Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kolumny przez wzmacniacz do PC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Magister

Magister

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 09 10 2007 - 19:34

Witam wszystkich serdecznie.

Jestem początkującym w temacie hardware, wiec prosze o wyrozumiałość. Otóż chciałbym podłączyć kolumny dyskotekowe do PC, oczywiście przez wzmacniacz. Kable potrzebne do połączenia wzmacniacza z kolumnami (duży jack --> duży jack) mam i wszystko jest ok. Niestety inaczej jest z podłączeniem kompa do wzmacniacza. Proszę o jakiekolwiek wskazówki czego potrzebuje aby podłączyć kompa do wzmacniacza. Niestety nie mam przy sobie sprzętu (sprzet szkolny) więc nie potrafie nic więcej powiedzieć. Moge jeszcze dodać że moja karta dzwiękowa to: Realtek HD Audio, chociaż domyślam się że to raczej nic nie zmieni.

Bardzo proszę o szybkie odpowiedzi.
Z góry dziękuje

  • 0

#2 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 09 10 2007 - 20:06

Prawdopodobnie potrzebujesz czegos takiego http://allegro.pl/item252340736_i3_kabel_a...ch_m_2_0_m.html do połączenia wzmacniacza z kompem, ale to zalezy jakie wejście ma wzmacniacz.

  • 0

#3 Magister

Magister

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 09 10 2007 - 20:50

Chyba nie o taki kabel chodzi. Jest taka sutyacja, że prawdopodobnie wejście (input) składa się z dwóch wejść duży jack. Jak by tak było to jakiego kabla potrzebuje?
  • 0

#4 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 09 10 2007 - 22:17

To byc może takiej przejściówki http://allegro.pl/item249881559_przejscie_..._f_vat_c3g.html i takiego kabla http://allegro.pl/item249264601_kabel_maly..._10mgold_7.html. Ewentualnie kabel z małym jackiem na jednym końcu i z duzym na drugim - ale takiego nie znalazłem

Wzmacniacz jest stereo czy na więcej głośników?
  • 0

#5 Magister

Magister

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 09 10 2007 - 22:50

Niestety narazie nie potrafię odpowiedzieć, bo nie mam go przy sobie, ale z tego co pamiętam to zwykły wzmacniacz stereo. Prawie na 100%. wejście w kompie do głośników jest jedno, a kolumny są dwie tak samo jak wejścia i wyjścia we wzmacniaczu. Wiec tutaj wydaje mi się, że będą potrzebne te rzeczy co napisał "Nurek" plus jakaś przejściówka "2na1"
  • 0

#6 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 09 10 2007 - 23:15

Jeżeli jest stereo to prawdopodobnie wystarczy podłączyć jednym kablem. Wejścia moga byc dwa do dwóch różnych źródeł sygnału ale wykorzystujesz jedno.
  • 0

#7 Magister

Magister

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 10 10 2007 - 07:01

Aha. Wielkie dzięki, w każdym razie proszę administratora i modderatorów o niezamykanie tego tematu, gdyż oczekuje na jeszcze jakieś podpowiedzi.
  • 0

#8 SChmitT

SChmitT

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 10 10 2007 - 22:08

Mam wrażenie że delikatnie się mylicie. Większośc szkolnych wzmacniaczy posiada wejścia JACK (ponieważ ich najczęstrzym zastosowaniem są mikrofony), są to jednak weścia dwukanałowe więc potrzebny będzie tylko kabel MINIJACK-MINIJACK i przejściówka MINIJACK-JACK (końcówkę taką znajdziesz w większości pudełek z tanimi chińskimi słuchawkami ;) MAm nadzieje ze nie mylę sie zo do wzmacniacza.

POzdrawiam
  • 0

#9 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 10 10 2007 - 22:14

Zobacz post nr 4 co poleciłem

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych