Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karta muzyczna do odtwarzania muzyki.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 acidtech

acidtech

    Początkujący

  • 30 postów

Napisano 19 09 2009 - 22:29

Witam, prosiłbym o polecenie mi karty dźwiękowej.

Przedewszystkim chciałbym sie dowiedziec jaki ma stosunek np. X-FI oem za 170zł z zintegrowaną realteka...

bardzo mi zależy na jakości odtwarzanej muzyki, nie koniecznie o dźwięk w grach lub przestrzenny.

Oczekuje od karty dobrego impulsu- sygnału. Chciałbym słyszeć dość dużą różnice. Słucham dość głośno muzyki i przyznam że przy tym realteku można dosłyszeć się zniekształceń.

X-FI to chyba szczytowa cena którą moge wydac...

czytalem ze sound blaster audigy z jakimis sterownikami daje ten efekt co X-FI. czy to prawda? co zatem wybrać...

  • 0

#2 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 27 09 2009 - 13:34

Zastanów się jeszcze, czy masz głośniki do których X-Fi warto podłączyć, czytaj drogie. Do tego oczywiście dobrze ekranowany przewód (chyba że skorzystasz z optycznego). Karta dźwiękowa i jej dobry przetwornik to nie wszystko, jeżeli swój sygnał będzie posyłać do zwykłych prykaczy.
Miałem kiedyś SB Audigy ZS, jakość całkiem niezła, ale po zmianie płyty głównej okazało się, że jej zintegrowany Realtek HD Audio wcale nie ustępuje jakości Creative.

Co do sterowników o których mówisz, to nazywają się "kx", i rzeczywiście mogą dawać lepsze efekty, najlepiej na gotowym zestawie parametrów, który można znaleźć w sieci.

  • 0

#3 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 27 09 2009 - 13:53

Zamiast karty masz tu sugerowane dwa zestawy głośnikowe :
Zestaw głośników 1 , Zestaw głośników 2 .
  • 0

#4 anduvir

anduvir

    Zaawansowany użytkownik

  • 952 postów

Napisano 27 09 2009 - 18:44

Audigy na sterach kx jest lepsze, bo ma crystalizer od X-fi i kartę wyświetla jako Creative SB X-fi Xtreme Audio
  • 0

#5 motyx

motyx

    Zaawansowany użytkownik

  • 571 postów

Napisano 27 09 2009 - 23:25

A nie lepiej kupić jakieś zwykłe głośniki + wzmacniacz (bądź amplituner) ?
dźwięk o niebo lepszy..
  • 0

#6 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 28 09 2009 - 00:15

Przecież to co wcześniej podałem ma już wzmacniacz i poczytajcie sobie opis tych głośników a przestaniecie sugerować zakup niepotrzebnego sprzętu.
  • 0

#7 motyx

motyx

    Zaawansowany użytkownik

  • 571 postów

Napisano 28 09 2009 - 09:09

Nie chodziło mi o głośniki typowo komputerowe.

choć w rodzaju połączenia np:
http://allegro.pl/item746710589_altus_tons...ca.html#gallery
+
http://allegro.pl/item752981844_swietny_am...ja.html#gallery
  • 0

#8 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 28 09 2009 - 21:12

No tak owszem można ale poprzez wzmacniacz, czyli można wykorzystać wierzę lub inne urządzenie umożliwiające wzmocnienie sygnału.
Znajomy podłączył kiedyś same głośniki bezpośrednio do komputera i od razu mu karta muzyczna walnęła a była zintegrowana na płycie głównej.
  • 0

#9 acidtech

acidtech

    Początkujący

  • 30 postów

Napisano 29 09 2009 - 17:43

Przecież to co wcześniej podałem ma już wzmacniacz i poczytajcie sobie opis tych głośników a przestaniecie sugerować zakup niepotrzebnego sprzętu.

Nie chodziło mi o głośniki typowo komputerowe.

choć w rodzaju połączenia
np:
http://allegro.pl/item746710589_altus_tons...ca.html#gallery
+
http://allegro.pl/item752981844_swietny_am...ja.html#gallery


Zastanów się co polecasz jeśli się na tym kompletnie nie znasz. Polecasz mi kultowe kolumny Tonsila z chińskimi głośnikami nie wiadomo czego?... przemyśl to!

Mam oryginalne kolumny Altus 75 Tonsila, oryginalne głośniki. Do tego Altus 140, wzmacniacz UNITRA WS-503. 2 kolumny estradowe Tonsil i 2 subbasy estradowe STX.

Kupiłem kartę X-FI za 170zł i efekt jest zadowalający. O jakieś 250% lepszy dźwięk. można sobie dostroić według upodobań.
  • 0

#10 motyx

motyx

    Zaawansowany użytkownik

  • 571 postów

Napisano 29 09 2009 - 20:20

kolumny i amplituner dałem tylko przykładowe. pierwsze z brzegu na allegro.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych