Skocz do zawartości


Klakier

Rejestracja: 23 maj 2007
OFFLINE Ostatnio: 12 06 2007 10:37
-----

Moje tematy

[problem] karty/monitor nie chcą działać w trybie SLI

12 06 2007 - 02:04

W skrócie. Jak ustawiam w sterownikach od kart żeby działały w trybie SLI i zatwierdzam, to mi się wyłącza monitor i w żadnym z wejść w kartach nieche sie uruchomić potem. Jedyna operacja która wycofuje działanie SLI to podłączenie przez analogowe wejśćie starego monitora CRT, wtedy łaskawie widze coś na ekranie i w ustawwieniach steroniwka znowu karty nie działaja w trybie SLI. Wie ktoś czego to może być wina?

Zmiana rozdzielczości

23 05 2007 - 03:28

mam bardzo poważny problem mianowicie kupiłem nowego kompa z zainstalowaną vistą już w servisie, jedakże w serwisie komp był odpalany na innym monitorze niż mam ja obecnie. najprawdopodobniej system został uruchomiony na rozdzielczości 800x600 a moj monitor wszystko uparcie ustawiea na 1920x1280 przez co jak sobie dziś uruchomiłem kompa poraz pierwszy. To zoaczyłem taki wielgachny kursor no i tapetę(bez paska zadań bez folderów bo to monitor panoramiczny więc pewnie je ucieło) jedyne co mogłem zrobić to wcisnąć PP myszy. Właściwości się niestety nie wyświetlaja ponieaż okno właściwości jest za duze na tą rozdzielczość (możlie że to wina że monitor jest panoramiczny) jakimś cudem udało mi się utworzyć nowy folder a potem przez eksporację "dostać" do kompa. I teraz nasuwa się moje pytanie. Jak w systemie Vista można zmienić rozdzielczość ekranu nie wchodząc we Właściwości przez prawy przycisk myszy ( wywołanie tej funkcji w panelu sterowania też nic nie daje). dla informacji moge podać że monitor jest podłączony przez złącze HDMI (teraz na starym kompie jestem na zwykłym złaczu i monitor działa ok.).
(Męczyłem się z tym do 4:30 ale już padłem...)
Czy może ktoś mi poradzić w jaki sposób można zmienić rozdzielczość ekranu bez używania "Właściwości" Byłbym bardzo wdzieczny za pomoc.