Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komputer nie uruchamia się


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 ZIP_PL

ZIP_PL

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 22 07 2008 - 12:54

Witam.
Po wciśnięciu włącznika pracują tylko wentylatory, a zasilacz po chwili wyłącza i włącza komputer - słyszałem, że tak ma być,bo to jakieś zabezpieczenie w zasilaczu, no i wszystko było ok, bo Windows normalnie się włączał.

Ale teraz po kilku miesiącach posiadania komputera czasem się normalnie włączy,a czasem dalej pracują same wentylatory i zasilacz ani drgnie - muszę restartować komputer i tak po kilku restartach normalnie włączy się Windows.
Myślałem, że to przez podkręcenie E2160 do 3,11Ghz, ale gdy pojawił się czerwony napis z zapytaniem czy chcę zachować konfigurację BIOSa wcisnąłem "N" i procesor odzyskał pierwotne taktowanie 1,8Ghz... a z komputerem dalej to samo...
Niedawno czyściłem radiatory z kurzu i formatowałem partycję z Windowsem.

Zasilacz: Chieftec 450W
Płyta gł: MSI P35 Neo-F
RAM: 2GB DDR2 PDP Patriot 800Mhz Dual Channel
Karta graf: ATI Radeon X1950 Pro 256mb
Dysk: Seagate Barracuda 7200 16mb cache 250GB
2 karty PCI: dźwiękowa Sound Blaster Live! i FireWire Pinnacle Systems.
Chłodzenie na procesor Asus Silent Square EVO
1 wentylator 80mm w obudowie.

EDIT:
Ok, poczytałem i wiem, że to double-boot w płytach z chisetem P35.
Powinno to wyglądać tak:
włączenie komputera-komputer chodzi przez 3 sekundy-restartuje i włącza się normalnie.
Ale u mnie wygląda to tak:
Włączenie komputera-chodzi przez 3 sekundy-restartuje-chodzi przez 3 sekundy-restartuje-chodzą tylko wentylatory, monitor czarny i nic się nie włącza-restartuję go ręcznie i po kolejnym takim cyklu może uda się włączyć komputer.
Jest to niesamowicie wkurzające bo prawie zawsze wywala ten czerwony napis(Overclocking settings are failed, czy coś takiego) i gdy zapisuję BIOS, żeby zachować to moje podkręcenie komputer musi się zrestartować i znowu monitor jest czarny, nic się nie dzieje i cały ten cykl powtarza sie od początku.
Czasem wygląda to tak, a czasem włączy się normalnie po 2 restartach.

EDIT2: Do tego dochodzą jeszcze dość częste restarty zupełnie bez powodu.

  • 0

#2 ZIP_PL

ZIP_PL

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 21 08 2008 - 11:50

Dziękuję wszystkim za pomoc...

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: uruchomienie komputera włączenie komputera nie uruchamia się komputer



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych