Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak odciąć komputer od internetu w sieci LAN


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 DejnaD

DejnaD

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 25 08 2011 - 16:37

Witam wszystkich

Moja sytuacja wygląda tak. Posiadam głowny router ADSL TP-LINK TD-W8950ND do którego jest podłączony komputer stacjonarny i Access Point do WiFI. Chciałbym podłączyć serwer plików do sieci Lan bym mógł backupować dane z dowolnego kompa w sieci i to nie stanowi mojego problemu. Moim problemem jest mój internet posiadam niestety 2 Mb internet od TPsy i przy dwóch komputerach internet nie działa zbyt komfortowo ale jakbym dodał ten serwer to by było za wiele. Chciałbym się dowiedzieć jak podłaczyć do routera ten serwer by ten nie łączył się z WLANem tylko pozostawał w LAN.

Serwer to starszy komputerek z systemem Ubuntu Server ale mogę przeinstalować go na Fedora albo Debiana ale tylko w razie łatwiejszej konfiguracji.

  • 0

#2 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 25 08 2011 - 16:55

nie wiem czy dobrze zrozumialem
chodzi Ci ze ten serwer ma karte sieciowa WiFi i nie chcesz zeby sie laczyla z AC?

moze najzwyklej w swiecie ja wyciagniaj z komputera?

a jak nie to ustaw jej 127.0.0.1 jako statyczne IP

  • 0

#3 DejnaD

DejnaD

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 25 08 2011 - 19:07

Serwer ma zwykła karte sieciową i chodzi mi o to by nie można na nim łaczyć sie z internetem tylko by była w sieci lokalnej
  • 0

#4 Gość_GoodMilk_*

Gość_GoodMilk_*

Napisano 25 08 2011 - 19:48

To w takim razie usuń bramę domyślną (gateway) w /etc/network/interfaces
Dodaj tam

auto eth0
iface eth0 inet static
address 192.168.xxx.xxx
netmask 255.255.255.0

Oczywiście address zmien na jaki chcesz mieć :lol:
  • 0

#5 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 25 08 2011 - 19:59

zmyliles mnie tym:

Chciałbym się dowiedzieć jak podłaczyć do routera ten serwer by ten nie łączył się z WLANem tylko pozostawał w LAN.


niestety WLAN to nie to samo co WAN, bo to wlasnie WLAN dotyczy LAN z WiFi a WAN internetu zewnetrznego

generalnie to jak nie masz zadnych serwisow korzystajacych z zewnetrznej sieci to Ci sie nie bedzie laczyl poza siec prywatna, ale dla pewnosci mozesz pozbyc sie bramy, tak jak to napisal kolega wyzej
  • 0

#6 DejnaD

DejnaD

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 25 08 2011 - 20:00

O i oto mi chodziło :lol:

Temat do zamknięcia

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych