Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komputer chodzi głośno


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 jacu

jacu

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 15 01 2007 - 21:28

Mój komputer ostatnio działa nie najlepiej, przy włączeniu rozlega się głośny dźwięk, który w trakcie korzystania cichnie, po czym
za kilkanaście minut jest to samo.
Jakiś czas temu servisant wymieniał mi zasilacz i czyścił wnętrze z kurzu, ponieważ miałem ten sam problem.
Po wykonaniu tego zabiegu wszystko było w porządku, jednak ostatnio po formacie dysku jest to samo.
Zdjąłem klapę od obudowy, żeby sprawdzić czy na wiatraczkach i na innych podzespołach nie gromadzi się kurz, ale
jest czysto.
Proszę o pomoc.

  • 0

#2 drake

drake

    Początkujący

  • 83 postów

Napisano 15 01 2007 - 22:43

Ściągnij program Everest Home Edition. Wejdź w zakładke komputer, następnie czujnik i podaj mi temperatury z tej zakładki.

  • 0

#3 jacu

jacu

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 15 01 2007 - 22:59

Temperatury

Płyta główna 33 C (91F)
Procesor 48 C ( 118 F)
Dysk Seagate Barracuda 40 GB 36 C (97 F)

Wentylatory

Procesor 2860 RPM
  • 0

#4 Kuki

Kuki

    Stały użytkownik

  • 179 postów

Napisano 30 01 2007 - 15:42

Może przesmaruj łożyska na wentylatorach, miałem podobny problem z wentylatorem na grafie i jak tą czynność wykonałem pomogło
  • 0

#5 coolzio

coolzio

    Stały użytkownik

  • 154 postów

Napisano 31 01 2007 - 01:31

Niektóre, zwłaszcza te tańsze wentyle, mają krótką żywotność.. po prostu wymień je na nowe. Jeszcze jedna taka sugestia, przed zmianą sprawdź czy na radiatorze nie masz za dużo kurzu bo jak sie nazbiera go zbyt tużo to czasami wiatrak potrafi świszczeć :) (sprawdzilem po sobie)
  • 0

#6 DanBK

DanBK

    Stały użytkownik

  • 292 postów

Napisano 01 02 2007 - 00:13

Dzieje sie tak przy uruchamianiu komputera?
Jesli tak to ustaw w BIOSie troche mniejsze obroty na wiatraki,
rob to stopniowo i przestan jak niebeda wariowaly.
Powinno pomóc :) - to działa na nowszych wentylach
jesli masz starszy to tez zadziała ale nalezy wziasc pod uwage
inne usterki - podane wyzej
  • 0

#7 kiri

kiri

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 20 04 2008 - 09:41

Mam bardzo podobny problem! Komputer mam od pół roku ale jakiś miesiąc temu miałam formatowane oba dyski bo był wirus :/ . Tydzień po formatowaniu miałam założony internet i od tamtego czasu zaczęły się problemy. Komputer po włączeniu jest dość cichy ale po kilku minutach zaczyna bardzo głośno chodzić. Oprócz tego gdy komputer włączony jest od paru godzin to strasznie się zacina i muszę go od nowa włączyć. Nie jest to wirus bo skanowałam dyski antywirusem NOD 32 2.5. Nie znam się za bardzo na komputerach więc nie mogę powiedzieć skąd dźwięk dochodzi ale słyszę go w tylniej części jednostki. Temperatura:
płyta główna - 40 stopni C
procesor - 21 - 27 stopni czasem więcej
Aux (nie wiem co to jest :P ) - 60 stopni.
parametry:
Procesor: Intel Celeron D 351, 3200 MHz
pamięć: 1024 Mb
To raczej nie wina kurzu na wentylatorze bo odkurzam go co tydzień i nie daje to prawie żadnych efektów. A im większa temperatura procesora tym głośniej chodzi, chociaż słyszałam że ten procesor który ja mam jet bardo dobry. Czy da się coś zrobić bez rozkręcania kompa bo nie chcę stracić gwarancji? Bardzo proszę o pomoc

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: głośna praca komputera głośny komputer



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych