Skocz do zawartości


Jares

Rejestracja: 03 sty 2008
OFFLINE Ostatnio: 10 06 2008 23:42
-----

Moje tematy

[Pascal] Flaga Izraela

09 06 2008 - 13:12

Mam problem, chce zrobić flaga Izraela w Pascalu nie potrafię porostu zrobić tej gwiazdy Dawida. Jeśli ktoś jest obeznany to bardzo proszę o pomoc.

Dołączona grafika

PROGRAM GRAFIKA;
USES CRT,GRAPH;
VAR DRIVER,MODE:INTEGER;
	   BEGIN
		   DRVER:=DETECT;
		   INITGRAPH(DRIVER,MDE,'E:\BP\BGI');
		   ...........
		   {TUTAJ  PROGRAM}
			..........
   REAPEAT UNTIL KEYPRESS;
READLN;
END.

Prosze o pomoc w napisaniu.

Jak usunąć linuxa?

14 05 2008 - 21:52

Mam problem. Mój kolega kupił niedawno komputer na którym zainstalowany był Linux. Z racji tego , iż swoją przygodę z komputerami dopiero zaczyna poprosił mnie o usunięcie Linux i zainstalowanie winowsa xp. I tu właśnie leży problem, bo najpierw chciałem dokonać formatka bezpośrednio z płytki winowsa, ale niedawno dowiedziałem się że powinienem pierw prze konwertować partycje linuksowe na winowsowe Fat/Ntfs. Robiąc to za pomocą programu gparted, napierw usunełem partycje za pomoca polecanie delate, a potem utworzyłem na nowo z systemem plików Ntfs. To nie pomogło, za każdym razem kiedy chce dokonać instalacji owego produktu Microsoftu to gdy ma wyskoczyć okienko powitalne windowsa wyskakuje błąd:

Pojawił się problem i system windows zostanie zamknięty, aby zapobiec uskodzeniu komputera.
Jeżeli po raz pierwsze widzisz ekran błedu stop ...itd.


Gdzieś na forum wyczytałem, że można usunąć wszytki partycje i pozostawić dysk w stanie surowym(windows z tym powinien sobie poradzić) ale i to nie pomogło. Nie wiem może coś robie źle , błagam pomóżcie. Większości operacji wykonywałem za pomocą wspomnianego wcześniej programu gparted . Po tym jak usunąłem wszystkie partycje i uruchomiłem komputer tak o to komputer zatrzymuje się na błędzie .Jeszcze raz błagam POMOCY, jak wyczyścić cały dysk i zainstalować winde xp.