Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak z formatować windows vista


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Magda@84

Magda@84

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 13 07 2007 - 12:29

Vista format
sweet_animal____98_.jpg Mam problem chcialabym usunac moja viste i wgrac xp poniewaz nie moge zainstalowac mojej karty muzycznej i vista jej nie widzi dostepne sa tylko sterowniki do xpekow. Wiec nie mam cholera glosu w kompie:( co do formatu to nie moge tego zrobic poniewaz za bardzo nie wiem jak formatowac viste bo mam ja od 2 tygodni. W wierszu polecen nic mi nie wychodzi wyswietla mi sie komunikat ze @formatowanie partycji systemowej jest niedozwolone@ nie rozumiem tego poniewaz w przypadku xp zawsze tak robilam i bylo ok. Prosze o pomoc :sciana:

  • 0

#2 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 13 07 2007 - 12:40

Zrób format z płyty instalacyjnej Windows XP:

Gdy wyświetli ci sie okno z partycjami to zaznacz partycje do sformatowania naciskasz -> Usuń partycję -> Potem klawisz "L" -> Klawisz "C" w celu utworzenia partycji -> Enter -> Wybierz formatowanie w NTFS

  • 0

#3 Magda@84

Magda@84

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 13 07 2007 - 12:54

wszysko super tak robilam ostatnio format xp tylko jest problem ze okno z partycjami mi sie nie wyswietla
nie moge w ogole uruchomic instalacji poniewaz xp jest starszym sys od visty i mnie blokuje
  • 0

#4 Marix125

Marix125

    Starszy:

  • 1 394 postów

Napisano 13 07 2007 - 12:59

wszysko super tak robilam ostatnio format xp tylko jest problem ze okno z partycjami mi sie nie wyswietla
nie moge w ogole uruchomic instalacji poniewaz xp jest starszym sys od visty i mnie blokuje

A możesz sformatować cały dysk ? Nie masz tam ważnych danych ? Bo jest inny sposób na zrobienie tego, ale trzeba sformatować cały dysk.
  • 0

#5 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 13 07 2007 - 13:15

Użyj programu gparted jako Live CD i sformatuj wybraną partycję.
  • 0

#6 Elzunia

Elzunia

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 16 07 2007 - 20:21

Witam was. Kochani tez mam problem z formatem Visty! Kupilam laptopa i program juz byl wpisany na dysku! Nie dostalam zadnej dodatkowej plyty, wystarczylo wszystko zauktualizowac. Nie jestem specem komputerowm, ale mamy drugiego kompa z Windowsem i robimi formata bez zadnych problemow bo mamy plyte. Powiedzcie mi jak zrobic tego formata, komp mi powoli chodzi i czasem cos sie blokuje!
;)
  • 0

#7 edinfx

edinfx

    Początkujący

  • 56 postów

Napisano 16 07 2007 - 22:18

Tam podobno pomogłem
  • 0

#8 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 17 07 2007 - 14:33

Witam was. Kochani tez mam problem z formatem Visty! Kupilam laptopa i program juz byl wpisany na dysku! Nie dostalam zadnej dodatkowej plyty, wystarczylo wszystko zauktualizowac.



W laptopach to jest trochę inaczej. Przeważnie jak kupujemy laptopa to nie dostaniemy płyty z windowsem. Instalka systemu znajduje sie na ukrytej partycji. Teraz wszystko zależy od modelu naszego laptopa. U każdego może to przebiegać trochę inaczej. Zazwyczaj należy nacisnąć kombinacje klawiszy "Alt + F10" podczas wyświetlania sie ekranu POST, czyli zaraz po uruchomieniu komputera. Potem rozpocznie sie proces instalowania. Warto poczytać instrukcję obsługi laptopa, tam powinno być wszystko dokładnie opisane.
  • 0

#9 krenziolek

krenziolek

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 20 10 2008 - 09:53

witam mam pytanko bo tydzien temu kupilem kompa parametry
Intel Core 2 Duo E6550 2.33GHz processor
4GB DDR2 RAM
560GB HDD
grafika Radeon HD 4800
system oper Vista i tu mam problem poniewaz wczoraj tzn dzisiaj w nocy chcialem przyw system do poprzedniego dnia i podczas przywracania systemu cos mnie tchnelo aby zresetowac kompa (bo ponad 40 minprzywracal sie system) i od tamtej pory moge wejsc tylko do biosu bo wyskakuje mi problem z jakimis tam plikami wiec postanowilem zainstalowac XP-ka ale wszystko ladnie pieknie intaluje sie moge formata zrobic wybranej partycji bo farmacje laduja sie jeszcze jakies tam pliki(nie wiem nie znam sie) i zazwyczaj jest tak ze jak skonczy restartuje sie automatycznie komp i pozniej jest instalacja windowsa tzn powinna byc bo u mnie pisze tylko takie cos dowolny klawisz spowoduje rozruch z dysku CD <----- tego nie naciskamy bo to juz bylo ) ale jak czekam chwilke jakies 3 sec to pojawia sie kolejny tekst blad ladowania systemu operacyjnego moze ktos mi powiedziec co moge z takim fantem zrobic bardzo prosze o pomoc
  • 0

#10 zyga94

zyga94

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 05 11 2008 - 20:26

Witam, mam podobny problem, ale kupilem kompa w zestawie z zainstalowanym WV i jedna partycja ( C: ), teraz musze zrobic formata. Czy jest na kompie instalka do Windowsa, albo jakis inny sposob na formata. kiedy klikam prawy klawiszem myszki na ( C: ) jest tam "formatuj..." , ale nie mozna sformatowac bo wyswietla sie taki komunikat : "Nie mozna sformatowac tego woluminu. Zawiera on uzywana wersje systemu Windows. Sformatowanie tego woluminu moze spowodowac, za komputer przestanie dzialac. " prosze o jaks pomoc...

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: formatowanie komputera



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych