Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak podłączyć i zaisntalować drukarkę wielofunkcyjną Ricoh?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Mordok

Mordok

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 29 01 2014 - 13:01

Witam.

W firmie, w której pracuję posiadamy drukarkę wielofunkcyjną Ricoh Aficio 2035e.

Kupiliśmy nowy komputer (system Windows 7), jednak nie wiem do końca jak podłączyć do niego drukarkę, brak mi w tym zakresie doświadczenia.

Drukarka jest podłączana do komputera bezpośrednio do wejścia typu RJ-45, z wejściem chyba jest wszystko w porządku, po podłączeniu zapalają się zielone diody.

Znalazłem w internecie pewną instrukcję jak podłączyć drukarkę tego typu:

http://www.copymaster.pl/instrukcje/169-jak-zainstalowa-kopiark-w-sieci-windows-xpvista7

Znalazłem adres IP drukarki itp., do kroku nr 8 w instrukcji (który brzmi: "pojawi się komunikat o łączeniu z drukarką (VISTA i 7) lub o zakończeniu konfiguracji potu (XP) - "Zakończ" (w starszych modelach kopiarek port może nie zostać skonfigurowany automatycznie, w takim przypadku skontaktuj się z działem IT naszej firmy)") wszystko idzie dobrze. Lecz właśnie port u mnie nie zostaje skonfigurowany automatycznie. Pomoc od firmy jest płatna, więc na razie odpada.

Zgodnie z inną instrukcją znalezioną w internecie przełączałem też Typ urządzenia na Niestandardowy, następnie instaluję sterownik (powinien być odpowiedni, znalazłem go na stronie producenta). Ustawiam ją również jako domyślną.

Jednak nadal drukarka w ogóle nie reaguje na próby drukowania, jakby nie była podłączona.

 

Na innym forum dostałem wskazówkę, że:

"W tym wypadku aby była komunikacja z drukarką to i port w karcie sieciwoej musi być podniesiony i musi miec nadany adres IP w jedenej sieci",

ale nie wiem jak miałbym to osiągnąć.

 

Bardzo proszę kogoś, kto się orientuje, o możliwie szybką pomoc w tej sprawie, będę bardzo wdzięczny.



  • 0

#2 miciugo

miciugo

    Początkujący

  • 56 postów

Napisano 27 02 2014 - 01:15

Kolego drukarki nie podłączaj do karty sieciowej kompa (RJ45) ale podłącz ją do swojej sieci (kablem RJ45 do routera), i w routerze przyznaj jej na sztywno IP wewnętrzne.

 

Chyba że zrobisz między kompem a drukarką sieć ad-hoc. Znajdziesz w necie jak to zrobić.



  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: drukarka ricoh



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych