Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak "zresetowc" komputer, tak abym go mogla włączyc jak pierwszy raz?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 mezo28

mezo28

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 24 03 2008 - 10:56

Witam!
Mam windows viste. Mam problem który polega na tym, że od niedawna tak z dnia na dzień zaczął mi chodzic wolniej laptop. Miałam tylko 10 GB miejsca, więc usunełam połowe programów i wszystkie gry i zrobiło mi sie nagla 4GB wolnego miejsca na dysku C. Moje pytanie brzmi:
- Czy można zrobic coś takiego żęby zaczac od nowa, czyli abym mogła włączyc komputer tak jak pierwszy raz go włączyła czyli żę bym nie miała żadnych programów które sama instalowałam, (tylko te co są już zainstalowane w microsofcie przez windows), konfigurowałabym ustawienie tak jak to pierwszy raz robiłam. . Jak to można zrobic?

Prosze pomóżcie

  • 0

#2 Mlody2224

Mlody2224

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 28 03 2008 - 16:47

Nie da się. Jedynie może go sformatować i zainstalować windowsa viste od nowa. A winą małej ilości miejsca jest to że windows robi sobie kopie plików ktore zajmują sporo miejsca.
Masz link jak ograniczyć ilosc kopie ja proponuje 3 GB http://www.vista.pl/articles/art,596/

  • 0

#3 Gość_g00di_*

Gość_g00di_*

Napisano 28 03 2008 - 23:15

Można tak zrobić, ale wpierw musiałabyś zrobić kopie po zainstalowaniu systemu na dysku. Kopie robi się np. programem Paragon Drive Backup, Northon Ghost itp. Wtedy taką kopię możesz zostawić na dysku co zajmie kilka GB, albo zapisać na płytę DVD. Bardzo przydatna rzecz. Później gdy, zaatakuje nas wirus, czy stanie się coś z samym systemem możemy go przywrócić do poprzedniego stanu w 3 minuty. To działa wyśmienicie :).
  • 0

#4 rafal194

rafal194

    Zaawansowany użytkownik

  • 413 postów

Napisano 19 04 2008 - 12:03

Nie da się. Jedynie może go sformatować i zainstalować windowsa viste od nowa. A winą małej ilości miejsca jest to że windows robi sobie kopie plików ktore zajmują sporo miejsca.
Masz link jak ograniczyć ilosc kopie ja proponuje 3 GB http://www.vista.pl/articles/art,596/


Miałem ten sam problem dzięki tej informacji poradziłem sobie.Ale zastanawiałem sie z czy po ograniczeniu mu tej kopi niebedzie wiecej miejsca zabierał co sie stanie jak zabraknie mu tych 3GB.co program robi czy zastepuje stare informacje nowymi i tak w koło.u mnie pojawiły się problemy przy wgrywaniu czegos np.film gar itp. pewna rzecz zajmuje 2razy więcej miejca niz wskazywana przez informacje o danym produkcje np.program powinien miec 20mb a po wgraniu okazuje sie ze zabrał 500MB powaznie.i po skasowaniu niezawsze odzyskuje tyle mniejsca co mniałem przed wgraniem.czy to jest normalne.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: reset komputera restart komputera



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych