Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kilka małych problemów z Windows 7


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marta82

Marta82

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 13 02 2011 - 22:00

hej!po pierwsze nie jestem pewna,czy w dobrym miejscu pisze swoje pytania,jakby cos-prosze sie nie gniewac;)mam dwa pytania-niedawno kupilam laptopa z siodemka..i mobilnym netem w komplecie,moj limit wynosi 3G,jak do tej pory po prostu klikalam na ikone na pulpicie i pokazywalo mi sie ile zuzylam i ile zostalo do zuzycia w danym miesiacu,a teraz za cholere ikonka nie chce sie otworzyc...:(czy moge cos z tym zrobic?drugi klopot jest z samym pulpitem,tzn.z tapeta..gdy probuje ustawic swoja-np.zdjecie..widac tylko jego czesc..tak jak gdyby zdjecie bylo za duze,choc przedtem wszystko bylo ok..bede ogromnie wdzieczna,jesli ktokolwiek z Was zdola cos mi podpowiedziec..z gory dziekuje i pozdrawiam:*

Użytkownik Wujek Celdur edytował ten post 14 02 2011 - 09:52

  • 0

#2 sig

sig

    Początkujący

  • 77 postów

Napisano 13 02 2011 - 22:08

hm co do problemu nr 2 to po dojechaniu do krawędzi ekranu takowy się czasem nie przesuwa? Jak tak to trzeba dopasować rozdzielczość do proporcji monitora (bywa że widnows ustawia sobie rozdzielczość właśnie uruchomionego programu, w przypadku niektórych gier miewałem tak nierzadko pod xp-kiem, być może w sevenie problem dalej występuje). Winne mogą też być ustawienia samego tła pulpitu. O ile dobrze pamiętam panel sterowania/personalizacja, ja spod Linuksa to dokładnie nie sprawdzę.

  • 0

#3 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 13 02 2011 - 22:18

Po pierwsze następnym razem nie pisz pod tytułem " mam problem" tylko piszesz np. mam problem z netem i pod spodem krótki opis że ikona się z neta nie pokazuje. Inaczej każdy czytając tytuł postu po prostu go oleje i nie udzieli żadnej odpowiedzi.
Po drugie jak wykorzystałaś cały limit 3GB to poco ci ikona, w tym temacie skontaktuj się z dostawcą internetu.
Po trzecie rozdzielczość ci się rozjechała. Ja dla pewności zapytam jakie masz zabezpieczenie komputera przeciw wirusom.
Co do foto na tapetę czy do internetu ustawia się wielkość 75 dpi, tak aby plik/foto nie miało więcej jak do 50kB, rozmiar obrazka/foto w zależności od rozdzielczości obrazu czyli ekranu w monitorze. Czyli masz zdjęcie to ustawiasz rozmiar pasujący do ekranu i jak najmniejsze dpi. masz wtedy prawidłowy obraz i ci się nie rozjedzie.
  • 0

#4 Marta82

Marta82

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 13 02 2011 - 22:49

Po pierwsze następnym razem nie pisz pod tytułem " mam problem" tylko piszesz np. mam problem z netem i pod spodem krótki opis że ikona się z neta nie pokazuje. Inaczej każdy czytając tytuł postu po prostu go oleje i nie udzieli żadnej odpowiedzi.
Po drugie jak wykorzystałaś cały limit 3GB to poco ci ikona, w tym temacie skontaktuj się z dostawcą internetu.
Po trzecie rozdzielczość ci się rozjechała. Ja dla pewności zapytam jakie masz zabezpieczenie komputera przeciw wirusom.
Co do foto na tapetę czy do internetu ustawia się wielkość 75 dpi, tak aby plik/foto nie miało więcej jak do 50kB, rozmiar obrazka/foto w zależności od rozdzielczości obrazu czyli ekranu w monitorze. Czyli masz zdjęcie to ustawiasz rozmiar pasujący do ekranu i jak najmniejsze dpi. masz wtedy prawidłowy obraz i ci się nie rozjedzie.

przepraszam z gory za bledny tytul,ale po raz pierwszy korzystam z wynalazku ktory sie forum nazywa:P a wiec tak-tapete udalo sie ustawic,dzieki za rady:*a co do netu..nigdy nie wykorzystuje 3G z braku czasu po prostu..wlasciwie moglabym zyc i bez pokazywania ile zostalo mi do zuzycia,ale po prostu zastanawia mnie dlaczego pomimo klikania ikonka nie chce sie otworzyc,skoro do tej pory bylo wszystko ok:(
  • 0

#5 Gość_cabana_*

Gość_cabana_*

Napisano 13 02 2011 - 22:55

Ale, co to jest za ikona, program dołączony do modemu? Podaj lepiej modem modemu GSM.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych