Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komputer nie widzi napędu cd-rom


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jeremiasz23

Jeremiasz23

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 23 08 2012 - 16:10

Witam!

Od kilku dni, pojawił się w moim komputerze ze stacją dysków. Na początku zauważyłem że po uruchomieniu systemu, w Mój komputer nie widać wogóle stacji dysków. Wszedłem więc w Menedżer urządzeń, i rzeczywiście stacji dysków tam nie było. Przeszkanowałem więc w poszukiwaniu zmian, i stacja dysków sie pojawiła. Kilkakrotnie potem zdarzało się tak samo: uruchomienie systemu - brak stacji - skanowanie i było. Raz czy dwa razy zdarzyło się że po saknowaniu, po znalezieniu stacji dysków, przy jej nazwie był żólty wykrzyknik, i jak klikałem na stację dysków to pisało że nie można uruchomić. Teraz widzę że stacja dysków raz się uruchomi sama a czasem musze ją wspomnianym już sposobem uruchamiać. Jednak co najważniejsze: po włożeniu płyty, standardowo dochodzi do autoodtwarzania. Domyślnie odtwarzam Windows Media Playerem - i tu zagadka, bo ani ten program ani żaden inny nie chcę mi odtworzyć płyty - tak Cd jak i DVD. Dodatkowo na Windows Media Playerze po dłuższej chwili utwory owszem zaczynają się odtwarzać, a właściwie to wygląda to tak: utwór zaczyna niby lecieć, jednak nie słychać muzyki a po kilku sekundach przeskakuje na następny. Na liście odtwarzanych utworó pojawiaja się przy każdym z nich "x" w czerwonym kółeczku i po chwili WMP informuje że nie może odtworzyć tego formatu. Próbowałem juz sposobu ze zrobieniem wpisu do rejestru, wchodziłem w konfigurację "regedit' ale nic tam nie znalazłem. Niewiem gdzie właściwie leży problem: w nagrywarce czy w systemie. Mój komputer ma juz ponad 3 lata. Moja nagrywarka to Super Write Master Speed Plus TSST corp CDDVDW SH-S223F ATA Device. Proszę o pomoc, jeśli ktos może mi w tym pomóc.

Użytkownik Jeremiasz23 edytował ten post 23 08 2012 - 16:10

  • 0

#2 kosa006

kosa006

    Rap Fanatyk

  • 761 postów

Napisano 23 08 2012 - 16:56

Spróbuj zaktualizować sterowniki do płyty głównej a gdy to nie pomoże przywróć Windowsa do ostatniej dobrej konfiguracji,

  • 0

#3 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 23 08 2012 - 17:51

Można również z Menadżera Urządzeń usunąć kontroler IDE do którego podpięty jest napęd - po restarcie zainstaluje się na nowo wraz z napędem - a przynajmniej powinien.
  • 0

#4 Jeremiasz23

Jeremiasz23

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 23 08 2012 - 20:38

Hej!

Odinstalowałem IDE, przywrócilem ostatnią dobra konfiguracje, zaktualizowałem płytę główną i nic. Wprawdzie w mój komputer juz widzi stację dysków ale nadal żaden program nie odtwarza mi płyt. :-(

Użytkownik Jeremiasz23 edytował ten post 23 08 2012 - 20:39

  • 0

#5 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 23 08 2012 - 22:30

ale nadal żaden program nie odtwarza mi płyt


Bardzo możliwe że faktycznie nośniki dvd/cd zostały źle nagrane. Sprawdź pod jakąś inną oryginalną płytą np z muzyką czy Ci ją odtworzy w napędzie. Jeżeli nie to jest to wina CD-rom i będzie on wymagał wymiany.
  • 0

#6 Jeremiasz23

Jeremiasz23

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 23 08 2012 - 23:33

Płyty które odtwarzałem jeszcze kilka dni temu mi działały. To się stało automatycznie, choc przyznaje że komputer wydawał się ostatnio jakby "przemęczony". Coś mi się wydaje że chyba rzeczywiście będę musiał wymienić CD-rom... w sumie to nie ma co tu więcej chyba myslec i kombinować co się mogło stać. Dziękuję za wszystko.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych