Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kilka pytań odnośnie MSI KT6V


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 pixi

pixi

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 23 09 2007 - 12:33

Witam

Przedewszystkim chciał bym się przywitać ze wszystkimi ponieważ to mój pierwszy post na tym forum, pojawiłem się tu bo poprostu jestem totalnym laikiem w dziedzinie informatyki i chciał bym się trochę dokształcić.


Ostatnio głośno się zrobiło na temat procesorów dwurdzeniowych i los tak chciał ze jakoś 2 lata temu kupiłem nową płytę główną a jakoby na tamte czasy sprzedawca mówił ze to najlepsza płyta jaką wtedy mieli "na stanie" a więc mam takie zasadnicze pytanie:

- Posiadam płytę główną MSI KT-6V opartą na chipsecie VIA KT600 z socketem 462, czy ta płyta obsługuje procesory dwurdzeniowe?

- Drugie moje pytanie co mam zrobić jesli np. kupił bym procesor na inny socket jaki posiadam, czy są do tego stworzone jakies przejściówki??? czy cos w tym stylu?

- Istnieją już procki 4 rdzeniowe (quady) czy do obsługi takiego procka wystarczy płyta obsługująca procki dwurdzeniowe czy specjalnie własnie dla 4rdzeniówek stworzone zostały inne płyty główne?


Pozdr
~pixi~

  • 0

#2 konrad18

konrad18

    Zaawansowany użytkownik

  • 548 postów

Napisano 23 09 2007 - 15:09

2 pytanie nie ma przejściówek jedynie to kupno nowej płyty głównej pod odopowiedni socket :)

  • 0

#3 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 23 09 2007 - 20:49

- Posiadam płytę główną MSI KT-6V opartą na chipsecie VIA KT600 z socketem 462, czy ta płyta obsługuje procesory dwurdzeniowe?


Nie

- Drugie moje pytanie co mam zrobić jesli np. kupił bym procesor na inny socket jaki posiadam, czy są do tego stworzone jakies przejściówki??? czy cos w tym stylu?


Nie.

- Istnieją już procki 4 rdzeniowe (quady) czy do obsługi takiego procka wystarczy płyta obsługująca procki dwurdzeniowe czy specjalnie własnie dla 4rdzeniówek stworzone zostały inne płyty główne?

Na dzień dzisiejszy wiekszość płyt które obsługują procek dwurdzeniowy, obsłuży i czterordzeniowy, chociaż są wyjątki (np. chipset 945)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych