Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki dostawca domeny pl ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 bebzoleko

bebzoleko

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 17 04 2012 - 20:01

Witam
Właśnie kończę pisać swoja własną pierwszą stronę (
nie jakiś tam szablon tylko swoją własną od podstaw :) ). No i tak
hosting sobie już zakupiłem , problem polega z zakupieniem domeny.
Poszukałem w sieci znalazłem firmy typu NetArt itp - cenami to oni
niestety nie grzeszą , no więc szukałem dalej , znalazłem firmę http://www.uti.pl
i ofertę domen - http://www.uti.pl/uslugi/domeny/rejestracja/wstep Cenowo mi się podoba bardziej niż tamte , ale chciałbym jeszcze poznać wasze opinie na temat tej firmy.
Ktoś może ma u nich domeny ? Dziękować za każdą pomoc !

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 17 04 2012 - 21:52

Co tu dużo mówić, domeny najtaniej przedłużysz i zamówisz na dropped.pl (12zł, przedłużenie 50zł brutto) lub na masternet.pl (ok 14zł., przedłużenie 55.35zł brutto). Dlaczego lepiej Masternet? Polski kapitał to raz, a dwa masternet w tej cenie umożliwia ukrycie informacji o właścielu domeny. Dropped to cypryjska firma, która nie musi płacić VAT dlatego jest nieco tańsza w ofercie, ale też nie zapewnia nam w tej cenie prywatności - wszystkie dane są widoczne, aby je ukryć trzeba zapłacić ok. 15zł. Ponadto nie ma reguł "fair play", nadzoru etc. i w razie wpadki co najwyżej może wywiesić białą flagę i zostawić swoich klientów samemu sobie.

  • 0

#3 -AssassiN-

-AssassiN-

    Profesjonalista

  • 1 322 postów

Napisano 17 04 2012 - 22:59

Ja i koledzy zawsze korzystaliśmy z usług nazwa.pl lub home.pl - bardziej z home i zawsze byłem/liśmy zadowolony/eni:)
  • 0

#4 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 17 04 2012 - 23:06

Co innego serwer, a co innego domena. Obsługa domeny składa się do wpisania DNS serwera na którym stoi i można zapomnieć o firmie hostingowej do czasu, aż minie rok. Masternet wysyła powiadomienia mail o potrzebie przedłużania 30 dni przed, tydzień i jak się zakończy, a nawet trzyma dla ciebie domenę po terminie choć nie ma takiego obowiązku.
  • 0

#5 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 18 04 2012 - 04:41

Jeśli chodzi o zakup domeny to: OVH.pl, Dropped.pl lub Premium.pl.
Natomiast o hosting to LH.pl :)

ale też nie zapewnia nam w tej cenie prywatności - wszystkie dane są widoczne, aby je ukryć trzeba zapłacić ok. 15zł.


Nie jest to do końca prawda.
Raz że takie coś dotyczy tylko domen globalnych, a dwa że zamiast naszych danych są podawane dane właściciela dropped (poza emailem).
Przykładowo:
Dołączona grafika
  • 0

#6 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 18 04 2012 - 16:38

Ja tam widzę twojego maila więc chyba do końca nie chronią twojej prywatności.
  • 0

#7 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 19 04 2012 - 05:41

Napisałem że poza mailem, taki przykładowo glowanet.pl przy domenach .eu nie cenzuruje imienia, nazwiska, adresu... :)
  • 0

#8 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 20 04 2012 - 12:14

Wybrałeś nagorszy z możliwych przykładów, ten glowanet to prawdziwy krzak hosting za który jeszcze musisz płacić. Informacje o rejestratorze nie są w żaden sposób uregulowane i kwestii twojego providera domeny leży wybór czy je pokazywać czy nie. Gorzej jak okaże się, że aby je ukryć musisz dodatkowo zapłacić. Takie techniki stosuje dropped.
  • 0

#9 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 20 04 2012 - 13:05

Przykład był z glowanet dlatego że jakiś czas temu sprawdzałem właśnie tam, a glowanet jako firma to nie krzak, może być natomiast krzakiem jeśli chodzi o jakość usług (co się potwierdza).

Poza tym, nie tylko dropped ma płatną usługę ukrywania danych we WHOIS.
  • 0

#10 Gość_teemo_*

Gość_teemo_*

Napisano 06 11 2012 - 23:57

Ja mam wykupione w webq.pl - całkiem ok oferta
  • 0

#11 saguar

saguar

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 16 11 2012 - 11:32

Ja wszystkie swoje domeny trzymam w cal.pl, mają niezłe ceny (zdecydowanie niższe jak w home.pl/nazwa.pl czy domeny.pl, o nich lepiej nawet nie wspominać :/) i wygodny panel, możecie sobie przejrzeć ich oferte na domeny internetowe.

  • 0

#12 sezamek15

sezamek15

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 30 11 2012 - 17:36

Potwierdzam, webq.biz jest ok! I chyba nazwę strony pomyliłeś teemo :P końcówka biz nie pl :P

  • 0

#13 Sanjay

Sanjay

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 10 12 2012 - 16:41

Ja mam wykupione w webq.pl - całkiem ok oferta


Taniej niż w Home albo Nazwa, ale też szału nie ma. Da się znaleźć coś taniej niż odnowienie .pl za 80 zł. Choćby w 2BE.PL mają teraz po 69 zł odnowienie, domeny regionalne też mają tańsze.
  • 0

#14 Mdx91

Mdx91

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 11 12 2012 - 14:49

Najtaniej chyba ovh.pl albo chmurka.pl
  • 0

#15 mainstream

mainstream

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 12 12 2012 - 23:02

www.webq.biz jest ok, sam korzystam
  • 0

#16 Bogdan8

Bogdan8

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 17 12 2012 - 14:19

Na Webionie rejestracja nowych domen i odnawianie starych jest stosunkowo niedroga: https://webion.pl/domeny
W przypadku gdybyś chciał zaparkować swoją stronkę na ich hostingu to pewnie zeszliby z cen domen. Mi, przynajmniej się tak udało. Póki co korzystam od kilku miesięcy i wsio działa bez zarzutu. Poczekamy, zobaczymy...
  • 0

#17 Gość_marekb7_*

Gość_marekb7_*

Napisano 10 01 2013 - 00:09

tamtej firmy nie znam, to nic Ci nie powiem niestety, ale znam webq.biz jak i poprzednicy
dobra firma, zresztą widać, że dużo ludzi z niej korzysta.
tanio, niezawodnie
  • 0

#18 edmundo19

edmundo19

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 14 01 2013 - 11:55

na dih.pl jest teraz promocja za 1,99zł na .pl
  • 0

#19 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 14 01 2013 - 13:01

A ta gwiazdka przy cenie to co ma oznaczać?
  • 0

#20 FarmerFB

FarmerFB

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 27 01 2013 - 20:45

Witam
Właśnie kończę pisać swoja własną pierwszą stronę (
nie jakiś tam szablon tylko swoją własną od podstaw :P ). No i tak
hosting sobie już zakupiłem , problem polega z zakupieniem domeny.
Poszukałem w sieci znalazłem firmy typu NetArt itp - cenami to oni
niestety nie grzeszą , no więc szukałem dalej , znalazłem firmę uti.pl | Supermarket usług internetowych
i ofertę domen - http://www.uti.pl/us...a/wstep��Cenowo mi się podoba bardziej niż tamte , ale chciałbym jeszcze poznać wasze opinie na temat tej firmy.
Ktoś może ma u nich domeny ? Dziękować za każdą pomoc !

Witam
Właśnie kończę pisać swoja własną pierwszą stronę (
nie jakiś tam szablon tylko swoją własną od podstaw :P ). No i tak
hosting sobie już zakupiłem , problem polega z zakupieniem domeny.
Poszukałem w sieci znalazłem firmy typu NetArt itp - cenami to oni
niestety nie grzeszą , no więc szukałem dalej , znalazłem firmę uti.pl | Supermarket usług internetowych
i ofertę domen - http://www.uti.pl/us...a/wstep��Cenowo mi się podoba bardziej niż tamte , ale chciałbym jeszcze poznać wasze opinie na temat tej firmy.
Ktoś może ma u nich domeny ? Dziękować za każdą pomoc !


Ostatnio znalazłem dość tanie domeny z końcówka pl. Rejestracja kosztuje 11 zł netto a odnowienie 45 netto. Myslę, że to dość dobra oferta. Więcęj na ten temat tanie domeny internetowe gdzie kupic/

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych