Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki router do astera?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Helsing

Helsing

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 09 10 2009 - 15:36

Witam chcialbym poradzic sie was gdyz nie wiem jaki router kupic zeby dzielil lacze na stacjonarnego kompa i dla netbooka na wi-fi, mam internet w asterze opcje twoj dom, prosilbym was o pomoc, podajcie swoje proopzycje i zeby nie byly jakies super drogie. :whistling:

  • 0

#2 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 11 10 2009 - 17:41

Witam chcialbym poradzic sie was gdyz nie wiem jaki router kupic zeby dzielil lacze na stacjonarnego kompa i dla netbooka na wi-fi, mam internet w asterze opcje twoj dom, prosilbym was o pomoc, podajcie swoje proopzycje i zeby nie byly jakies super drogie. :whistling:


Witam,

Twój provider, którym jest firma ASTER używa łącza DSL. A więc przy zakupie, musisz pamiętać o tym właśnie typie.
Jeżeli zaś chodzi o router, który będzie odpowiedni to modeli jest od zatrzęsienia. Polecić Ci mogę ze względu na dobrą cenę, łatwość zarządzania i jakość router firmy D-Link model DI-524. Chyba najsłynniejszy model, którego ceny zaczynają się praktycznie od 90zł. Warto też zwrócić uwagę na produkty firmy Netgear - np. model WGR614ee.

  • 0

#3 ruryk

ruryk

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 16 10 2009 - 22:20

Zgodzę się - sam używam tego routera i muszę przyznać, że nie ma z nim problemów. Kupowałem na wasserman.pl i dorzucili mi gratis antywira. Jeśli szukasz czegoś jeszcze tańszego niż DI-524, to zajrzyj do nich - zajmują się głównie sieciami i mają sporą ofertę w tej materii.
  • 0

#4 norton

norton

    Stały użytkownik

  • 283 postów

Napisano 03 11 2009 - 19:40

Jak można polecać Dlinka DI-524?! To jest jeden z gorszych routerów, który ma problem nawet z 2 komputerami :/. U mnie wieszał się praktycznie codziennie, już nie mówiąc że nie wytrzymywał p2p. Polecam dołożyć do Netgeara WNR2000, ewentualnie można też tańszy model WNR1000, jeśli nie zależy ci na pełnej szybkości 300Mbit/s. Oba routery będą znacznie lepszym wyborem niż wspomniany dlink.
  • 0

#5 sw29l

sw29l

    Charlie Don't Surf !

  • 1 958 postów

Napisano 03 11 2009 - 22:25

j/w- DI-524 to słaby router- miałem taki - 2 tygodnie problemów. Negtar, Link Sys lub D-Link DI-6xx, z tanszych TP-Link, Pentagram
  • 0

#6 norton

norton

    Stały użytkownik

  • 283 postów

Napisano 07 11 2009 - 15:00

Zraziłem się już tak do Dlinka, że nawet wyższych modeli nie polecam. Co do firm to zrobiłeś parę literówek :) NETGEAR, LINKSYS. Z tańszych nic oprócz tp-linka, pentagram to też nie najlepszy wybór. Należy wybierać ze sprawdzonych modeli, które ludzie chwalą i firm specjalizujących się w produkcji sprzętu.
  • 0

#7 100nx

100nx

    Początkujący

  • 34 postów

Napisano 07 11 2009 - 17:09

Osobiscie polegam raczej na sprawdzonych firmach zajmujacych sie stricte produkcją urzadzen sieciowych. Dlatego moge polecic Netgeara. Wielu internautow pisze o jego niezawodnosci, znikomej awaryjnosci i latwosci obslugi. Najtansza opcja bylby WGR614 w granicach 100zl, ale polecam troche doplacic i miec urzadzenie obslugujace juz standard N, czyli WNR2000. Cena ok 200 zl.
  • 0

#8 norton

norton

    Stały użytkownik

  • 283 postów

Napisano 10 11 2009 - 14:14

To właśnie napisałem parę postów wyżej: wybór ekonomiczny czyli cena/możliwości to netgear WNR2000. Jak masz takiego pentagrama co robi chłodzenie (nawet niezłe :)), odtwarzacze muzyki, inną elektronikę domową to ciężko wymagać, żeby we wszystkim byli dobrzy. Akurat na mp3/mp4 i na sprzęcie sieciowym się nie znają i sprzedają buble. Przyznaję tu rację, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.
  • 0

#9 100nx

100nx

    Początkujący

  • 34 postów

Napisano 11 11 2009 - 18:34

Miałem kiedyś modem pentagrama w kompie stacjonarnym. Kupiony w jednym ze znanych hipermarketow ze sprzetem rtv agd itp. noo i pochodzil jakies pol roku:p Sam uzywam wgr614 netgeara i w zupelnosci mi wystarcza. Linksys tez jest chyba dobry, bo w niektorych firmach sie z nim spotkalem, ale jak pisalem wyzej, wole polecic cos co sam sprawdzilem.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych