Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komp się zawiesza i nie chce odpalić!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 karaczan

karaczan

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 25 04 2009 - 18:47

Siemka! B)

Ostatnio jestem nękany przez taki oto problem:
kiedy robię cos na kompie to po około 20 minutach od odpalenia zawiesza się tak że nawet myszka nie reaguje
i niestety zostaje mi tylko twardy reset ale... kiedy zresetuje nie chce się odpalićDołączona grafika Tzn. odpala się na 2-3 sek. (nie zdąży biosu odpalić)
i restartuje się jeszcze raz i tak w kółko... a następnego dnia odpala bez problemu!! B)
Wiem że przyczn może być sporo (kondensatory na mainbordzie, cooler, system itp itd.) ale zasilacz jest chyba najprawdopodobny...
No w każdym razie proszę o pomoc i z góry dziękuje B)

aaa... i mój konfig :D

Core 2 duo E4600 2,4 ghz
Chiftec 400w
Geforce 8600gt ddr2 512mb
Segate barracuda 320gb
i płyta główna z gigabyta modelu nie znam ale wiem że na czipie p35

POZDRO :)

  • 0

#2 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 25 04 2009 - 20:51

a jak już odpali to chodzi normalnie , podczas grania się nie zawiesza???

może to mobo lub ram.

  • 0

#3 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 25 04 2009 - 23:00

Podejrzewam że wcześniej przy tym zasilaczu było OK, komputer chodził i nie zacinał się i z uruchamianiem było w porządku. Ale jak to z zasilaczem jeśli dobiera się zasilacz o mocy na styk i tak właśnie masz. Ten Chiftec 400W nie jest zły ale ma za mało rezerwy a teraz po pewnym czasie użytkowania nie ma jej w ogóle.
Dzieje się to przez wpływ otoczenia na radiator, wentylator (działanie kurzu), cząsteczki kurzu ulegają nie jako przypaleniu i osiadają na stałe na radiatorze co przyczynia się do zmniejszenia prędkości i skuteczności chłodzenia części elektronicznych to samo dzieje się na wszelkich końcówkach elektronicznych oraz na płycie laminowanej. W związku z tym zasilacz jako człość urządzenia zaczyna wydzielać więcej ciepła, powstają większe straty energetyczne (czyli zużycie energi elektrycznej) a co za tym idzie zasilacz pobiera więcej energii i zaczyna się coraz mocniej grzać i wtedy albo za działa bezpiecznik termiczny w zasilaczu albo zsilacz będzie mniej wydolny i będzie mniej dostarczał mocy co włąśnie będzie się obiawiało takimi włąśnie skutkami/pracą komputera.
Dlatego musisz wymienić zasilacz ale na mocniejszy minmum 450W, może być tej samej firmy.
  • 0

#4 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 26 04 2009 - 10:33

hmmm... no na styk to on nie jest , bo ten zestaw wezmie max 200W w stresie.
  • 0

#5 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 26 04 2009 - 16:32

Niech autor wątku sprawdzi komputer Everestem i wrzuci do tematu screna.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych