Skocz do zawartości


KakarottoSSJ1

Rejestracja: 19 gru 2012
OFFLINE Ostatnio: 13 03 2014 11:02
-----

Moje tematy

Problem z Rozdzielczością FullHD i czcionką

15 02 2014 - 13:11

Witam, nie dawno przesiadłem się na nowy komputer z którym mam niestety problem z rozdzielczością , czcionką i gadżetami Windows 7 , Mianowicie na początku gdy ustawiłem rozdzielczość FullHD czyli 1980x1080 to miałem wszystko strasznie małe, małe ikony , małe litery, mały pasek zadań i start , ogólnie wszystko było strasznie małe tak że praktycznie nie dało się komfortowo korzystać z komputera , teraz jako tako udało mi się zwiększyć to wszystko , po przez różne opcje z poziomu systemu windows 7 , ale teraz znowuż mam problem ze czcionką i w przeglądarce i w windowsie , mianowicie jest ona strasznie cienka , mało ostra i wyblakła , nie to co w windows xp czyli gruba , czarna i ostra . Próbowałem zmieniać różne rzeczy w menu TV  i w windowsie , trochę się polepszyło  jak wyłączyłem  kilka opcji w TV i włączyłem technologie cleartype i to pomogło nawet dość znacznie w porównaniu z tym co było na początku , ale jednak dalej nie jest to , to co w win XP . Dodam że problem z TV (używam 22 calowego telewizora jako monitora do kompa) odpada bo gdy podepnę TV do laptopa na którym jest win xp to czcionka jest normalna. Dodam jeszcze że jedyna rozdzielczość jaką mogę ustawić na kompie to jest właśnie ta FullHD gdyż każda inna kompletnie nie pasuje. (za duża , za mało , zamazana , ucina obraz )  tylko FullHD pasuje.Kolejna sprawa jest taka że gadżety win 7 mi nie działają , a nawet nie to że nie działają w ogóle tylko wyświetlają się nie prawidłowo , np. gadżet ZEGAR w ogóle nie chce się załadować na pulpicie , miernik CPU ma zniekształcony kształt i powybijane kolory (tak jakby piksele było powybijane) nie wiem dlaczego tak jest  , zaraz po instalacji windowsa działały natomiast po kolejnym uruchomieniu juz nie . A trzecia sprawa jest taka że w menu start jak są wszystkie programy to zawsze jest tak że nowy program jest przez jakiś czas podświetlony na pomarańczowo natomiast u mnie też był on zaraz po instalacji podświetlony na pomarańczowo z tym że teraz w ogóle nie znika , cały czas mam kilka programów podświetlonych na pomarańczowo ,nie wiem jak to usunąć , sory ale nie mogę zamieścić zdjęć nie wiem czemu . Czekam na odpowiedź.Pozdrawiam

 

TV -  Sharp 22 cale FullHD LED

 

karta graficzna -   Gigabyte GeForce GTX 770


Nowy komputer , sterowniki

09 02 2014 - 22:05

Witam, mam nowy komputer, po zainstalowaniu systemu (Windows 7) przyszedł czas na sterowniki , wiem że te z płyt są pewnie przestarzałe więc lepiej pobrać je ze stron producentów i tu właśnie mam parę pytań , mianowicie chciałem zacząć o instalowania sterowników od płyty głównej gdyż słyszałem że w takiej właśnie kolejności powinno się  instalować , a jako pierwszy sterownik najlepiej zainstalować chipset , i tu mam pytanie , co mam dokładnie zainstalować z tej listy ?? http://www.asrock.co...nload&os=Win764   są dwie listy a właściwie lubryki , jedna to "sterowniki" a druga "oprogramowanie" ta lubryka "oprogramowanie" to przypuszczam że jest ona tylko opcjonalnie więc można jak się chce ale nie trzeba natomiast z lubryki "sterowniki" co mam dokładnie pobrać ? i który sterownik to ten od chipsetu ?? (chyba "sterownik INF ") jak się nie mylę , i druga sprawa trochę zrobię z siebie idiotę ale wole zapytać , bo mam kartę graficzną Gigabyte GeForce GTX770 i nie wiem czy mam sterowniki pobierać ze strony nVidii czy Gigabyte'a ?? (co za wstyd...;/ ) Pozdrawiam 

 


Podpinanie przedniego panelu do płyty głównej

05 02 2014 - 16:34

Witam, podłączyłem cały przedni panel z obudowy do płyty głównej mam na myśli panel który dotyczy Power,Reset,HDD LED  i mianowicie podpiąłem wszystko dobrze z tym że jeden pin albo drucik nie wiem jak to nazwać został pusty i ten pusty pin w instrukcji od płyty nazywa się GND i nie wiem czy on ma być pusty czy wtyczkę przesunąć na niego z tym że wtedy znowu odkryje inny pin a więc jak tak czy inaczej jeden pozostanie pusty nie wiem jak podpiąć , może ktoś mi powie zdjęcie zamieszczam w załączniku i jeszcze przy okazji zapytam bo nie wiem w które piny wpiąć USB 2.0 i 3.0 mam takie http://pclab.pl/zdje...treme4/gora.jpg  mam wtyki USB2_3 USB4_5 USB6_7 i jesli chodzi o USB 3.0 to mam tak USB3 4_5 USB3 6_7 , podobnie jest z kablami SATA jak je wpiąć , zawsze od najniższych liczb ? czyli o 0 w góre ? i czy dysk twardy i napęd optyczny mam podpiąć tymi kablami sata które miałem dołączone do płyty głównej ? miałem dołączone 4 x SATA i 1x e-SATA . Proszę o podpowiedź pozdrawiam

 

 

sory nie moge wrzucic zdjecia


Listwa zasilająca/zabezpieczająca

31 01 2014 - 12:10

Witam , kupiłem komputer i teraz chciałbym do niego kupić sobie jakąś dobrą listwę zasilającą/zabezpieczającą , w cenie do 50 zł dużo osób poleca mi listwę EVER w wersji premium mianowicie którąś z tych dwóch http://www.morele.ne...15-0000-406953/   i   http://www.morele.ne...15-0000-362735/   Wiem że jak instalacja w domu nie ma dobrego uziemienia to taka listwa i tak nic nie da , ale chciałbym kupić jakąś dobrą listwę do 50zł chociaż z jednym zabezpieczeniem albo jakimś filtrem , ponadto 5 czy 6 gniazdek też się przyda , także proszę o doradzenie którą z tych dwóch wybrać bo właściwie nie wiem czym one się różnią albo doradzenie równie dobrej bądź lepszej w tej cenie , Dziękuje pozdrawiam.

 


Komputer a mróz

28 01 2014 - 12:34

Witam, zamówiłem komputer który idzie do mnie kurierem i z racji tego że ostatnio się bardzo ochłodziło to zacząłem się zastanawiać czy z komputerem a właściwie z jego podzespołami może się coś stać podczas transportu w niskiej temperaturze a wręcz w mrozie ?? Jest to możliwe ? Pozdrawiam