Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak skasować VIste bez przejścia na XP


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Kzaar

Kzaar

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 16 11 2007 - 18:23

Witam. Zacząłem instalacje Visty na kompletnie nowy i tym samym czystym dysku SATA. Instalator daje możliwość zrobienia partycji. Zrobiłem 3. Jedną - miała być systemowa - jakieś 45 GB, oraz pozostałe dwie po około 95GB. Po zakończeniu instalacji i uruchomieniu okazało się, że Vista zainstalowała się na jednej z partycji 95GB. Natomiast druga partycja 95GB orz partycja 45GB istnieją ale nie są zformatowane. Chciałbym to jakoś zainstalować od nowa tak aby VISTA była na tej najmniejszej partycji. Niestety nie wiem jak się jej teraz pozbyć. Formatowanie partycji systemowej nie udaję się bo VISTA sama się chroni przed skasowaniem.
Jak restartuje komputer z boot'em ustawionym na CD i płytą instalacyjną VISTA w środku to i tak uruchamia się normalny system już zainstalowany a nie płytka instalacyjna z CD.
Moja wersja VISTY to Home Premium. HDD: Seagate Barracuda ES ST3250620NS (250GB, 16MB, SATA/300, NCQ) - po założeniu trzech wspomnianych partycji w instalatorze systemu "obciętych jest jakieś 18GB :/ ).
Pamiętam, że w WIN 98 można było formatować z wiersza poleceń do którego wchodziło się jakoś zaraz po starcie naciskając "backspace" -potem już tylko komenda :format C". W tym systemie nie bardzo mi to działa.
Bardzo proszę o jakieś wskazówki. Jeżeli brakuje jakichś danych sprzętowych to dopiszę podczas dyskusji.
Pozdrawiam.
Kzaar.

  • 0

#2 DanBK

DanBK

    Stały użytkownik

  • 292 postów

Napisano 16 11 2007 - 20:20

Musisz skasować wszystkie partycje, np poprzez instalator WinXP
kiedy już je utworzysz to resetujesz komputer i instalujesz Viste
Pierwsza(Dołączona grafika!) jaka zrobisz musi mieć właśnie 45GB.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych