Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakość filmu, w czym jest problem.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 ganczi14

ganczi14

    Początkujący

  • 23 postów

Napisano 26 01 2009 - 11:38

Mam pytanko, czy nagrywarka (jej szczegółowe parametry itp.) ma duży wpływ na jakość wyświetlanego obrazu na monitorze komputera? A jeżeli tak, to czy nagrywarka: LG GSA-H42L jest bardzo starym modelem nie przystosowanym do filmów DVD dzisiejszej jakość?

Używam:
Kodeki to: K-Lite Codec Pack 4.1.7 (Full)
A programy do odtwarzania to: PoverDVD 8 i WMP

To są screeny z filmów. Filmy oczywiście jakosci DVD (orginały). Widac "szumy na filmiach" i ji w przypadku hp i zf jakiś niebieski/granatowy pasek pod obrazem (ale chyba nie da sie go zobaczyc na screenach)
Sprawdziłem tez inne moje DVD i tez występuje na nich efekt szumów( HP i CO; I am legend, Mroczny Rycerz; w filmach animowanych nie ma takiego problemy np: Dawno temu w trawie).

Oto screeny:
Hellboy 2 ( świerzy film)- w tym screenie rozumiem że miała być dobrze widoczna kropla wody, a postać nie do ostrzona, ale łatwo zauważyć szumy
Dołączona grafika

HP i ZF
Dołączona grafika

Dołączona grafika
HP i WA
Dołączona grafika
To jasniejsze, ale też można zauważyc braki/odchyłki do dobrej jakosci:
Dołączona grafika

Myślałem też że problem leży w monitorze, bo mam nowy (LG W2284F), ale wszystkie stery są aktualne. Te od karty graficznej tez ( ASUS EN7900GS 256MB ).

PS: Główny problem zauważyłem w ciemnych scenach. (W całym poście chodzi o obraz, dżwiek jest ok)
Bardzo BARDZO prosze o pomoc.

  • 0

#2 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 26 01 2009 - 11:51

nie jestem pewien, ale problemy lezy w tym ze obraz masz przeskalowany z rozdzielczosci SD do 1680x1050 (ponad dwukrotnie) przez co obraz wydaje sie troche znieksztacony

zobacz czy po zmniejszeniu rodzielczosci w monitorze (tak dla testow) do 800x600 widzisz tak samo


ps. nagrywarka nie ma tutaj nic do gadania w tej kwesti

  • 0

#3 ganczi14

ganczi14

    Początkujący

  • 23 postów

Napisano 26 01 2009 - 13:02

To samo :D
  • 0

#4 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 26 01 2009 - 14:14

Media Player do odtwarzania DVD? fuja.. Polecam osobiście PowerDVD 9. On ma opcje , których MP niestety nie powiada, jak choćby "Hardware Acceleration". Poprawia to znacznie jakość obrazu.
Tak jak napisał wyżej kolega, DVD nie ma tu nic do gadania.
  • 0

#5 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 26 01 2009 - 15:06

zobacz tez program KMPLayer, ktory ma wlasne kodeki, czy jest tak samo


lub/i zobacz u jakiegos swojego kolegi (albo po prostu na innym kompie) czy dzieje sie tak samo, porob screenshoty porownaj..



podejrzewam ze filmy po prostu takie sa, na filmach animowanych tego nie widac, bo prawdopodobnie nie ma takiej rozpietosci tonalnej kolorow i po prostu tego nie widac
  • 0

#6 ganczi14

ganczi14

    Początkujący

  • 23 postów

Napisano 26 01 2009 - 15:48

Zauważyłem też podobne zjawisko na pulpicie:

Dołączona grafika
Tapeta jest w rozdzielczosci 1680x1050

Ale jesze spróbuje z tym KMPLayer i z innym kompem
  • 0

#7 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 26 01 2009 - 15:53

w sumie nie widze nic niepokojacego na tym screenie, na poprzednich w zasadzie tez specjalnie nic nie widac (ale mozna sie przyczepic)



czy to nie jest wina monitora? - tansze monitory zwykle nie odwzorowuja dobrze czerni (skarzysz sie raczej na ciemne sceny)
  • 0

#8 ganczi14

ganczi14

    Początkujący

  • 23 postów

Napisano 26 01 2009 - 17:52

Monitor kosztował 850 zł.. moim zdaniem to napewno nie tanio.
A te parametry to jak o nim świadczą:
http://www.lorien.waw.pl/opis.aspx?kat=195...;id=LCD22000005
  • 0

#9 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 26 01 2009 - 18:51

zobaczylem teraz ten screenshot u mnie w domu i rzeczywiscie widac znieksztalcenia, ale wydaje mi sie ze takiej jakosci jest zdjecie..


z ciekawosci odpalilem takze jakis film DVD w rozdzielczoci 1920x1200 (KMPlayer) i na sile rzeczywiscie mozna dopatrywac sie takich znieksztalcen, ale to jest jak ogladasz z bliska
mysle, ze poza ingerowaniem w ustawienia kodekow (skalowanie, interpolacja, wyostrzanie,...) nic nie zrobisz


a monitor, wybacz - matryca TN sama za siebie mowi
jak Ci wystarcza, to OK - ja juz sobie wyrobilem zdanie na temat takich monitorow..
  • 0

#10 ganczi14

ganczi14

    Początkujący

  • 23 postów

Napisano 27 01 2009 - 20:12

A z ciekawoscii jaką masz matryce w monitorze? Abym już wiedział na przyszłość...
  • 0

#11 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 27 01 2009 - 23:13

S-PVA 24", ale nie tylko matryca sie liczy (choc jest b. wazna), duza role spelnia elektronika samego monitora, ktora musi wszystko przetwarzac
dlatego przed zakupem nalezy poczytac troche rzeczowych i profesjonlanych opini oraz recenzji na temat konkretnych modelow

niestety nawet za gruba kase nie kupisz LCD idealnego, dlatego nalezy dostosowac to do swoich potrzeb i warunkow
np. moja matryca podobno nie nadaje sie do grania w szybkie FPSy, ale nie jestem jakims zagorzalym graczem wiec dla mnie to nie wada, monitor kupilem w szcegolnosci do filmow HD i TV, poza tym nie lubie jak mi sie dynamicznie kontrast zmienia (fuj) albo gama kolorow gdy przechyle glowe :D





BTW - sprawdziles na KMPlayerze i/lub u kolegi zachowanie filmow DVD

  • 0

#12 ganczi14

ganczi14

    Początkujący

  • 23 postów

Napisano 28 01 2009 - 00:49

Na KMPlayer było to samo... a u kumpla nie bylem (nie panoramicznay LCD, 19', LG bedzie dobbry by to sprawdzić czy musi byc panorama aby miec porówanie)

  • 0

#13 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 28 01 2009 - 11:18

Sprawdź sobie obojętnie na czym. Moim zdaniem robisz z igły widły.. Nigdy nie będziesz miał perfekcyjnej jakość na DVD, chyba, że oglądając bardzo kolorowe sceny gdzie zwykle wszystko ładnie wygląda.. Jak jest ciemniej to niestety widać niedociągnięcia i nic z tym nie zrobisz. Przerzuć się na BlueRay, tam masz jakość żyletę. A poza tym to także nie wina Twojego monitora. Pamiętaj też że im większy ekran tym większe są pixele i trzeba tym samym siedzieć jednak dalej od niego.
  • 0

#14 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 28 01 2009 - 14:03

mozna zrobic "prawie" zylete z DVD, ale trzeba umiec skofigurowac odpowiednio kodeki (gdziesz czytalem nawet tutorial krok po kroku)

w zasadzie nie wiem czemu zaproponowalem Ci zmniejszenie rozdzielczosci na LCD - to skutkuje odgornie ogolnym pogorszeniem jakosci obrazu
tak wiec kolega Celdur ma racje, wina lezy raczej w Twoim monitorze


sciagnij sobie jakis trailer w jakosci HD - zobaczysz roznice
  • 0

#15 ganczi14

ganczi14

    Początkujący

  • 23 postów

Napisano 30 01 2009 - 00:20

Dziękuje wam za wciągnie z powrotem w rzeczywistość.... nie potrzebnie zacząłem panikować jak by było z czego....a odnośnie BR nie mam 800 zł aby kupić nagrywarkę :)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych