Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak przeinstalować Vistę w HP Compaq Presario C700


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 fuser

fuser

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 09 01 2011 - 10:58

Witam

Mam Laptopa HP Compaq Presario C700 z zainstalowanym Windowsem Vistą. Chciałbym sformatować dyski i przeinstalować system, czyli przywrócić laptopa do stanu fabrycznego.

Czytałem, że w komputerze powinna być partycja R, na której jest instalka Windowsa, ale ja takiej nie mam. Nie mam też żadnej płyty.

Gdy podczas uruchamiania systemu wciskam F11 to wyświetlają mi się tylko dwie opcje "Uruchom system Windows Vista" i druga opcja to narzędzie do testowania pamięci.

Przeszukałem googla i forum i wszędzie piszą, żeby przeinstalować z partycji, z f11 albo z płyty. A co jak nic z tego nie działa?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

  • 0

#2 Kantoro

Kantoro

    Zaawansowany użytkownik

  • 550 postów

Napisano 14 01 2011 - 15:37

Podczas rozruchu kompa wciskasz klawisz F11
Bedzie Napisane:
windows is loading files...
pozniej
use this program to recover ur computer to its orginal factory condition for additional information, refer to ur documentation
i opcje:
- advenced options
- next

dajesz:
advenced options

i masz opcje:
- computer checkup
- microsoft system restore
- file backup
program
- system recovery


zaznaczasz:
system recovery i dajesz: next
pozniej masz jakies opcje:
back up files - bedzie chcialo skopjowac muze i fotki na pamiec zewnetrzna pod USB
nie dawaj tego daj
next

zacznie formatowac i kopiowac
pliki
pozniej zainstaluja sie sterowniki
KONIEC

Jak chcesz wypalic partycje recovery na plyte to robisz tak: mozesz to zrobic tylko 1 raz!!
Po kliknięciu na Start > Recovery Manager > pokazują się dwie opcje do wyboru.

1. Recovery Disc Creation - służy do nagrania kopii recovery na DVD i da w przyszłości możliwość przywrócenia systemu do stanu takiego jak po pierwszym uruchomieniu w dniu zakupu.
2. Recovery Manager pozwala na przywrócenie systemu z partycji recovery w całości lub tylko niektórych programów zainstalowanych przez producenta a odinstalowanych przez użytkownika.

Lekkomyślne wywalanie partycji recovery w niewłaściwy sposób przed zrobieniem kopii na DVD skutkuje brakiem możliwości odtworzenia systemu.
Jeżeli komuś bardzo zależy na pozyskaniu miejsca na dysku zajętego przez partycje recovery to służy do tego specjalny program (do pobrania na stronie HP) który skasuje dane z tej partycji a następnie scali ją (partycję D) z partycją C i będzie dostępny cały obszar znajdujacy się na dysku C i będzie możliwość dzielenia tego obszary na mniejsze partycje za pomocą bezpiecznego narzędzia z Visty.
Cały tekst wyżej został przetestowany na laptopie serii HP dv6000 kilku krotnie i należy mieć na uwadze fakt że po wykonaniu jakich kolwiek zmian (wywalaniu partycji recovery, zakładaniu nowych partycji itp. działań na dysku po awarii i przywróceniu systemu z płyty DVD zrobionej w dniu zakupu = Cały system będzie wyglądał tak jak w dniu zakupu laptopa, a więc będzie miał partycję C oraz D z systemem Recovery ale bez możliwości wypalenia płyty bezpieczeństwa na DVD.




  • 0

#3 fuser

fuser

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 14 01 2011 - 15:44

Kolego, napisałem przecież, że:

"Gdy podczas uruchamiania systemu wciskam F11 to wyświetlają mi się tylko dwie opcje "Uruchom system Windows Vista" i druga opcja to narzędzie do testowania pamięci."

Nie ma innych opcji.
  • 0

#4 Kantoro

Kantoro

    Zaawansowany użytkownik

  • 550 postów

Napisano 14 01 2011 - 15:50

To oznacza że nie masz partycji Recovery.
Opcji są 2
Jeśli masz komputer na gwarancji, to go tam oddajesz i czekasz.
Ściągasz pirata, instalujesz i zmieniasz klucz na oryginalny.
  • 0

#5 fuser

fuser

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 14 01 2011 - 15:55

Nie, nie mam partycji Recovery. Gwarancja też się już skończyła.

Została tylko opcja z piratem... Szkoda.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych