (tabliczka znamieniowa)

Mi się wydaje że ten twój zasilacz coś szwankuje i dlatego te restary. Spróbuj pożyczyć od kogoś zasilacz i sprawdzić czy będą restary przy innym zasilaczu. :unsure:
  • 0

#95 TW Michał

TW Michał

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 16 09 2006 - 19:42

max. output 145W
o to chodzi?

Niestety nie mam mozliwosci pozyczenia zasilacza :unsure:
  • 0

#96 Titan2005

Titan2005

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 17 09 2006 - 19:36

max. output 145W
o to chodzi?

Niestety nie mam mozliwosci pozyczenia zasilacza :)


hmmm Troche słaby ten zasilacz ja miałem taki jak miałem kompa 8mb ram pentium 90mhz i grafike 4mb :unsure:
  • 0

#97 thade

thade

    Stały użytkownik

  • 209 postów

Napisano 17 09 2006 - 19:57

Na 95% zasilacz IMHO
  • 0

#98 borewicz

borewicz

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 18 09 2006 - 13:19

mam mianowicie taki problem wlanczam kompa laduje sie do pewnego momentu a nastepnie pisze boot from atapy cd rom mimo iz opcja first boot cd rom w biosie jest wylonczona prosze o pomoc:( Dołączona grafika
  • 0

#99 OverRide

OverRide

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 18 09 2006 - 18:03

Ustaw by jako pierwsze bootował z dysku.
  • 0

#100 borewicz

borewicz

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 18 09 2006 - 18:15

mam ustawione hdd-1 i dalej to samo;/ sprawdzalem jest zapisane w biosie tak caly czas i i tak z cd rom botuje a sformatowac go nie idzie jak sie plytke wlozy
  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: zawieszanie komputera uruchomienie komputera włączenie komputera nie uruchamia się komputer



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych