Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komp nie wyykrywa N6300


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 adii_22

adii_22

    Początkujący

  • 19 postów

Napisano 29 12 2007 - 22:50

Witam! Mam problem z podłączeniem Nokii 6300 do kompa za pomocą portu USB. Mianowicie po zainstalowaniu sterów (Nokia PC Tools) w najnowszej wersji (ze strony producenta) wykrywa mi telefon (nawet dwa, bo podłączam często też N3110c) i jest ok. Jednak od pewnego czasu coś się "kopie", bo nie wykrywa mi telefonów. Próbowałem je odinstalować "po bożemu" przez panel sterowania, przez wywalenie z Program Files Folderu NOKIA i wywalenia "jak leci" wszystkich wpisów/kluczy z rejestru z NOKIĄ w nazwie. Tą drógą metodą pomogło tylko na chwilę, bo teraz dalej szwankuje.
1. Instaluje metodą najpiewr stery, potem podłączam urządzenie
2. Próbowałem podłaczenia przez HUBa jak i bez
3. Telefon jest wykrywany przez WinXP, jednak nie przez PC Toolsa
4. Próbowałem ściągać jeszce raz nową i starszą wersje-nie działa
5. Tele nie działa w trybie NOKIA (do tych sterów), ale działa jako dodatkowy dysk i bank multimediów

Pomocy-to dla mnie baardzo ważne!

PS. Identyczne "objawy" są z Nokią 3110 classic, więc defekt telefonów odpada ;P

  • 0

#2 yahoo69

yahoo69

    Nałogowy palacz, uzależniony od adrenaliny

  • 763 postów

Napisano 29 12 2007 - 22:59

to powinno wykrywac ci pamiec telefonu i karte pamieci jako dyski wymieenne to nie ma problemu wrzucasz w foldery to co chcesz i gitara

  • 0

#3 jarzabek89

jarzabek89

    Stały użytkownik

  • 284 postów

Napisano 29 12 2007 - 23:54

adii_22
taki sam problem miałem z Nokią 6280. telefon był widziany tylko w trybie przechowywania danych. Wcześniej wszystko ładnie działało.2 tygodnie po pojawieniu się problemu telefon padł i już się nie włączył.Jak wykazała ekspertyza- " trwałe, mechaniczne uszkodzenie płyty głównej"
Wydaje mi się, że niekoniecznie jest to wina komputera. Na początku radzę zaktualizować soft.
  • 0

#4 adii_22

adii_22

    Początkujący

  • 19 postów

Napisano 30 12 2007 - 11:47

@yahoo
ok, ale ja potzrebuje zrobić np. kopię bespieczeństwa? I co? nie zrobię tego, kiedy telefon jest widziany jako pendrive.
@jarzabek
spoko, tylko jak to zrobie, jak do tego jest potrzebny PC Tools? I co? dwa telefony na raz mają mi paść? bądźmy rozsądni.
  • 0

#5 jarzabek89

jarzabek89

    Stały użytkownik

  • 284 postów

Napisano 30 12 2007 - 13:16

Nie pomyślałem :P
Ja podałem Ci moją przyczynę, nie koniecznie musi być tak u Ciebie. Ale skoro "od strony komputera " wszystko jest ok, to wina leży po stronie telefonu.
  • 0

#6 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 30 12 2007 - 13:57

No to podłącz przez BT - to na pewno komp nie rozwali Ci telefonu!
Osobiście wątpię, by przyczyną był komp.
  • 0

#7 adii_22

adii_22

    Początkujący

  • 19 postów

Napisano 31 12 2007 - 20:31

No to podłącz przez BT - to na pewno komp nie rozwali Ci telefonu!
Osobiście wątpię, by przyczyną był komp.





Prbowałem. Mam wtedy konflikt sprętowy z myszką :P No tak źle i tak nie dobrze ;P IRDA odpada, bo 6300 nie ma IRDY, RS232 już nie mam, BT-konflikt sterów, pozostaje tylko USB. Dodam jeszcze, że format nie pomaga ;P

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych