Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komputer bardzo głośno pracuje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 chmielu22

chmielu22

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 29 12 2012 - 19:25

Witam,
mam następujący problem. Otóż często przy prostych zadaniach mój komputer bardzo głośno pracuje, wydaje mi się że nieadekwatnie do tego co robi. Czasem wyje jak samolot. Mam na myśli takie czynności jak oglądanie filmu, granie w Baldur's Gate, czy nawet zwykłe przeglądanie internetu. Nie dzieje się tak praktycznie tylko wtedy gdy komputer jest bezczynny lub słucham muzyki. Parametry mojego sprzętu:

Procesor: Pentium 4 - 3.00 GHz
Ram: 3 GB DDR 2 lub 3
Grafika: Radeon 4600 1GB

Ktoś ma może pomysł jaka jest przyczyna tego i ewentualnie jak temu zaradzić ? Chyba, że to normalna sytuacja... Z góry dzięki za każdą odpowiedź :)

Użytkownik chmielu22 edytował ten post 29 12 2012 - 19:26

  • 0

#2 szymian

szymian

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 29 12 2012 - 19:50

Przyczyną jest zbytnie nagrzewanie się komputera, co skutkuje większą pracę chłodzenia, więc jest głośno. Wydaję mi się, że przyczyną nagrzewania się jest zakurzone chłodzenie.

  • 0

#3 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 29 12 2012 - 19:53

Do wymiany pewnie któryś wentylator lu całe chłodzenie. Otwórz jednostkę i sprawdź co najbardziej hałasuje. Podejrzewam kiepskie chłodzenie procesora. Pomogłaby wymiana pasty termoprzewodzącej, odkurzenie a może nawet wymiana całego chłodzenia.
  • 0

#4 chmielu22

chmielu22

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 29 12 2012 - 22:07

A czy jest możliwość, że np. system czy procesor jest źle zoptymalizowany i przez to komputer korzysta z całego "potencjału" nawet przy drobnych operacjach ?
  • 0

#5 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 30 12 2012 - 15:01

Raczej nie ma czegoś takiego. Co najwyżej przez wirusy/trojany może wzrosnąć użycie CPU.
Zajrzałeś już do środka ? Co tam się dzieje ? Jak możesz podrzuć zdjęcie środka obudowy.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: głośna praca komputera głośny komputer



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych