Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak podlaczyc projektor w Windows Vista?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 vering

vering

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 12 11 2007 - 22:35

Witam,
Po przesiadce na Viste (Businness) mam problem z podlaczeniem projektora do mojego komputera stacjonarnego.
W XP wystarczylo wejsc w ustawienia ekranu i wszystko bylo jasne..
Mam karty graficfzne ATI z dwoma DVI i jednym S-Video, projektor Optoma. Vista nie wykrywa projektora po podlaczeniu.
W pomocy windows naczytalem sie o centrum mobilnosci w ktorym mozna zarzadzac tymi zagadnieniami, tyle ze niech ktos mi wskaze jak to to uruchomic na komputerze stacjonarnym?
Nie mam w kazdym razie tego w panelu sterowania.
Jesli Microsoft nie przewidzial podlaczania projektora do komputera, jesli nie jest to laptop, to chyba sie zalamie i wystapie o zwrot tych paru stowek (moze to mozliwe jesli jeszcze nie aktywowalem systemu? :lol: )
Pozdrawiam

vering

P.S. Klawisz windows + X nie dziala.

  • 0

#2 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 12 11 2007 - 23:16

Z kartami ati trzeba sobie poustawiać żeby działało. Wchodzisz w zaawansowane ustawienia ekranu i tam masz skróty klawiszowe do przestawiania między profilami.
Możesz też spróbowac użyć aplikacji ati tray tools

  • 0

#3 vering

vering

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 12 11 2007 - 23:33

Z poziomu: Ustawiania ekranu -> Ustawienia zaawansowane nie mam dostepu do tego typu ustawien. Jedyne co moge parametryzowac to wyswietlanie na monitorze LCD. Nie ma opcji wyboru drugiego wyswietlacza.
Skroty klawiszowe znalazlem w ustawieniach catalysta, ale coz mi moga dac ustawienia skrotu klawiszowego, skoro system nie wykrywa urzadzenia podlaczonego przez wyjscie S-video? W sumie to nie musial by wykrywac, wystarczylo by zeby dalo sie wlaczyc jakos wysylanie tam sygnalu video.. takiej opcji takze brak.
W ustawieniach catalysta jest takze magiczny przycisk Detect Displays, ktory nic nie daje w moim przypadku.

Obawiam sie ze bede musial uzyc w tym celu kabla vga.. tyle ze od komputera do projektora mam 5 metrow i nie mam takiego dlugiego kabla vga.. a dotychcas pod xp uzywalem wlasnie 5 metrowego kabla s-video bez najmniejszego problemu.

Niepocieszony.
  • 0

#4 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 13 11 2007 - 09:52

Nie pisałeś wcześniej że chodzi o s-video. Z tym wyjściem czesto było tak że sprzęt (projektor, telewizor itp) musiał byc włączony przed komputerem bo inaczej go nie wykrywało.
  • 0

#5 vering

vering

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 14 11 2007 - 14:01

Nie napisalem tez ze uzywam kart graficznych w trybie crossfire, chociaz pisalem o nich w liczbie mnogiej.
A tu wlasnie crossfire byl winny.
Po wylaczeniu crossfire w catalyscie udalo sie wszystko ladnie podlaczyc zarowno przez dvi jak i przez s-video.
Problem rozwiazany. (chociaz szkoda ze te dwie opcje sie wykluczaja..)
Ale swoja droga.. jest jakis sposob zeby uruchomic centrum mobilnosci na komputerze stacjonarnym?

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych