Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak podłączyć telefon jako modem internetowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wojta

Wojta

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 25 06 2013 - 01:17

Siema, jestem tutaj nowy.

Od jakiegoś czasu jestem użytkownikiem Windowsa XP i nie trwało to długo, otóż ..

Posiadam internet mobilny w Play 'na kartę' i kiedyś mi się spalił modem i postanowiłem używać swojego telefonu jako modem
Telefon: Samsung Galaxy Mini.

Na ubuntu "Niebiańska Nimfa" nie mam problemu z podłączeniem, na pasku zadań u góry klikam na ikonkę z komputerkiem dodaje nowe połączenie telefoniczne, ustawiam sieć Play i normalnie mi łączy z internetem.

Po zainstalowaniu Windowsa nie mam kompletnie takiej możliwości (chyba) i tu rodzi się moje pytanie - jak podłączyć ten telefon ..

Mam winde po angielsku (akurat takiego miałem legalnego) i nie mam innej możliwości podłączenia do internetu więc jak ktoś mi w tym pomoże, to będę bardzo wdzięczny.
 

Opisałem mój problem na innych forach niestety zero odzewu ..

 

ps. nie jestem pewien czy umieściłem post w dobrym dziale - za dużo ich :) jak coś przepraszam.



  • 0

#2 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 25 06 2013 - 09:16

Jakbyś posiadał kartę sieciową wifi np pod USB to nie byłoby problemu.

Wystarczy wtedy utworzyć sieć bezprzewodową w telefonie i tyle.



  • 0

#3 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 25 06 2013 - 10:58

Samsung Galaxy Mini ma funkcję hotspot WiFi włącz tą opcję a w swoim PC-cie wejdź w dostępne sieci na pasku zadań i połącz się ze swoim telefonem, nie raz ja tak robiłem i nie miałem żadnego problemu.


Użytkownik Qauke edytował ten post 25 06 2013 - 11:02

  • 0

#4 Wojta

Wojta

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 25 06 2013 - 19:46

Jak podłączę się pod wi-fi to prędkość jest taka, że szybciej na piechotę wejdę chociażby na tą stronę, pobiera coś z prędkością 3kb/s a jak podłącze normalnie przez usb na ubuntu to leci po 600kb/s
Nie ma jakiegoś programiku na xp, żeby hulało jak na ubuntu??



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych