Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jest klucz,brak plyty.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Madara

Madara

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 16 09 2008 - 05:19

Witam.Wiec dostalem na gwiazdke os rodzicow wlasnie nowego laptopa,Windows Vista Home premium byl nagrany,jednak nigdzie nie ma plyty,ale mam klucz produtku. I moj problem polega na tym ze chcialbym ta Viste na grac na mojego nowego kompa ktorego niedlugo dostane.. Jest jaksa opcja aby sciagnac z inta Viste lub jakos ja przegrac z laptopa na plytke,i zaintalowac ta viste na komputerze i poprostu jechac na tym kluczu produktu z laptopa?? pozdrawiam

p.s.
A gdybym np od kolegi pozyczyl plyte Viste Home premium i zainstalowal u siebie,tylko wprowadzil swoj klucz produktu?? byloby dobrze?

  • 0

#2 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 16 09 2008 - 09:28

Nie wiem czy klucz podaejdzie pod jakąśtam płytkę, bo producenci lapków często mają swoje pule kluczy. Poza tym, nie wiem czy zdajesz sobie sprawę że nie jest to legalne - twój windows jest przyporządkowany do laptopa.

  • 0

#3 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 16 09 2008 - 09:50

Twój klucz nie będzie pasował do żadnego innego Windowsa, każdy plik systemowy ma swój unikalny klucz. Który można odzyskać mając odpowiedni program ale nie podmienisz go w innym pliku systemowym. Pozostaje ci opcja jedna albo przegrasz na płytę ale musiał byś zmienić w systemie ustawienia bo plik systemowy jest jednaki do laptopa i do stacjonarnego, dopiero po wczytaniu go do komputera ustawia się opcje laptop czy stacjonarny po ustawieniu jeśli po im nie było czyszczenia rejestrów i pozostałości po instalacji systemu, można pokusić się o zainstalowanie go poprzez USB na komputerze stacjonarnym. Ale za zwyczaj w sklepach komputerowych po instalacji czyszczą system z pozostałości po instalacji systemu. Czyli pozostaje ci kupno programu systemowego.
Powodzenia
  • 0

#4 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 18 09 2008 - 11:15

Twój klucz nie będzie pasował do żadnego innego Windowsa, każdy plik systemowy ma swój unikalny klucz. Który można odzyskać mając odpowiedni program ale nie podmienisz go w innym pliku systemowym.

Klucz jest zaszyty tylko w kilku miejscach w systemie, m.in. w rejestrze, i bodaj 2 plikach aktywacyjnych.

Jak już Nurek słusznie zauważył, Twój Windows przywiązany jest do konkretnego laptopa, i tylko na nim może być legalnie zainstalowany.
  • 0

#5 sklsk

sklsk

    Stały użytkownik

  • 232 postów

Napisano 18 09 2008 - 14:43

dodatkowo nie było wspomniane ze systemy predefiniowane pod konkretne w tym przypadku laptopy są pozbawione sterowników, posiadają jedynie to co im jest potrzebne do odpalenia na konkretnym modelu laptopa
reasumując - instalacja wyłoży się jeśli nie znajdzie tych podzespołów i napotka całkowici inne

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych