Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kącik kulinarny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 12 11 2009 - 11:43

Lubię jajecznicę, taką konkretnie przygotowaną. Przedstawię mój przepis, który opisywałem na nieistniejącej już stronie macscha:

Dwie cebule, i dwa pęta kiełbasy kroimy w kostkę, przy czym cebulę możliwie najdrobniej, po czym wrzucamy to na patelę. Wlewamy trochę wody, dodajemy łyżkę smalcu (ewentualnie masła), i odpalamy ogień, w międzyczasie wrzucając posiekanego pomidora. W tej fazie wsypujemy łyżkę vegety, pieprzu, czerwonej ostrej papryki, ziół prowansalskich, oregano, i wszystkiego co można uznać za przyprawę (oprócz bazylii, bo psuje smak). Doprawiamy oczywiście do smaku.
Gdy wszystko się smaży, kroimy dwie kromki chleba w kostkę, i wbijamy 6 jaj do kubka, oraz trochę żółtego sera w bardzo drobną kostkę. Jeżeli w patelni wygotowała się już woda, możemy wrzucić chleb, i wlać jajka, od teraz ciągle mieszając. Gdy jajca trochę się zetną, wrzucamy żółty ser, i dalej mieszamy. Ogień wyłączamy gdy wszystko wygląda na gotowe. Jest pyszne, że palce lizać (patelnię z kolei lepiej umyć). SMACZNEGO!
BTW po takiej kolacji boję się rano podnieść kołdrę. :)


A Wy macie jakieś swoje ulubione amatorskie przepisy?

  • 0

#2 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 17 11 2009 - 16:25

Ja ostatnio sobie zrobiłem placki ziemniaczane z mięsem mielonym :P

W sensie że mięso mielone usmażone , nakładamy na też już usmażone placki ziemniaczane :P

Bardzo dobre :P

  • 0

#3 sw29l

sw29l

    Charlie Don't Surf !

  • 1 958 postów

Napisano 17 11 2009 - 16:53

Umiejętność gotowania jest swietnym argumentem na dziewczyny :P
Ja uwielbiam kuchnie włoską.Moim ulubionym i prostym daniem jest ugotowany makaron spagetti, podamażyć na oliwie z twarogiem, do tego wkrajane winne pmidory i zsiekana bazylia z oregano- proste i dobre
  • 0

#4 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 17 11 2009 - 17:01

Umiejętność gotowania jest swietnym argumentem na dziewczyny


Ciekawe... :P Mogłem iść na gastronomiczne.
  • 0

#5 sw29l

sw29l

    Charlie Don't Surf !

  • 1 958 postów

Napisano 17 11 2009 - 17:29

Jeżeli kotś lubi eksperymentować w kuchni to nie potrzebny mu zawód w tym kierunku- wystarczy pasja.
A jak ktoś ma awers do gotowania to wymylślili zupki chińskie robione w radomiu. ( mozna z nich zrobic jedna z najlepszych sałatek, przepis podam pózniej)
  • 0

#6 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 17 11 2009 - 17:38

A to ciekawe. Chętnie przeczytam.
  • 0

#7 Gość_DoctorMofis_*

Gość_DoctorMofis_*

Napisano 04 02 2010 - 10:38

Przepis na gofry:

8 łyżek zupowych śmietany (napakuj na łyżkę tyle ile się da nabrać)
4 jajka
Szczypta soli dla smaku
1,5 szklanki cukru
2,2 szklanki mąki
Proszek do pieczenia, nasypcie z wyczuciem, około jednej łyżki do zupy aby były smaczne, a nie gumiaste.
Zmiksować, przed pieczeniem w gofrownicy, nalejcie trochę na teflon oleju, nie oszczędzajcie, weźcie papierowy ręcznik i dokładnie wysmarujcie wszystkie kanałki i cały teflon.
Przed pieczeniem rozgrzejcie gofrownice około 3 minut, nie mniej niż 2,5.
I pieczcie :panika: Jak ktoś spróbuje to proszę o opinie, mi smakowały ;)

A jak ktoś ma awers do gotowania to wymylślili zupki chińskie robione w radomiu. ( mozna z nich zrobic jedna z najlepszych
sałatek, przepis podam pózniej)

Można z nich zrobić spagethi-pseudopodobne, po prostu kupujemy np. rosół x3, wkładamy sam makaron do garnka, gotujemy, ostudzamy, odsedzamy, wkładamy w miseczkę, wsypujemy załączony dodatek w postaci posypki na smak, dokładnie mieszamy, teraz już wystygło, wkładamy do mikrofali na czas aż się odgrzeje, i zajadamy, kiedyś był to mój przysmak lecz nie chce mi się chodzić do sklepu.
Taka jedna zupka kosztuje np. u mnie w sklepie 1.20zł ;)

Użytkownik DoctorMofis edytował ten post 04 02 2010 - 10:53

  • 0

#8 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 04 02 2010 - 17:29

Mofis, mi to wygląda na przepis na naleśniki. :panika:
  • 0

#9 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 04 02 2010 - 17:31

No wiesz ... np. moja mama robi gofry z cista na naleśniki :panika:
Nie lubię gofrów ;)
  • 0

#10 Backup

Backup

    Początkujący

  • 53 postów

Napisano 04 02 2010 - 17:54

Moja mam bardzo dobre naleśniki robi, niebo w gębie. :panika:
  • 0

#11 Gość_DoctorMofis_*

Gość_DoctorMofis_*

Napisano 04 02 2010 - 17:59

Serio z tego przepisu wychodzą gofry.

  • 0

#12 Backup

Backup

    Początkujący

  • 53 postów

Napisano 04 02 2010 - 18:08

No, dzisiaj sobie może zrobię. :panika:

  • 0

#13 makhan

makhan

    Początkujący

  • 72 postów

Napisano 04 02 2010 - 18:10

Bardzo dobre i szybkie naleśniki:
2-3 jajka, szklanka mąki, szklanka mleka, cukier waniliowy (sporo, ze 4g)
Wszystko zmiksować, przed samym smażeniem dodać łyżkę oleju i wymieszać, smażyć na suchej patelni (no chyba, że bardzo przywiera, to co 3 naleśnik smarować patelnię słoniną, ew. olejem).
Jeśli nie ma pod ręką miksera, najpierw mieszać jajka z mąką, później dodać mleko i cukier waniliowy.
Najlepsze z serem białym (wymieszanym ze śmietaną/mlekiem i cukrem) i owocami (truskawki/jagody/wiśnie/brzoskwinie/co jest)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych