Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komputer nie identyfikuje sieci.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Imiolak

Imiolak

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 28 10 2012 - 23:05

Witam.
Na wstępie chciałbym zaznaczyć, iż przeszukałem na forach miliony rozwiązań podobnych problemów, lecz żaden nie pomógł. Nie wiem czy tytuł tematu jest adekwatny do treści, ale taki mi pierwszy na myśl przyszedł.
Mój problem przedstawia się następująco:
Po formacie komputer odmówił połączenia się z inernetem. Karta sieciowa sprawia wrażenie jakby chciała, ale nie mogła. Status połączenia zmienia się z "Trwa identyfikowanie" na "brak dostępnych połączeń" i na odwrót co 2-3 sekundy. Próbowałem instalacji/reinstalacji/aktualizacji sterowników karty nie raz, pokusiłem sie nawet o ponowny format, lecz w dalszym ciągu nic. Przy niekórych próbach zadziałania na sterownikach wyskakuje błąd "Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10).
Działam na takim sprzęcie:
-internet od netii z routerem netiaspot
-mobo Asus M4A785TD-V EVO
-karta siecowa wg. menedżera urządzeń Realtek PCIe GBE Family Controller
-Win7 64bit
Student w potrzebie prosi i z góry dziękuje za szybką pomoc.

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 28 10 2012 - 23:10

Po formacie komputer odmówił połączenia się z internetem. Karta sieciowa sprawia wrażenie jakby chciała, ale nie mogła.

Menedżer urządzeń -> sprawdź czy nie brakuje Ci sterowników. Sterowniki od chipsetu zainstalowane?

  • 0

#3 Imiolak

Imiolak

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 28 10 2012 - 23:14

Yup, zainstalowane.
  • 0

#4 server

server

    Zaawansowany użytkownik

  • 414 postów

Napisano 29 10 2012 - 10:25

Nie musiałem do końca czytać, żeby wywnioskować, że łączysz się poprzez router. Po prostu masz źle ustawione parametry sieciowe w tym routerze, dlatego karta sieciowa będzie się łączyła, ale w istocie się nie połączy. Pobaw się w ustawieniach routera, tyle.
  • 0

#5 Imiolak

Imiolak

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 29 10 2012 - 18:46

Jakieś podpowiedzi czym ewentualnie mógłbym się w tych ustawieniach pobawić? Z tego co widze ten router nie ma zbyt wiele opcji konfiguracji i większość z nich już przebadałem.
  • 0

#6 server

server

    Zaawansowany użytkownik

  • 414 postów

Napisano 03 11 2012 - 00:21

Chodzi mi dokładniej o parametry połączenia - nazwa użytkownika, hasło itd

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych