Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karta sieciowa LAN wyłącza się po trybie uśpienia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 22 06 2011 - 10:11

Mam problem z kartą LAN na Windows 7, mianowicie karta wyłącza się po trybie uśpienia. Zmieniłem ustawienia w menadżerze urządzeń, aby Windows nie wyłączał tego urządzenia jednak nic to nie daje. Proszę was o pomoc ;)

  • 0

#2 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 22 06 2011 - 14:48

Witam
Nie podałeś sprzętu... jak karta, płyta główna bo to jest ważna. Najczęściej przyczyną jest złe rozpoznawanie przez windę kart zintegrowanych z płytą główną - jeżeli płyta jest starsza to może mieć problemy z siódemką - trzeba ściągnąć i zainstalować najnowsze tzw sterowniki od chipsetu płyty głównej (.inf). No i pytanie standardowe o sterowniki do samej karty sieciowej czy są dobre?
Pozdrawiam

  • 0

#3 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 28 06 2011 - 23:12

Płyta nie jest stara to Gigabyte 965P-DSP3, a sterowniki zarówno te wbudowane jak i te od producenta nic nie dają, nadal mam rozłączone i co dziwne nie tylko po uśpieniu, ale po włączeniu komputera od nowa też.
  • 0

#4 server

server

    Zaawansowany użytkownik

  • 414 postów

Napisano 28 06 2011 - 23:39

A próbowałeś przełożyć kartę na inne wejście PCI?
  • 0

#5 Kantoro

Kantoro

    Zaawansowany użytkownik

  • 550 postów

Napisano 29 06 2011 - 15:27

Tak samo dzieje się z zewnętrzną kartą?
Jeśli nie tzn że pomału zaczyna padać mostek... Niestety Gigabyte na to cierpi. Zaczynają padać poszczególne podzespoły a następnie ujrzysz czarny ekran ^_^

Naprawa=rebailing = nieopłacalne.
  • 0

#6 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 03 07 2011 - 20:01

Kartę mam wbudowaną. Tymczasowo znalazłem takie rozwiązanie po włączeniu kompa z trybu uśpienia, wyłączam i włączam połączenie lokalne i wtedy się łączy przez LAN. Jak znacie skrót z linii komand do tej czynności to byłbym wdzięczny.

Co do kompletnego wyłączenia karty po ponownym uruchomieniu systemu to błąd leżał w którymś pliku, komputer jakiś czas temu się przegrzewał i musiał jeden z plików się uszkodzić, odpaliłem scandiska i od tego czasu działa ok po ponownym uruchomieniu.
  • 0

#7 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 04 07 2011 - 08:40

Witam
Czy problem ten występuje od początku? Tzn postawiłeś system i od razu tak było? Jeżeli tak to ewidentnie wina sterów pod win 7, ewentualnie parametrów jakie domyślnie ustawia system dla karty. Jeżeli działała na początku dobrze no to wiadomo - coś lub ktoś namieszał :D - skan dysku, systemu, odinstalować kartę całkowicie usunąć pliki od sterów karty z dysku i zainstalować od nowa. Miałem podobny przypadek na lapku tylko pod XP - łączył się po wi-fi i było ok, ale po kabelku właśnie taki efekt był - to była wina co najdziwniejsze ustawień do wi-fi po wykasowaniu domyślnych połączeń wi-fi i ponownym ustanowieniu zaczęło działać.
Co do sterów to czasami pomaga ściągnięcie sterowników ze strony producenta układu.
Pozdrawiam
  • 0

#8 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 04 07 2011 - 10:05

Od jakiegoś czasu, ale nie od początku. Próbowałem ze sterownikami wbudowanymi i tymi ściągniętymi od producenta. Wina leży ewidentnie w trybie uśpienia Windows 7 :D
  • 0

#9 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 04 07 2011 - 19:53

Hmm skoro na początku było ok to raczej nie wina trybu uśpienia windows. Podejrzewam, że raczej podczas ustawiania systemu coś poprzestawiałeś ewentualnie system przy konkretnym wybranym schemacie zasilania coś poprzestawiał w ustawieniach karty. Ewentualnie tak jak pisałem wyżej ta karta nie jest w pełni kompatybilna z win 7. Możesz jeszcze spróbować odinstalować stery dla tej karty i zainstalować te z Visty - powinny działać a może są lepiej dopracowane. Pozostaje jeszcze zabawa zaawansowanymi opcjami karty - wyłączyć wszystko co odpowiada za oszczędzanie energii, uśpienie itp.. Albo po prostu wyłącz ją w biosie i kup normalną kartę na PCIE- tańsze to niż wymiana płyty.
Pozdrawiam
  • 0

#10 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 04 07 2011 - 20:38

Nie słuchacie mnie :D W Windows XP działało, szukam teraz rozwiązania pośredniego, gdzieś w necie widziałem polecenie co wyłącza kartę sieciową i włącza ją ponownie lub usługi za ten stan odpowiedzialne, myślę że to pomoże na tę chwilę.
  • 0

#11 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 05 07 2011 - 08:22

Słuchamy, słuchamy :D. Pisałeś wyżej że na początku było ok nie podałeś przy której instalacji więc przyjąłem że bieżącej... Co do komend do obsługi usług są dwie, a właściwie trzy: SC, net start i net stop. Jak rozumiem chcesz je wywoływać w jakimś skrypcie (.*bat , *.cmd) to raczej komendy net będą przydatne. Składnie i pomoc uzyskasz wpisując w wierszu poleceń: help SC, net help start i net help stop.
Pozdrawiam

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych