Skocz do zawartości


KESHIK

Rejestracja: 12 lut 2013
OFFLINE Ostatnio: 18 02 2013 20:38
-----

Moje posty

W temacie: Problem z podłączeniem routera do modemu dialog

18 02 2013 - 20:41

Ostatecznie jednak okazało się, że moja konfiguracja czyli PPPoE, login i hasło były poprawnymi. Sęk tkwił w modemie. Kilkuportowe modemy Dialogu mają konfigurowane, ściśle przydzielane sloty do wykorzystania. Wystarczyło wpiąć skrętkę w pierwszy slocik, który był dedykowany pod tę usługę. Pozostałe dwa sloty służą np. pod TV, a czwarty prawdopodobnie w ogóle jest "dysfunkcjonalny" :) Opisałem to dość potocznie, więc proszę nie krytykować merytoryki :)

W temacie: Problem z podłączeniem routera do modemu dialog

15 02 2013 - 23:47

Skrętka leci do WAN. Spróbuję skonfigurować wg Waszych poleceń to po weekendzie. Weekend niestety pracujący.

Na pomysł zakupu routera "za modemem" wpadł dokładnie sąsiad i to on dokładnie ma problem, a nie ja - choć to on zaczynał post :) Niemniej jednak pojęcia bladego o konfiguracji, etc rzeczywiście nie ma.
Sam osobiście nie bawiłem się w owe już naprawdę wiele lat, więc poprostu nie pamiętam co gdzie i jak :)

Osobiście pomimo większego kosztu zakupu routera z ADSL brałbym włąsnie jego, bo choćby dlatego, że poprostu to jedno urządzenie, jeden zasilacz, jedna konfiguracja, mniej kabli i takie tam :)

Dzięki w ogóle za pomoc mimo wszystko. Zobaczymy co się z tego wykluje.

Pzdr
Piotr

W temacie: Problem z podłączeniem routera do modemu dialog

13 02 2013 - 21:32

Kolego PPPoE to ustawiasz jakbyś chciał podłączyć router zamiast modemu. Skoro podłaczasz router do modemu (oczywiście skrętką RJ-45 do portu WAN routera) to ustaw w trybie DHCP Client i wszystko na auto.


Ok, spróbuję. Nic więcej ustawiać nie musze. Żadnych loginów i haseł z dialogu?