Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komputer nie chce się uruchomić.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 mussten

mussten

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 28 12 2015 - 01:09

Mam dziwną sprawę. Chociaż tytuł zaprzeczy temu co tu napiszę.
W wigilię, chciałem włączyć komputer. Nic się nie działo, komputer chodził ale na monitorze nic się nie działo, nawet lampka z pomarańczowej nie zaswieciła się na zieloną. Dałem sobie spokój. W pierwszy i drugi dzień swiąt również ten sam problem, nawet dzisiaj. Posiedziałem przy włączonym komputerze, w końcu kiedys musi się włączyć.

Komputer się włączył, wyskoczyło info o uszkodzonym pliku, wybrałem opcję naprawy systemu, lecz zamiast tego system się włączył i wyskoczył bluescreen oebaj99tjixw.jpg

Zrestartowałem komputer, działo się to samo co na początku, nic na monitorze się nie działo, lecz za dwunastym razem, komputer się włączył i wyskoczył taki błąd aaz5t5j2j64k.jpg
Następnie kolejny raz kilka razy nie mogłem włączyć kompa, ale gdy go włączyłem, to ponownie wziąłem opcję naprawy systemu. System się "naprawił" i uruchomił jeszcze raz. Zadziałało! Wpisałem hasło i dostałem się na pulpit, jednak nie na długo, ponieważ z 15-20 sekund później wyskoczył blue screen na sekundkę, nawet nie zdążyłem zrobić zdjęcia i z powrotem do punktu wyjscia, czyli nic się nie dzieje...

Co moze być nie tak? Komputer już kilka razy był w naprawie, prawie za każdym razem format i nic.

Dodam, że niedawno był wymieniany wiatrak w procesorze, ale to pewnie nie ma wpływu na te zdarzenia...
Proszę o pomoc, bo nie chcę znowu go zaniesc do naprawy, zapłacić z 50-100 zł i żeby za góra miesiąc było to samo... 

Jakby ktos rozgryzł co się stało, to niech napisze, co należy naprawić/wymienić bo mam już dosyć.

 

Dodam jeszcze, że nie rozważam zakupu nowego komputera, ten będzie miał 3 lata i nie był zły do czasu tych zdarzeń. 



  • 0

#2 hary

hary

    The Untouchable

  • 791 postów

Napisano 28 12 2015 - 09:24

Wygląda na uszkodzony dysk lub padający zasilacz.

 

Proszę podać parametry jednostki stacjonarnej.



  • 0

#3 mussten

mussten

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 28 12 2015 - 13:49

parametry? Co masz na mysli?


  • 0

#4 kov_marc

kov_marc

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 28 12 2015 - 14:25

Jaki to Windows? Spróbuj uruchomić tryb awaryjny z linią poleceń i skorzystaj z polecenia chkdsk /f.


  • 0

#5 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 28 12 2015 - 14:55

Problem jest po stronie zasilacza, co pewien czas masz nagły zanik zasilania twardego dysku i pamięci RAM.

Albo przewody zasilające 20 pin któryś jest uszkodzony albo w samym wnętrzu zasilacza.

Wymień zasilacz inaczej padnie ci dysk twardy i płyta główna.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych