Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak podłączyć sieć pod kolejny laptop ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 MoFE Technology

MoFE Technology

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 19 10 2012 - 13:41

Witam !

Przejdę od razu do rzeczy. Posiadam internet od multimedii, w mieszkaniu posiadam ruter który jest podłączony kablem do mojego ( głównego kompa ) a następnie bezprzewodowy czyli wi fi do laptopa.

Ostatnio posiadam jeszcze jednego laptopa i zastanawiam się, czy jest możliwość jakakolwiek by podłączyć do niego internet ??? Czy koniecznie muszą przyjechać goście od multimedii by to zrobić ?

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 19 10 2012 - 21:48

Ostatnio posiadam jeszcze jednego laptopa i zastanawiam się, czy jest możliwość jakakolwiek by podłączyć do niego internet ???

Z drugiego laptopa możesz się również połączyć z siecią WiFi. Wyszukaj w drugim laptopie "dostępne sieci bezprzewodowe" wpisz hasło dostępu ( o ile masz jakieś założone na routerze) i masz internet ;)

  • 0

#3 MoFE Technology

MoFE Technology

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 21 10 2012 - 16:25

Z drugiego laptopa możesz się również połączyć z siecią WiFi. Wyszukaj w drugim laptopie "dostępne sieci bezprzewodowe" wpisz hasło dostępu ( o ile masz jakieś założone na routerze) i masz internet ;)


Zrobiłem to w taki sposób, odpaliłem ACERA ( nowy laptop firmowy ) z systeme XP home edition SP2, zainstalowalem SP3, wszedłem w panel sterowania i wybrałem połączenie bezprzewodowe. Znalazło mi Multimedie z laptopa w mieszkaniu ( ASUS ) i wtedy musiałem podać hasło ( klucz ). Tak więc je podałem, połączyło się i... I właśnie ;p Pojawił się wykrzyknik i OGRANICZENIE LUB BRAK ŁĄCZNOŚCI. Kliknąłem NAPRAW ale to nic nie dało ;p
Jeśli chodzi o szczegóły to nie widzę bramy domyślnej serwera DNS i serwera WINS.
Po za tym wyskakuje jeszcze taki komunikat podczas naprawy
" windows nie może odnaleźć certyfikatu do zalogowania użytkownika w sieci " I staje na " ODNAWIANIU ADRESU IP "

Jakieś pomysły ?

Zrobiłem to w taki sposób, odpaliłem ACERA ( nowy laptop firmowy ) z systeme XP home edition SP2, zainstalowalem SP3, wszedłem w panel sterowania i wybrałem połączenie bezprzewodowe. Znalazło mi Multimedie z laptopa w mieszkaniu ( ASUS ) i wtedy musiałem podać hasło ( klucz ). Tak więc je podałem, połączyło się i... I właśnie ;p Pojawił się wykrzyknik i OGRANICZENIE LUB BRAK ŁĄCZNOŚCI. Kliknąłem NAPRAW ale to nic nie dało ;p
Jeśli chodzi o szczegóły to nie widzę bramy domyślnej serwera DNS i serwera WINS.
Po za tym wyskakuje jeszcze taki komunikat podczas naprawy
" windows nie może odnaleźć certyfikatu do zalogowania użytkownika w sieci " I staje na " ODNAWIANIU ADRESU IP "


A więc tak, ustawiłem ręcznie IP, adres i bramę. Wykrzyknik zniknął ale tym razem zatrzymuje się na " CZYSZCZENIE PAMIĘCI PODRĘCZNEJ ARP"

Co robić dalej ?

Użytkownik MoFE Technology edytował ten post 21 10 2012 - 15:32

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych