Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak rozdzielić łącze?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 helppp

helppp

    Początkujący

  • 37 postów

Napisano 06 01 2009 - 16:36

Witam. Mam dwa komputery i do jednego podłączony jest internet. Interesuje mnie podłączyć internet do drugiego w taki sposób żeby nie płacić podwójnie tylko podzielić szybkość łącza na dwa. Ale tak że jak np jeden komputer nie korzysta z internetu, to drugi zeby mial cały transfer. Mam stałe łącze (internet podłączony do komputera kablem). Chyba nie trzeba kupowac routera tylko jakos inaczej mozna rozdzielić łącze. Może jakoś rozdzielić kabel?. Wiecie jak to zrobić?
Z góry dzieki.

  • 0

#2 derPole

derPole

    Początkujący

  • 109 postów

Napisano 06 01 2009 - 16:56

ja bym zaproponowal udostepnienie polaczenia:


pc2--------------pc1-------------------modem------------------------------------>internet


tylko zeby pc2 mial internet, pc1 musi byc caly czas wlaczony




a jak nie, to przez rozdzielacz sieciowy

chyba ze modem ma modul WLAN, to mozna 2giego PC'ta bezprzewodowo polaczyc

  • 0

#3 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 07 01 2009 - 11:22

Zależy od dostawcy, ale wątpię aby dało radę bez routera, tak aby był niezależnie na każdym kompie. Możesz spróbować użyć switch-a lub huba, ale wątpię by dało radę. Napisz dokładnie jaki masz dostęp do sieci (modem kablowy, DSL ).
Pozdrawiam
  • 0

#4 helppp

helppp

    Początkujący

  • 37 postów

Napisano 07 01 2009 - 16:21

Nie wiem jak to nazwać ale do sieci jestem podłączony przez dostawce osiedlowego. Nie mam żadnego modemu tylko kabel który ciągnie sie od klatki schodowej.
Wątpię że da sie żeby na każdym kompie był niezależnie. Ale chodzi mi mniej wiecej o takie cos(załużmy że transfer wynosi 1024MB):

jak dwa kompy korzystają z internetu: PC1 PC2
jeden korzysta z 600MB to drugi 424MB
jak jeden komp korzysta: PC1
korzysta z całych 1024MB
A nie chce żeby był stały podział na pół, nawet jeśli korzystam tylko z jednego kompa.
PC1 PC2
tak nie: (przy korzystaniu tylko z jednego kompa) 512MB 512MB
  • 0

#5 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 08 01 2009 - 09:24

Czy musisz w jakiś sposób aktywować neta? Tzn podać adres MAC karty ewentualnie użyć jakiegoś oprogramowania żeby móc korzystać z neta. Czy po prostu wkładasz wtyczkę i już. W ostatnim przypadku powinien wystarczyć switch, a w pozostałych router. Przy normalnym korzystaniu z neta nie zauważysz różnicy czy chodzi jeden czy oba kompy, przy ściąganiu plików może być różnie zależy od oprogramowania jakiego do tego celu używasz. Stałego podziału na pół nie będzie chyba że tak skonfigurujesz router.^_^.
  • 0

#6 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 15 01 2009 - 09:46

Do rozdzielenia wystarczy Ci, np. druga karta sieciowa w komputerze do którego podłączony jest internet, albo opcja z routerem. HUB oczywiście też wchodzi w grę. No i to tyle, wcale nie jest ciężko rozdzielać :rolleyes:

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych