Skocz do zawartości


Zdjęcie

Głośna praca komputera


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 szewcu154

szewcu154

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 10 08 2014 - 17:04

Witam,mam pewnien  problem z moim komputerem ponieważ podczas grania w gry które mają dosyć duże wymagania sprzętowe (Np. The Forest,Metro Last light,Battlefield3),Mój pc pracuje bardzo głośno,wręcz tak jakby szumi.W przypadkach gier o niskich wymaganiach sprzętowych (League of Legends,Metin2) ,komputer tak głośno nie pracuje.Wczoraj czyściłem komputer z kurzu używając sprężonego powietrza,ale to nic nie pomogło.Poniżej zamieszcze pomiary temperatur podczas grania w jedną z tych trzech gier. Mój sprzęt : Komputer NTT SYSTEM GAME , załącze również zdjęcie. sprzet.jpg

Pomiar temperatur :pomiar.jpg . Martwi mnie również temperatura karty graficznej,79* to nie za dużo ? 



Użytkownik szewcu154 edytował ten post 10 08 2014 - 17:05

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 10 08 2014 - 18:12

Z tego co widze to na GPU masz 67C a 79C to jest maksymalna temperatura. Jeżeli są to temperatury pod obciążeniem, to nie masz czym się martwić.

  • 0

#3 szewcu154

szewcu154

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 10 08 2014 - 18:30

No cóż to w takim razie nadal nie wiem co może być przyczyną tak głośnej pracy komputera.Kiedyś tak nie miałem :/.Może to być wina pasty termoprzewodzącej ? Pasty nie wymieniałem od samego zakupu komputera (ponad dwóch lat).


Użytkownik szewcu154 edytował ten post 10 08 2014 - 18:30

  • 0

#4 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 10 08 2014 - 23:24

Więc pasty termo na CPU i GPU do wymiany jak 2 lata nie było nic robione. Obudowa ma zapewnioną odpowiednią cyrkulację powietrza? Jakie chłodzenie masz na CPU i GPU? A może to zasilacz hałasuje? Sprawdziłeś z którego wentylatora dokładnie dobiega szum?


  • 1

#5 szewcu154

szewcu154

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 11 08 2014 - 20:07

Pastę w najbliższym czasie wymienię,cyrkulacja wydaje mi się że jest dobra,chłodzenie CPU i GPU napiszę jutro,ponieważ dzisiaj nie mam zbytnio czasu i nie mogę siedzieć już na komputerze,a jeśli chodzi o zasilacz to coś w tym może być, ponieważ nie mam oryginalnego kabla do zasilacza bo kiedyś gdzieś go zapodziałem i korzystam z kabla z poprzedniego komputera,bardzo starego.Skąd dobiega szum trudno stwierdzić,ale jutro trochę przyłożę ucho i sprawdzę.Proszę o nie zamykanie tematu,jutro podam dokładne informacje dotyczące szumu i chłodzenia.


  • 0

#6 szewcu154

szewcu154

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 12 08 2014 - 11:17

Temat do zamknięcia,zauważyłem że gdy zdjąłem obudowę komputera to temp.komputera zmalała o 6 stopni i i zaczął cicho chodzić nawet jeśli grałem w te gry ;) powodem była zła cyrkulacja,wyczyściłem całą obudowę z kurzu i porządnie popsikałem sprężonym powietrzem.



  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: głośna praca komputera chłodzenie temperatura



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych