Skocz do zawartości


Zdjęcie

Knoppix 4.0.2 EN


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 jbal

jbal

    Początkujący

  • 64 postów

Napisano 22 02 2006 - 13:38

Moj pierwszy Linux i pierwszy post pisany z pod linucha :mrgreen:
KNOPPIX_V4.0.2EN.iso
mialem problemy z skonfigurowaniem sieci, ale w koncu sie udalo :mrgreen: :mrgreen:
Teraz pozostalo tylko zainstalowac go na dysku :>

  • 0

#2 ikslawok

ikslawok

    Początkujący

  • 27 postów

Napisano 22 02 2006 - 15:42

Opowiadaj , jak sie z nim pracuje ? tez kiedys lin. instalowałem ale cos źle zrobiłem i nic z tego nie wyszlo (mandrake 10)

  • 0

#3 jbal

jbal

    Początkujący

  • 64 postów

Napisano 22 02 2006 - 16:30

Narazie z plyty bootuje i chodzi ok, tylko jak cos potrebuje z cd wczytac to sie haczy :|
no i oczytwscie mam juz w pip okienek pootwieranych na irca newet sie wbilem :mrgreen: :mrgreen:
  • 0

#4 Saletra

Saletra

    Zaawansowany użytkownik

  • 937 postów

Napisano 22 02 2006 - 17:40

A nie ciekawiej i prosciej bylo zainstalowac jakos odmiane PL? :wink:

#5 jbal

jbal

    Początkujący

  • 64 postów

Napisano 22 02 2006 - 18:47

Moze i prosciej, ciekawiej raczej nie - trzeba sie uczyc jezykow.Poza tym mie znalazlem zadnej wersji PL, jak masz to zapodaj linka, ja nie mialem czasu za wiele grzebac, potrzebuje linucha zeby napisac progs - pinga. Na wydziale tego nie zrobie, bo zeby zainicjoac gniazdo sorowe trzeba miec uprawnienia roota.
  • 0

#6 Saletra

Saletra

    Zaawansowany użytkownik

  • 937 postów

Napisano 23 02 2006 - 17:07

instalowalem raz wersje PL z cd z jakies gazety nie pamietam jaka.
W sieci fakt szukalem PL ale jakos nic nie bylo a jesli juz to zaplac a my ci cd poczta wyslemy :mrgreen:

#7 jbal

jbal

    Początkujący

  • 64 postów

Napisano 23 02 2006 - 17:54

zaplac


Heh a niby to opensource i free. Jagby komuś w łapki wpadła jakaś wersja PL to byłbym dźwięczny za cynk :D na przyszłość może sie przydać.
  • 0

#8 SkooRo

SkooRo

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 24 02 2006 - 10:07

Próbowałem kiedys odpalić u siebie Knopa ale nie radził sobie z kontrolerami IDE, moze nowszy by poszedł ale przyzwycziłem się do Slaxa. Jak już tu pisałem pełen systemik mieszczący się na mini CD, poprzez pliki modułów .mo doinstalowywanie dodatkowych aplikacji ogranicza się do dwukliku..., konfigu sieci nie ma jesli jest DHCP :D a jesli nawet to wystarczy wklepać kilka cyferek i śmiga. Standardowo w 188 MB mieści się system grafy X z nakladką KDE, pakiecik biurowy (edytor tekstu i arkusz kalkulacyjny), przeglądarka Konqueror, klient poczty KMail, komunikator Kopete (GG i jabber), obsługa multimediów i wypalarek (nawet DVD da się obejrzeć, niestety bez menu). Przy pomocy MySlaxCreator można dopasować startowy CD do swoich potrzeb (spolszczenie, FireFox 1.5.1, dodatkowe aplikacje itd.) Noszę małą płytkę zawsze w kieszeni i uruchamiam na obcych kompach jeśli potrzebuję "prywatności" i niepozostawiania śladów. Jesli kompa ma 256 MB ramu i wiecej ładuję cały system do pamięci operacyjnej i dopiero wtedy widać jak szybki system moze być. Wszystkie zmiany konfiguracyjne mozna zapisać w pliku .mo na dysku twardym (FAT32), pendrive'ie, płycie RW i chyba najciekawsza sprawa - takze na serwerze w sieci. Twórcy slaxa udostępniają limitowane do 8 MB konto na swoim serwerze, gdzie poleceniem "websave/webload nazwakonta" zapisujemy/wczytujemy stan systemu. http://slax.linux-live.org/?lang=pl - tu jest krótki opis w języku polskim. Poza dystrybucją Standard (5.0.7 Beta) są jeszcze odmiany takie jak np.
"SLAX KillBill Edition v 5.0.6

SLAX KB is a pocket operating system with the ability to run many Windows applications natively in Linux. It contains KDE, wine, dosbox and qemu. " czyli można nawet pokusić się o próbę uruchomienia widowsowskich prostych aplikacji...
Wersja serwerowa, okrojona do pendrive'a i hardcore dla twardzieli "Frodo" - tylko z konsolą i sterownikami urządzeń - 47 MB :)
Dobra rozpisałem się za bardzo :D każda pliszka swój ogonek chwali...
  • 0

#9 jbal

jbal

    Początkujący

  • 64 postów

Napisano 24 02 2006 - 10:37

konfigu sieci nie ma jesli jest DHCP

no pod knpoem też chyba nie

wystarczy wklepać kilka cyferek i śmiga

tylko trzeba te cyferki znać :> , ja źle wpisałem broadcast'a i mi dns nie odpowiadał, albo może jeszcze coś popierniczylem

komunikator Kopete (GG i jabber)

no tego mi własnie brakowało

poprzez pliki modułów .mo doinstalowywanie dodatkowych aplikacji ogranicza się do dwukliku

heh prawie jak w windzie :>

chyba najciekawsza sprawa - takze na serwerze w sieci. Twórcy slaxa udostępniają limitowane do 8 MB konto na swoim serwerze, gdzie poleceniem "websave/webload nazwakonta" zapisujemy/wczytujemy stan systemu

no niezły bajer :D gorzej jak nie ma sieci :|
  • 0

#10 SkooRo

SkooRo

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 24 02 2006 - 11:33

no niezły bajer Laughing gorzej jak nie ma sieci Neutral

to zostaje zapis na czymkolwiek nawet na dyskietce jeśli się zmieści... . Nie wiem czy w wersji Beta poprawiono juz buga z komendą "cofigsave", który powodował zapis ustawień tylko od momentu poprzedniego zapisu, obchodziło się to przez zapisywanie kolejnych zmian w kolejnych plikach .mo - trochę uciążliwe przy odczycie ustawień (trzeba po kolei wczytywać pliki od najstarszego począwszy).
Dodam jeszcze, że można zainstalować slaxa na HD ale tu pojawia się sprawa Lilo itd. na forum widziałem porady jak obejść bootloadera i zainstalować lina obok XP mając potem standardowy ekran wyboru systemu przy starcie kompa. Slax automatycznie wykrywa partycję swap jesli takowa istnieje na HD, można też poleceniem "fileswap /mnt/scieżka partycji/nazwapliku.swp xx" plik wymiany o rozmiarze xx MB. Jeszcze do niedawna dostępna była dystrybucja o nazwie "Hackers Edition" ciekawe do czego mogła służyć...? :D
  • 0

#11 jbal

jbal

    Początkujący

  • 64 postów

Napisano 24 02 2006 - 12:54

"Hackers Edition" ciekawe do czego mogła służyć...?

Do udowadniania, że M$ socks :D
Na HD to chyba lepiej zainstalować coś większego mandrive czy debiana.

  • 0

#12 ikslawok

ikslawok

    Początkujący

  • 27 postów

Napisano 30 06 2006 - 15:07

Mandriva one jestem w posiadaniu tego systemu baaardzo chciałem go sprawdzic ale błąd jest nie moze sie zaladowac

SQUASHFS error: sb_breod failed reading block 0xa7uf2

SQUASHFS error: unable to read cache block [29d3ca9d:1f67]

SQUASHFS error: unable to read inode [29d3ca9d:1f67]

root inode create failed mount: error 22 mountig squashfs

pivotroot: pivot_root (/live/union""/live/initrd) failed 2

Error: Failed in exec of /bin/sh

Error: /bin/sh exites abnormally with value /! (1021) 

Freein unused kernel memory : 244kb freed

Kernel panic- not syncing: no init found . Try passing init: option kernel

taka koncówka była :|
-----------------------------
Próblem rozwiązany trzeba było wypalić płytke prędkoscią 4x :P

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych