Skocz do zawartości


Zdjęcie

Klonowanie Windows


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Macko

Macko

    Początkujący

  • 105 postów

Napisano 01 02 2007 - 21:29

A więc od początku. Mam nowy komputer, poskładany do kupy z nowych i starych czesci, znalazł się tutaj m.in stary dysk.
Segate 10GB, niby starczy na Windowsa pomyślałem, ale jest to stary dysk, dużo wolniejszy od współczesnych.

I tutaj popełniłem niewybaczalny błąd, zainstalowałem xp'ka na starym dysku, przez co system włącza się jakby chciał a nie mógł...

Mam już zainstalowane i skonfigurowane kilka programów, i wolałbym je przenieść, niż instalować i konfigurować od nowa. Także system wolałbym zostawić w niezmienionym konfigu.

W tym miejscu pojawia się moje pytanie :
Czy da się jakoś prznenieść Windoze w całości (zeby potem nie bylo wiadomosci "Nie mozna odnalezc sciezki dostepu do pliku" ;p)
bez bólu ?

Peace :)

  • 0

#2 lukid7

lukid7

    Początkujący

  • 134 postów

Napisano 06 02 2007 - 10:55

Nie da się... nie słyszałem jeszcze o takim wyczynie, moim zdaniem to nie będzie hulać, bo przeniesiesz go na nowa partycje, scieżki sterowników się przeniosą i to wszystko...rejestr itd. dałbym spokój z tym... Jeżeli chcesz żeby wszystko było stabilne instaluj jeszcze raz :D

  • 0

#3 Gość_Wasacz_*

Gość_Wasacz_*

Napisano 06 02 2007 - 18:52

Nie da się... nie słyszałem jeszcze o takim wyczynie, moim zdaniem to nie będzie hulać, bo przeniesiesz go na nowa partycje, scieżki sterowników się przeniosą i to wszystko...rejestr itd. dałbym spokój z tym... Jeżeli chcesz żeby wszystko było stabilne instaluj jeszcze raz :D

Serio?

http://www.itxon.pl/content/view/80/101/
  • 0

#4 ykoops

ykoops

    Stały użytkownik

  • 377 postów

Napisano 06 02 2007 - 19:10

Da się bez problemu, dowolny program do klonowania to zrobi (np. ten, który podał Wasacz, albo Norton Ghost itp.), problem moze się pojawić, jeśli system stwierdzi, ze nastapiła radykalna zmiana sprzętu i grzecznie poprosi o ponowną aktywację XP. Jeśli zmianie ulegnie tylko dysk nie powinien się czepiać.
  • 0

#5 Macko

Macko

    Początkujący

  • 105 postów

Napisano 06 02 2007 - 19:47

Ok, dzieki za wszystkie odpowiedzi :D Chyba mimo wszystko zrobie formata, bo za malo miejsca na puplice i moich dokumentach wychodzi :D (siostra ma sims 2 i nasciagała 2GB dodatkówxD)
  • 0

#6 erlan

erlan

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 02 03 2007 - 22:27

Jest to prawdopodobnie możliwe, jednak ja zalecałbym po prostu przeinstalowanie całego systemu. Unikniesz niespodzianek, a skoro i tak dopiero co go zainstalowałeś, nie stracisz nic prócz odrobiny czasu. Z własnego doświadczenia wiem, że czasem manewrowanie na około może przynieść dużo więcej kłopotów niż instalowanie wszystkiego od zera.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych