Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak wyłączyć przycisk FN w laptopie Lenovo Z500


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Motherfunker

Motherfunker

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 29 03 2013 - 00:44

Witam!

Problem jest dość typowy; otóż, żeby użyć np. klawisz F5 muszę wcisnąć FN+F5, ponieważ klawisz FN jest ciągle aktywowany. Pogrzebałem troche w necie, ale nie znalazłem niczego co by rozwiazało mój problem. Wszedłem do BIOS'u, ale w zakładce z konfiguracją nie było pozycji "Action keys".

Jakieś pomysły?

Z góry dziękuję za pomoc,
Michał

  • 0

#2 jakubgorz

jakubgorz

    Stały użytkownik

  • 251 postów

Napisano 29 03 2013 - 00:59

Możesz spróbować odinstalować sterownik, który odpowiada za te skróty. Nie wiem jak się on nazywa w Lenovo. Ja u siebie zrobiłem to przypadkiem i klawisz Fn nie działał, tyle tylko że u mnie to działa na innej zasadzie, bo klawisz jest aktywny kiedy jest wciśnięty i jeżeli pod F5 mam przygaszanie ekranu to muszę wcisnąć Fn+F5 żeby przygasić ekran, a bez tego jest po porostu F5.

  • 0

#3 Motherfunker

Motherfunker

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 29 03 2013 - 01:19

Wolałbym nic nie odinstalowywać, na pewno gdzieś można wyłączyć te ustrojstwo... tylko gdzie?
  • 0

#4 jakubgorz

jakubgorz

    Stały użytkownik

  • 251 postów

Napisano 29 03 2013 - 01:55

W tym laptopie już tak po prostu działa ten klawisz Fn, czy jego działanie się zmieniło. Tak jak pisałem wcześniej zazwyczaj działa odwrotnie. W hp chyba można sobie zmienić to działanie za pomocą skrótu Fn+NumLK chwile przytrzymując, możesz spróbować.
  • 0

#5 Motherfunker

Motherfunker

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 29 03 2013 - 03:34

Jeśli pierwsze zdanie było pytaniem, to odpowiedz brzmi nie. Klawisz FN działa tak od nowości. Skrót FN+NumLock nic nie daje.

Edit: Pogrzebałem jeszcze trochę w necie i znalazłem takie coś:

The only way to remap keys (i.e. when you press F1 it will do CTRL+F2) is to use a key changing program like Autohotkey. The Fn key though is a different story. It's almost can't be done as you require to find the correct ascii code for you to remap it (check http://tinyurl.com/c8yq22g ) and it's also because the Fn key isn't handled by the wndows keyboard driver. Since the Fn combination keys (i.e. Fn+F1) are hardware controlled, having a feature of switching it from Fn+f1 to just F1 and vise versa is mainly done by a BIOS update (no current BIOS have this feature yet). Maybe in the future they will implment this functionality. Hope this helps.



Wynika z tego, że jedynym sposobem jest ponowne zmapowanie przycisku FN jakimś programem lub czekanie na update BIOSu, który umożliwi wyłączanie/włączanie action keys.

Dzięki za pomoc. Pozdrawiam,
Michał

Użytkownik Motherfunker edytował ten post 29 03 2013 - 03:58

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych