Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jednolity ekran w Windows 8


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 MagisterSolina

MagisterSolina

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 28 06 2014 - 17:29

Witam serdecznie!

Mam problem z laptopem, gdzie chciałem dokonać aktualizacji Windowsa z 8 na 8.1. Jednak nagle wyskoczył mi jednolity ekran koloru ustawionego tła, gdzie nic nie mogę zrobić. Kursor się pojawia, komputer działa sprawnie, bo kombinacja klawiszy ctrl+alt+del działa. Niestety nie jestem w stanie wejść w managera zadań. 

Po ponownym uruchomieniu komputera wszystko działa poprawnie przez pewien okres a potem znowu dzieje się tak samo, więc domyślam się, że to pewien proces albo przestaje działać, albo właśnie jakieś oprogramowanie się uruchamia i powoduje ten syf. 
Wcześniej dokonywałem odinstalowywania kilku śmieci (głupie toolbary i inne takie śmieciowe programy do ochrony).

Poniżej link do youtube, gdzie nagrałem proces po uruchomieniu komputera.

 

 

Z góry dziękuje za pomoc,

pozdrawiam!



  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 29 06 2014 - 07:25

Być może systemowy plik explorer.exe Ci się sypie.
Wejdź raz jeszcze w menadżer zadań-> opcje -> nowe zadanie.. i w ramce wpisz explorer.exe kliknij OK jeżeli będzie wszystko dobrze to wytłumaczę Ci jak naprawić owy plik.

Użytkownik Qauke edytował ten post 29 06 2014 - 07:26

  • 0

#3 MagisterSolina

MagisterSolina

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 29 06 2014 - 15:31

Już znalazłem odpowiedź.

Udało mi się szybko odpalić antywirusa, który był uśpiony. Zrobiłem skan, 31 zarażonych plików, więc wszystkie usunąłem. Po odpaleniu systemu od nowa wszystko działa jak należy. 

Dzięki za pomoc!

 

Temat do zamknięcia.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych