Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak zainstalować dysk jako SATA2?Problem ze zworką.Czy musi być koniecznie napęd 1,44MB?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 anderson20

anderson20

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 25 02 2007 - 11:08

Dysk, który jest Sata2 (dobrze podpięty pod płytę, która obsługuje Sata2) jest wykrywany jako Ata66. Na dysku jest ustawiona zworka w położeniu MASTER i tutaj się zastanawiam czy powinna ta zworka być ustawiona czy w ogóle jej powinno nie być w żadnym położeniu aby jako Sata2 dysk był wykryty? A mój wniosek i to pytanie stąd bo w instrukcji na temat zworek jest na początku tytuł: PATA installation. Oprócz dysku jest jeszcze nagrywarka DVD. Chipset płyty głównej to Force430 (płyta z gniazdem X2) nie wiem jeżeli to jest ważne bo gdzieś czytałem że mimo iż płyta ma obsługę Sata2 to jednak jak ma chipset Force430 to nie da się tam dysku jako Sata2 zainstalować tylko jako Sata1) Tyle że na pudełku wyraźnie pisze "obsługa Nvidia Sata 3GB/s i funkcji RAID".
W każdym bądź razie wiem tyle że tak czy owak i tak nie obejdzie się bez instalacji dysku jako Sata2(ale czy ta zworka ustawiona jako MASTER nie przeszkodzi nic???), z tym że mimo iż w instrukcji płyty głównej pisze że jest 5 sposobów instalacji dysku jako Sata2 to jednak chciałbym standardowo na początku przed instalacją windy zainstalować go no ale jednak nie mam napędu 1,44 MB ale mam Pendrive to czy da radę z pendrive zainstalować czy to musi być napęd 1,44Mb?Jak nie da rady to druga opcja to taka że mogę na płycie nagrać sterowniki do Sata2 na starym kompie z którego piszę i wtedy z płyty zainstalować zamiast z pendrive.

I drugie pytanie.Mam płytę w biosie której można włączyć takie opcje jak CPU SMART Control tzn. że CPU (chyba procesor???)jedzie na róznych prędkościach w zależności od temperatury. CPU SMART FAN CONTROL to samo ale z systemem. Pisze że Easy Tunem można dostosować prędkość. I jeszcze mam opcje CPU SMART FAN MODE która jest dostępna jak opcja CPU SMART CONTROL jest włączona to ustawie w położenie AUTO jej powoduje że Bios robi autodetekcję CPU i dobiera optymalne CPU SMART FAN (jeszcze można w położenie Voltage i PWM,ale to wiadomo że lepiej nie bawić się tylko AUTO). Moje pytanie to dać to wszystko na DISABLED czy lepiej na Enable tak by bezpieczniej było? Procesor jest dwurdzeniowy Athlon 3800+ 65W energy efficient.

  • 0

#2 Marix125

Marix125

    Starszy:

  • 1 394 postów

Napisano 25 02 2007 - 13:38

Ja w ogóle nie mam zworki i jest OK :rolleyes:

  • 0

#3 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 25 02 2007 - 14:19

Jeżeli masz dysk Sata II i płyta ci go może obsługiwać to ty tam nic ze zworkami nie ustawiasz. W dyskach Sata II nie ma czegoś takiego jak Master i Slave, bo za pomocą jednego kabla możesz podpiąć tylko jedno urządzenie do płyty głównej i nic więcej. Zworka w tym dysku jest to tego aby przestawić dyska na pracę w zwykłym Sata.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: ustawienia zworki



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych