Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaką pamięć RAM dokupić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Flameseeker

Flameseeker

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 21 10 2007 - 17:29

--------[ Płyta główna ]------------------------------------------------------------------------------------------------

Właściwości płyty głównej:
ID płyty głównej 08/10/2004-KT600-8237-6A6LYPAQC-00
Nazwa płyty głównej Epox EP-8KRA(I)

Właściwości magistrali FSB:
Typ magistrali DEC Alpha EV6
Szerokość magistrali 64-bitowy(a)
Rzeczywista częstotliwość taktowania 167 MHz (DDR)
Efektywna częstotliwość taktowania 333 MHz
Przepustowość 2666 MB/sek

Właściwości magistrali pamięci:
Typ magistrali DDR SDRAM
Szerokość magistrali 64-bitowy(a)
DRAM:FSB Ratio 1:1
Rzeczywista częstotliwość taktowania 167 MHz (DDR)
Efektywna częstotliwość taktowania 333 MHz

Właściwości magistrali mikroukładu płyty głównej:
Typ magistrali VIA V-Link
Szerokość magistrali 8-bitowy(a)
Rzeczywista częstotliwość taktowania 67 MHz (ODR)
Efektywna częstotliwość taktowania 533 MHz
Przepustowość 533 MB/sek

Informacje fizyczne płyty głównej:
Liczba gniazd procesora 1 Socket 462
Liczba gniazd pamięci 3 DDR DIMM
Urządzenia zintegrowane z płytą główną Audio
Współczynnik postaci ATX
Rozmiar płyty głównej 210 mm x 300 mm
Mikroukład płyty głównej KT600

To dane mojej płyty głównej.
Procek athlon 2500+. aktualny ram : 256 MB
Zalezy mi na zwiekszeniu pamieci, tak aby przy wiekszym nakładzie danych, komputer ( w wiekszosci nowych programow i gier ) nie "mulił".
Jaki ram pasuje do tej pamieci? Jaki proponujecie? Prosze tez o podanie jakiejs malej instrukcji odnosnie zamontowania ramu, bo moge miec problemy ( kompletnym laikiem nie jestem, ale jak narazie to wymienialem w swoim kompie tylko zasilacz i karte muzyczna ).
Na cel mam nieograniczony budzet, ale prosilbym o mozliwie jak najtansze i dobre jakosciowo propozycje.
Pozdrawiam.

  • 0

#2 sklsk

sklsk

    Stały użytkownik

  • 232 postów

Napisano 21 10 2007 - 19:55

jak nieograniczony budżet to zaszalej i weź nowego kompa.
zartowałem
na twoją płytę wchodzą stare moduły pamięci DDR sdram - nie DDRII
najlepiej jest dobrać taki sam model, jeśli nie ma takiej możliwości to to najważniejsze by zgadzało się taktowanie pamięci mhz i prędkości cl
sprawdź programem cpu-z
co do samego montażu to zwróć uwagę byś nie wciskał go na siłę w slot, prawie po środku slotu jest przegródka a na pamięci wycięcie, mają się zgrać.
odchylasz plastikowe uchwyty na slocie i zdecydowanie wpychasz pamięć, uchwyty powinne same zamknąć się i wejść w boczne wgłębienia

  • 0

#3 Flameseeker

Flameseeker

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 22 10 2007 - 17:23

No to sciagnalem ten program. Teraz mam kilka pytan :
CAS#Latency(tCL) : 2.5 clocks => rozumiem ze tu chodzi o predkosc cl?
Max Bandwidth PC3200 (200 Mhz ) , Frequency : 200 Mhz => czyli to jest taktowanie pamięci?
Jak do tej pory znalazłem takie oferty ( w gre wchodzi ten sklep bo mam do niego jakies 20 min, a to czy bedzie w asortymencie jest niewazne, bo sklep zamawia za darmo, a ja moge poczekac te pare dni ) :
http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/DDR_PC_266/Kingston/non_ECC/Kingston_DDR_512MB_PC_266_CL2_5/pelny,id,279/
http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/DDR_PC_266/Kingston/non_ECC/Kingston_DDR_1GB_PC_266_CL2_5/pelny,id,8085/
Czy są one zgodne z wymaganiami mojej płyty głównej? Prosiłbym, o jeszcze jakies pamieci z tej strony, ktore pasowałyby do moich wymagań. Z góry dziękuje.
  • 0

#4 sklsk

sklsk

    Stały użytkownik

  • 232 postów

Napisano 22 10 2007 - 20:59

pamięci będą chodziły
ale jest jedno małe ale...
w tej cenie w innych sklepach kupisz 2x1ghx a nie tak jak w komputroniku 1x 1ghz
wybrałeś najdroższy sklep popatrz nawet tutaj
http://www.agito.pl/komputery/pamieci.95.h...ji=&action=
  • 0

#5 Flameseeker

Flameseeker

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 27 10 2007 - 15:48

Masz racje, posurfowalem troche i znalazle pare sklepow z minimalnie ( ale tez znacznie ) rozniacymi sie cenami. W Agito jest dobra oferta i calkiem tania. Dzieki za link.
Stwierdzilem, ze nie warto inwestowac w jakas pamiec 2x1ghz, skoro mam tak slaby procek i karte graficzna.Dozbieram po prostu na calkiem nowy sprzet a ten sprzedam za jakies 2 miechy.Póki co chce pociągnąć jeszcze troche na tym dziadku i dokupie pamięć :
http://www.agito.pl/nonecc_standard/kingst....718.29957.html
Jestem człowiekiem przezornym z natury, dlatego spytam sie ponownie czy nie bedzie problemow z tą pamięcią? Ona ma 3 CL i 400 mhz , wiec troche sie to nie zgadza... ale praktycznie nie da rady znalezc pamieci idealnie pasujacej do plyty glownej.
Mam 3 sloty w plycie glownej, wiec jesli doloze te dwie pamieci to system wykryje mi jej 1280 mb prawda? A czy nie lepiej będzie wyjąć tą starą i wlozyc tylko te dwie nowe?
Proszę o porade.
Sklsk dzięki bardzo za całą okazaną mi pomoc; tacy ludzie są potrzebni na forum.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych