Skocz do zawartości


Kino


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_DoctorMofis_*

Gość_DoctorMofis_*

Napisano 27 01 2010 - 20:18

Otóż że temat o Avatarze tak ostro wszedł w życie, postanowiłem utworzyć temat główny o filmach granych w kinach.
Co polecacie? Na czym byliście? Co odradzacie?
Uwaga: W temacie zakazane jest krytykowanie wypowiedzi innego użytkownika, np.

jeśli napisał ale ten film głupi bo coś itd.

nie krytykujemy go, bo każdy ma inną opinie i gust, możemy natomiast dyskutować o pozytywach.
Piszemy co chcemy byle na temat!
A więc ja zacznę, był ktoś już może na Szerloku Holmsie ;)?

Użytkownik Mofis edytował ten post 03 05 2010 - 22:07

  • 0

#2 Pantagruer

Pantagruer

    Początkujący

  • 18 postów

Napisano 30 01 2010 - 16:12

Nie, ale się wybieram. Nie polecam natomiast Parnasusa i Nine. Są nudne a spodziewałam się nie wiadomo czego. Natomiast film po którym nie spodziewałam się wiele i przyjemnie mnie zaskoczył, to Wszystko co kocham.

  • 0

#3 Gość_Sicknature_*

Gość_Sicknature_*

Napisano 30 01 2010 - 18:02

Przecież Nine to miusical to co w tym mogło być ciekawego? Na Sherlocka sam sie wybieram :E
  • 0

#4 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 30 01 2010 - 18:41

Ja się dzisiaj wybieram na "The Book of Eli"
Jutro napiszę co i jak i czy warto.
  • 0

#5 Gość_DoctorMofis_*

Gość_DoctorMofis_*

Napisano 30 01 2010 - 18:42

Właśnie byłem na Sherlocku, ma dużo nudnawych scen ale jest do strawienia jeśli ktoś lubi szybką walkę wręcz itp.
  • 0

#6 Jakub566

Jakub566

    Pedobear

  • 897 postów

Napisano 30 01 2010 - 21:56

Ja byłem ostatnio na Parnasusie; oczekiwałem wiele więcej od tego niż zobaczyłem. Oglądałem. Ale bez jakichś większych emocji - po prostu siedziałem i było mi wszystko jedno co tam się stanie.

Jutro idę na Avatara. Zobaczymy co to za ''rupieć''. :E
  • 0

#7 Gość_DoctorMofis_*

Gość_DoctorMofis_*

Napisano 31 01 2010 - 15:22

http://avatar2.movie-trailer.com/
Yea, no to z Celdurem będziemy mieć radochę :E
Czytałem głębiej, podobno ma być to cała trylogia jak było zamierzane, a prace nad Avatar 2 właśnie lub niedługo się rozpoczną, zakładam że skończą pod koniec roku :E
-Avatar 1 (2009)
-Avatar 2 (2010)
-Avatar 3 (2011/2012)
  • 0

#8 Damian_im2

Damian_im2

    Cosmo + pakiet biznes.

  • 1 508 postów

Napisano 31 01 2010 - 15:26

O ile Avatar średnio mi się podobał to Sherlock już bardziej. Wolę filmy w których coś się dzieje, a nie dopracowane graficznie i fantastyczne.

Użytkownik Damian_im2 edytował ten post 31 01 2010 - 15:26

  • 0

#9 Gość_DoctorMofis_*

Gość_DoctorMofis_*

Napisano 31 01 2010 - 15:30

W Sherlocku podobnie jak Jakub określił, miałem to uczucie

Oglądałem. Ale bez jakichś większych emocji - po prostu siedziałem i było mi wszystko jedno co tam się stanie.


  • 0

#10 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 31 01 2010 - 15:34

Sherlock jeszcze ujdzie, ale The Book of Eli to totalna klapa.
Gdyby nie dobra obsada, to bym się na to pewnie nie wybrał.
Ogólnie film ma mieć bardzo głęboki przekaz, ale wg mnie skierowany wyłącznie do zagorzałych katolików.

Użytkownik Celdur edytował ten post 31 01 2010 - 15:34

  • 0

#11 Gość_DoctorMofis_*

Gość_DoctorMofis_*

Napisano 31 01 2010 - 15:36

Fajnie że temat się rozkręca :E

  • 0

#12 makhan

makhan

    Początkujący

  • 72 postów

Napisano 31 01 2010 - 16:02

http://avatar2.movie-trailer.com/
Yea, no to z Celdurem będziemy mieć radochę :E
Czytałem głębiej, podobno ma być to cała trylogia jak było zamierzane, a prace nad Avatar 2 właśnie lub niedługo się rozpoczną, zakładam że skończą pod koniec roku :E
-Avatar 1 (2009)
-Avatar 2 (2010)
-Avatar 3 (2011/2012)

Z tego co mi wiadomo, Cameron pracuje teraz nad ekranizacją mangi Battle Angel Alita. I mam nadzieję, że projektu nie porzuci, bo to świetny materiał na film 3D wyładowany efektami :E

Ostatnio w kinie byłem na Avatarze (który mi się zresztą podobał, polecam wizytę w IMAXie), oraz Doktorze Parnassusie.
Bardzo ciekawy film (Parnassus), wysoki poziom abstrakcji, chociaż nie aż tak, jak u Lyncha. Wszystko na tyle stonowane, żeby było wiadomo o co chodzi, ale na tyle udziwnione, żeby dostarczało rozrywki i zmuszało czasem do zastanowienia :E Serdecznie polecam :]
Aczkolwiek tego co tłumaczył tytuł powinni zwolnić :E

  • 0

#13 Gość_DoctorMofis_*

Gość_DoctorMofis_*

Napisano 31 01 2010 - 22:41

Może akurat uda im się dwa zrobić, ale z tego co wiem raczej skupi się nad Avatar 2 przez to że tak dobrze się przyjął i tyle zarobił w krótkim czasie.
  • 0

#14 makhan

makhan

    Początkujący

  • 72 postów

Napisano 01 02 2010 - 01:26

Podobno scenariusz już ma, więc może się uda :E Co by nie nakręcił, i tak pójdę na to do kina :E
  • 0

#15 amerro

amerro

    Nowy

  • 0 postów

Napisano 02 02 2010 - 11:33

Avatar to prawdziwy majstersztyk. Polecam wszystkim.


No coś podobnego..To się chyba wybiorę ^^

Użytkownik Celdur edytował ten post 02 02 2010 - 13:19

  • 0

#16 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 02 02 2010 - 15:04

Nie chodzę za często do kina bo w większości nowości filmowe są bardzo , bardzo przeciętne.
Albo takie na których człowiek totalnie głupieje i wychodzi z kina jako idiota , albo takie którego się nie pamięta , czyli w kinie miało się inne , fajniejsze sny.

Uwaga: W temacie zakazane jest krytykowanie wypowiedzi innego użytkownika, np.



Źle :D przez to temat jest bardzo żywy :E / Grozisz mi? :E

Użytkownik Mofis edytował ten post 07 05 2010 - 13:24

  • 0

#17 Gość_DoctorMofis_*

Gość_DoctorMofis_*

Napisano 02 02 2010 - 15:12

Nie zmienię tego i proszę o przestrzeganie, nie chce wojny jak na forum csa :D
//Nie nie wchodzę
----------------

Biorąc pod uwagę fakt, że Avatar wyrasta na największy hit roku, zarabiając miliony i to, że James Cameron oraz studio Fox zainwestowali dużo czasu, krwi i pieniędzy w ten obraz, jest wiadomo, że będzie sequel.

Każdy, kto oglądał wie, że Avatar ma świat stworzony ciekawie i ze szczegółami. Praktycznie świat, który może żyć własnym życiem i się rozwijać.

Czy Avatar stanie się dla Camerona tym, czym Gwiezdne Wojny dla Lucasa?

Jeśli chodzi o sequel, Cameron rozważa badanie księżyców otaczających Polyphemusa, wokół którego orbituje również Pandora. Dzięki temu mamy mieć większy rzut na Wszechświat Avatara.

Mamy parę pomysłów, jak udać się na inne księżyce Polyphemusa i systemu słonecznego Alpha Centauri A (ACA).

To może oznaczać dalszą eksplorację systemu przez ludzi, albo Na’Vi mogą teraz udać się w kosmos. Może zobaczymy również zniszczoną Ziemię?

Cameron nie ukrywa, że od początku traktował Avatara jako potencjalny początek serii. Według niego miała być to saga składająca się z kilku aktów, a każdy film to jeden akt. Twierdzi, że ma rozpisane od początku wątki kolejnych aktów, lecz nie ma tego w formie scenariusza.

W części pierwszej musieli stworzyć cały ten świat i te postaci. Aby postaci komputerowe “żyły” potrzeba na to od 9 do 10 miesięcy, aby cała ta muskulatura była rzeczywista. Aktorzy mogą teraz wskoczyć do swoich ról, jak w rękawiczki. Wiele rzeczy mamy już stworzonych i możemy wykorzystać to w kolejnych filmach.

Innymi słowy, wiele podstawowych rzeczy, które tworzą ten świat, jest zrobionych i nie trzeba poświęcać miesięcy na wymyślanie i dopracowywanie. Możemy przypuszczać, że Cameron nie chce robić wielkich zmian w technologii przed następnymi częściami.

Natomiast producent, Jon Landau twierdzi, że możliwe jest dalsze odkrywanie ekosystemu Pandory. W pierwszej części poznaliśmy powierzchnie i niebo, a w kolejnej możemy poznać morza. To chyba wydaje się najbardziej oczywistym wątkiem sequela. Na pewno Cameron z chęcią pokazałby nam podwodną część Pandory.

Jak na razie to są przypuszczanie i analiza niektórych wstępnych słów twórców. A co Wy chcielibyście zobaczyć w Avatarze 2?
-------
Oraz będzie Avatar 3 ale to nie zostało jeszcze potwierdzone.


Użytkownik DoctorMofis edytował ten post 02 02 2010 - 15:26

  • 0

#18 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 03 05 2010 - 21:56



:omg: już dawno nie oglądałem lepszego horroru :D
  • 0

#19 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 03 05 2010 - 22:15

Haha, sam nie mam pojęcia jak się zabrać za ten film. :omg:
  • 0

#20 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 03 05 2010 - 22:17

Film genialny.. Polecam..

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych