Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaka karta do Logitech X-540?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 krzysztofab

krzysztofab

    Początkujący

  • 51 postów

Napisano 03 11 2008 - 19:28

Witam!
jak w temacie.. co polecacie do tego zestawu..
narazie mam karte za 30 zl, wiec mysle, ze roznice odczuje xD
karta bez z gory ustalonej ceny.. na muzyce sie nie oszczedza xD
wiec co polecacie do tych glosnikow?
moze polecacie wcale zmiane glosnikow na cos lepszego? jak tak, to jakie?

z gory dzieki za propozycje..
od razu pisze, ze jestem melomanem, i "kreci" mnie czysty dzwiek.. :)
a dotychczasowy dzwiek nie jest zly, ale bass test totalnie do kitu :/ ( a mowili, ze bedzie tak pieknie..)

  • 0

#2 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 03 11 2008 - 19:47

np
http://www.allegro.pl/item472047583_creati...ofessional.html

  • 0

#3 krzysztofab

krzysztofab

    Początkujący

  • 51 postów

Napisano 04 11 2008 - 21:33

hm, no wlasnie, odczuje roznice.. hm, tego sie domyslilem xD
ale jest tu ktos kto ma sprzet chociaz podobny do mojego, i jakas dobra karte? czy bass jest "miekki", czy schodzi ponizej 20 Hz ? (na aktualnej karcie chyba tylko do 40 schodzi xD )
mam aktualnie karte:C-media CMI 8738 karta chyba popularna.. bardzo duzo tego w sklepach.. powiedzcie mi, czy odczuje duza roznice w porownaniu do tej karty? tj. powiedzmy, wezme creative x-fi pro.. ale czy jest sens brac taka karte do takich glosnikow?
dzieki za odpowiedzi, i pozdro..

no, i jeszcze jedno pytanie, czy na tych glosnikach, wlasnie z ta karta odczulbym rodzaj "cieplego dzwieku" ?
  • 0

#4 motyx

motyx

    Zaawansowany użytkownik

  • 571 postów

Napisano 04 11 2008 - 21:42

Klikając na ten temat chciałem jedną odpowiedź udzielić.

-Jaka karta do Logitech X-540?
Najlepiej muzyczna xD

A co do karty to ta, którą podał macsch jest bardzo dobra. Tylko czy jest jakikolwiek sens kupowania karty dźwiękowej droższej niż same głośniki??

http://allegro.pl/item475105802_karta_dzwi...is.html#gallery
Na twoim miejscu brałbym tą^
Jakość będzie na pewno lepsza niż w tej, którą masz teraz
  • 0

#5 krzysztofab

krzysztofab

    Początkujący

  • 51 postów

Napisano 05 11 2008 - 22:42

hm, no to moze inaczej.. kupie karte dzwiekowa Creative X-fi Pro Gold. mniejsza o cene, nie oszczedzajmy na muzyce xD
wiec jakie glosniki polecacie? moze cos logitecha? slyszalem, ze logitech z-5500 to dosyc sensowny zestaw..
ale nie jest niestety najtanszy..
co powiecie mi o zestawach:
GENIUS SW-HF5.1 5005,
GENIUS SW-HF5.1 6000,
widze, ze geniusy maja dosyc duze radiatory, co jest rownoznaczne, ze musza siedziec tam konkretne wzmacniacze..
wiec.. czy lepiej zaplacic za marke- i zeczywiscie bedzie to sprzet lepszy?
czy lepiej dac te 600 zl za mniej znana marke, ale z prawdopodobnie mocniejszym wzmacniaczem?
w sumie, sam wybralbym geniusy, bo mam takie zdanie.. co ciezsze, najprawdopodobniej jest lepsze.. ( bynajmniej w kwestii wzmacniaczy, i glosnikow ( btw. geniusy waza razem ok. 20 kg slabszy zestaw, mocniejszy ok. 25..)
ale chce poznac wasze zdanie..
osob, ktore prawodpodobnie slyszaly/uzywaja ktoregos z zestawow..

-Jaka karta do Logitech X-540?
Najlepiej muzyczna ;]

dzieki, ze mnie uswiadomiles.. sam bym sie tego nie domyślil xD

Pozdro, i dzieki za odpowiedz.
  • 0

#6 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 05 11 2008 - 22:52

ja osobiści bym wybrał GENIUS SW-HF5.1 5005 ale to twój wybór ;]
  • 0

#7 grejpfrut

grejpfrut

    Początkujący

  • 112 postów

Napisano 06 11 2008 - 00:09

od razu pisze, ze jestem melomanem, i "kreci" mnie czysty dzwiek..


hmm, ja bym polowal na microlaby solo6c/7c (zaleznie ile masz miejsca), do tego np. audiotrak hd2 - taki zestaw pobije ci te wszystkie creativologitechogeniusy.

musisz sie zdecydowac, chcesz sprzet do muzyki (porzadna karta stereo i porzadne glosniki stereo) czy pro zestaw do gier (czyli nasrane pierdzacych satelitek i fajna karta do gier z masa swiecacych bajerow rodem z cyrku)
  • 0

#8 krzysztofab

krzysztofab

    Początkujący

  • 51 postów

Napisano 06 11 2008 - 00:20

hmm, ja bym polowal na microlaby solo6c/7c (zaleznie ile masz miejsca), do tego np. audiotrak hd2 - taki zestaw pobije ci te wszystkie creativologitechogeniusy.


opowiedz cos o tej karcie, jak mozesz?..
bo widze, cos pozadniejszego.. wymienialne "chipy" ( nie wiem jak to nazwac xD )..
i podales same glosniki.. czyzby karta miala wzmacniacz w sobie ?


ja osobiści bym wybrał GENIUS SW-HF5.1 5005 ale to twój wybór wink.gif

tak, z tym ze mam problem..
w uk naprawde ciezko znalezc geniusy.. a juz tymbardziej te lepsze.. (tj. 5005, 6000)..
i zapewne musialbym sprowadzac z pl, czy innego kraju..
no, chyba ze isnieje sklep sprzedajacy ten sprzet, z checia tam zajze.. oby tylko byl w liverpool ;]
bynajmniej na ebay ciezko upolowac ten sprzet :/


musisz sie zdecydowac, chcesz sprzet do muzyki (porzadna karta stereo i porzadne glosniki stereo) czy pro zestaw do gier (czyli nasrane pierdzacych satelitek i fajna karta do gier z masa swiecacych bajerow rodem z cyrku)

sprzet konkretnie do muzyki..
w gry nie gram xD brak czasu xD
  • 0

#9 grejpfrut

grejpfrut

    Początkujący

  • 112 postów

Napisano 06 11 2008 - 01:13

opowiedz cos o tej karcie, jak mozesz?..
bo widze, cos pozadniejszego.. wymienialne "chipy" ( nie wiem jak to nazwac ;] )..
i podales same glosniki.. czyzby karta miala wzmacniacz w sobie ?

hmm microlaby te co podalem to sprzet typowo komputerowy (podpinasz i gra), klase nizej niz normalne kolumny, klase wyzej niz plastikowe pierdzialki xD
karta... hmm porzadna karta stereo z dobrej jakosci wyjsciami, do sluchania muzyki z tych microlabow bedzie nawet troche za dobra. ogolnie jak sie postarasz caly zestaw zbierzesz za 600-700 zl (nowy) - cenowo moze troszke drozej niz x-fi + jakies geniusy ale jakosc dzwieku jest jednak zdecydowanie lepsza xD

poszukaj opinii na necie, microlaby zbieraja naprawde duzo pochwal jak na swoja cene.
  • 0

#10 krzysztofab

krzysztofab

    Początkujący

  • 51 postów

Napisano 06 11 2008 - 07:58

aha.. no dobra, to powiem tak.. mam 1500 zl na kolumny+wzmacniacz, co teraz polecasz? ;] (1500 juz po odliczeniu tej karty dzwiekowej)
  • 0

#11 timmy

timmy

    Zaawansowany użytkownik

  • 624 postów

Napisano 06 11 2008 - 17:14

b.dobra karta muzyczna to

http://www.allegro.pl/item475284794_karta_...m_audio_ss.html

  • 0

#12 grejpfrut

grejpfrut

    Początkujący

  • 112 postów

Napisano 06 11 2008 - 17:29

uu teraz to juz ci nie pomoge raczej na takim sprzecie to ja sie juz nie znam ;] zmienilbym forum raczej na elektrode/cos bardziej zwiazanego z muzyka xD

  • 0

#13 krzysztofab

krzysztofab

    Początkujący

  • 51 postów

Napisano 08 11 2008 - 00:39

ok, dzieki za odpowiedzi. pozdro.


btw. zdecydowalem sie narazie na dokupienie do tych glosnikow karty creativa.. zobaczymy czy byl to dobry wybór..
glosniki graja naprawde przepieknie przy karcie dzwiekowej ceny 90 zl, wiec przy creative x-fi extreme music mysle ze bedzie ciekawiej ;]

Pozdro

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych