To nie do końca prawda. Do końca nie wiem i nie chcę nikogo wprowadzać w błąd. Ale przecież profesjonalne serwisy postawione są chyba na serwerach NAS - czyli takich małych komputerach które są właśnie do tego przeznaczone i mogą działać bez przerwy. A naszemu koledze chyba bardziej chodziło o zwykły komputer.
Większość serwerów stoi na "zwykłych" komputerach zbudowanych w oparciu o trwałe podzespoły.
Teoretycznie zwykły komputer też powinien wytrzymać cały czas włączony, ale jeżeli ma problemy z przegrzewaniem się, albo któreś podzespoły są gorszej jakości, możliwe, że coś padnie. No i na pewno mocno użytkowany system prędzej czy później się zamuli - odczujesz znaczne spowolnienie pracy komputera.
Aczkolwiek problem ten nie powinien dotyczyć komputerów stacjonarnych w tym stopniu co laptopów. Słyszałem, że ktoś przeprowadzał taki test z jakimś laptopem Asusa - nie wyłączał go przez 4 miesiące. Po tym czasie padła płyta główna. Myślę, że takich problemów nie powinny mieć np. laptopy IBM ThinkPad, zbudowane w oparciu o trwalsze podzespoły.