Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komputer nie chce się wyłączyć, czy to zasilanie płyty?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 k0m4nd0s

k0m4nd0s

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 14 06 2011 - 23:29

Witam, od tygodnia borykam się z takim oto problemem. Z dnia na dzień komputer nie chcę się zamykać po kliknięciu na Start/Zamknij. Oto konfiguracja.

mobo: Gigabyte GA-EP45-UD3LR
psu: Corsair CMPSU-520HXEU
system: Windows 7 Ultimate 64 bit

Pierw próbowałem różnych wpisów do rejestru komend typu shutdown.exe -s -t 0 itd nic to nie dało. To postanowiłem zrobić formata i wgrać czysty system nic to nie dało. To przetestowałem to na ubuntu też nic nie dało także wina z powodu OSu odpada. No to zabrałem się za bios, dalem clear cmosa wgrany konfig default nic to nie dało. Zaktualizowałem bios z wersji f10 którą posiadałem na wersje f11 i dalej nic.

Podejrzewam jakiś błąd z rozdzielaniem zasilania na płycie i chciałbym otrzymać tutaj opinię ludzi na ten temat. Jakieś propozycje jak rozwiązać problem bez oddania jej do naprawy? Bo jeśli chodzi o wydajność, temperatury wszystko jest w jak najlepszym porządku orthosy i inne testery ok. W idle moj c2d e8400 ma 35 stopnii buda podobnie z 40. Nic nie otwierałem, nic nie robiłem w biosie. Po prostu wieczorem klikam zamknij i zamknęło bez problemu a na drugi dzień już nie chce komputera zamykać. Problem jest tylko z tym zamykaniem, OS się wyłącza, dysk słychać, że też ale zasilanie płyty nadal występuje. Ruszałem kabelkami wyłączałem napędy, wentylatory, kartę dzwiękową bez efektu. Ktoś się z tym spotkał? Czytałem w googlach, że wiele osób miało z tym problem ale tam była wina windowsa, czy to jakieś usługi czy to jakis kontroler zamulał. U mnie jest odwrotnie bo to nie tego wina, musi być coś po stronie biosu albo hardware tylko ja już po 5 dniach walki z tym nie mam sił by dalej z tym walczyć. Przepraszam, że napisałem to pewnie trochę nieskładnie ale piszę to z marszu i przelewam emocje "confusion" ... Pozdrawiam


tak się zachowuje klawiatura po tym jak dysk już się wyłączy a wentylatory dalej chodzą - http://www.sendspace.com/file/bloye5

  • 0

#2 Ataken

Ataken

    Masz gume?! o.O

  • 443 postów

Napisano 15 06 2011 - 08:37

A wcześniej działało normalnie? Czy teraz poprostu jak kompa nowego złożyłeś?

Wydaje mi się że nie podłączyłeś takiego oto kabla do twojej płyty głównej:
Dołączona grafika

Użytkownik Ataken edytował ten post 15 06 2011 - 08:37

  • 0

#3 k0m4nd0s

k0m4nd0s

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 15 06 2011 - 13:11

3 lata chodziło normalnie :> Mówię kable wszystkie podociskałem, odkurzyłem. Jakby to była sprawa kabelków to bym nie zakładał post na forum :)

Użytkownik k0m4nd0s edytował ten post 15 06 2011 - 13:39

  • 0

#4 k0m4nd0s

k0m4nd0s

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 17 06 2011 - 13:22

Tak jak mówiłem zflashowałem bios na najnowszy, dałem ustawienia w cmosie na default, pozniej ustawienia na optymalne i korektę dałem tylko na dysk w AHCI, ram na 1066 czyli standard to co zawsze a zakładki power management nie tykałem. Zainstalowałem windowsa na nowo i aktualnie jak widać na załączonym przeze mnie obrazku ACPI występuje lecz problem nie został rozwiązany.

Menadżer urządzeń -> http://img691.imageshack.us/img691/8055/clipboard02sti.jpg

Czuję, że to będzie coś związane z tym ACPI tylko to nie zależne jest od OS'u więc w grę wchodzi jedynie Bios a ten z kolei jest na defaultowych ustawieniach i w najnowszej wersji a niezależnie jaki system jest zainstalowany to komputer się nie zamyka.... <help> :>


Poniżej pokazuję jak wygląda u mnie bios i jak jest na default; testowałem i tak i tak i to problemu nie rozwiązuje

mój aktualnie - http://img199.imageshack.us/img199/9195/dsc002062.jpg

default - http://img801.imageshack.us/img801/3080/dsc002072.jpg


podczas zamykania linuxa - http://img197.imageshack.us/img197/1135/dsc00208pc.jpg
  • 0

#5 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 17 06 2011 - 21:48

Opcje myszy i klawiszy muszą być ustawione na Enabled-włączone.
  • 0

#6 server

server

    Zaawansowany użytkownik

  • 414 postów

Napisano 17 06 2011 - 22:51

Wiesz, co zobacz w BIOSIE wersja power. Tam powinna być opcja włączania i wyłączania. O co mi chodzi. Tam można ustawić przycisk "power" - czy ma działać, czy nie.
  • 0

#7 k0m4nd0s

k0m4nd0s

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 17 06 2011 - 23:44

Wiesz, co zobacz w BIOSIE wersja power. Tam powinna być opcja włączania i wyłączania. O co mi chodzi. Tam można ustawić przycisk "power" - czy ma działać, czy nie.


Podałem całość power management i to już jest ta rozszerzona opcja po wciśnięciu ctrl + f1. W innych częściach nie ma nic wspólnego z zasilaniem.

Opcje myszy i klawiszy muszą być ustawione na Enabled-włączone.



Niezależnie co bym nie ustawił, nic to nie daje.
  • 0

#8 Ataken

Ataken

    Masz gume?! o.O

  • 443 postów

Napisano 18 06 2011 - 00:29

Brutus czy ty wogóle coś czytałeś? On sie nie pyta o ustawienie klawiatury USB żeby działała przed Windowsem tylko że mu się komp nie chce wyłączyć... Prosze cię czytaj bo już nie pierwszy raz widze że nie na temat piszesz...

Ja już nie mam pomysłu, próbowałeś pytać na innym forum? :)
  • 0

#9 k0m4nd0s

k0m4nd0s

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 18 06 2011 - 01:19

tak równolegle na pclabie praktycznie moje posty kopiuje i tam wklejam, niestety nikt nie ma pomysłu.
  • 0

#10 server

server

    Zaawansowany użytkownik

  • 414 postów

Napisano 18 06 2011 - 09:51

Wiesz co, znalazłem taki temat na naszym forum:
Klik

Właśnie dotyczy wyłączania komputera. Zobacz, może pomoże.
  • 0

#11 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 18 06 2011 - 12:13

Brutus czy ty wogóle coś czytałeś? On sie nie pyta o ustawienie klawiatury USB żeby działała przed Windowsem tylko że mu się komp nie chce wyłączyć... Prosze cię czytaj bo już nie pierwszy raz widze że nie na temat piszesz...

Ja już nie mam pomysłu, próbowałeś pytać na innym forum? :)

A ma i to sporo jak klawiatura i mysz nie działa to pokaże ci się panel niby z uruchomionym systemem ale możesz sobie klikać na klawiszach czy myszy i nic nie uruchomisz tylko będziesz się gapił na panel z opuszczoną szczęką :) .
A tak to kolega podał link do problemu i kolega powinien zrobić to co tam jest opisane tylko aby formatu nie robił z pod systemu Windowsa a z pod BIOS-a wykorzystując program GParted.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: komputer się wyłącza samoistne wyłączanie



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych